Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamilc017    32

...tego boru nie rozcieńczać ?. A jak u ciebie robal ? Przed tymi anomaliami to jakieś 3 tygodnie temu ode mnie w czapę..na razie cisz. Teraz zimno to nic nie ma.

Pryskałem dokładnie 3 tygodnie temu pyrifos + Sherpa i do tej pory nie zauważyłem żadnego robala niema się co dziwić jak takie temperatury. Na weekend majowy nadają 15-20'C to coś może się pojawić póki co obserwuje cały czas.

metrax12    13

Czy propulse można kupić w opakowaniach 1 litr

Raczej nie, choć może kiedyś będzie w 1l dostępny. Tilmor jest w 1l?, też chyba nie.

Tomek90    196

Źle, bor na koniec.

Ja przed dodaniem niczego nie rozcieńczam tylko od razu w opryskiwacz.

Nie no szkodniki zawsze na koniec, a bor na początku tzn po adiuwantach. Musi coś się pomieszało  :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Kula07    139
Napisano (edytowany)

Bor podnosi pH dlatego daje się go na koniec.

Edytowano przez Kula07

Tomek90    196

Sprawdzę jak to było u mnie, ale na 90% szkodniki dawałem na koniec. 

waldi76    5

Ostatnio w prasie rolniczej w jednym z artykułów wyczytałem takie ogólne zasady mieszania ŚOR:

Woda najlepiej powyzej 10 st C

1.Najpierw nawozy dolistne

2. kondycjoner

3. ŚOR w kolejności w zależności od formulacji WP>WG>SC>EC>EG>EW>SE>SL>SP>SG

4. Adiuwant

Kolejna zasada: Najpierw zawiesiny potem emulsje nastepnie roztwory.

Ogólnie unikać mieszania zawiesin z emulsjami.

Kula07    139

Możliwe, wsio może działać, ale według zaleceń bor powinno dawać się na końcu. Sam kiedyś stosowałem inaczej.

case-jxu-95    2

Tydzień temu pryskając kompotem z intermagu i podałem bor na końcu efekt zapchane wszystkie filtry wczoraj podałem bor na początku a później siarczan magnezu 7 wodny plonvit opty,plonvit phospho,tytanit iteż cały opryskiwacz do czyszczenia i o co tu chodzi

wilhelm    401

Po .uj takie mikstury robicie, komu i po co ? Ile N rzepak dostał ? 200 kg? to K powinien mieć tyle samo. A Wy dacie 100 -120 potasu na ponad 200 azotu, ale myślicie że cudowne proszki, kryształki i inne cuda nadrobią wszelkie inne braki... Dodatkowo, zamiast "pomóc", to jeszcze szkodzą.

koniu    76

Tydzień temu pryskając kompotem z intermagu i podałem bor na końcu efekt zapchane wszystkie filtry wczoraj podałem bor na początku a później siarczan magnezu 7 wodny plonvit opty,plonvit phospho,tytanit iteż cały opryskiwacz do czyszczenia i o co tu chodzi

A po co dawałeś Opty razem z Phospho? Nie słyszałem żeby ktoś mieszał razem te dwa nawozy...

Jarecki88    183

A po co dawałeś Opty razem z Phospho? Nie słyszałem żeby ktoś mieszał razem te dwa nawozy...

Widocznie wymagała tego sytuacja. Kiedyś Intermag nie zalecał mieszania Phospho z innymi nawozami, ale teraz w ich tabeli mieszania nie widać przeciwwskazań. Co więcej, wszystkie substancje, jakie kolega wymienił wg tej tabeli można ze sobą mieszać.

Radek88    0

Witam

Co to jest gorczyca??

Na jednej działce w rzepaku mam trochę tego.

post-31112-0-37233900-1493237707_thumb.jpg

post-31112-0-06283000-1493237763_thumb.jpg

post-31112-0-21355800-1493237811_thumb.jpg

panczo1922    68

Gorczyca przetrwała zimę?! Mi to wygląda na rzepak... Może jakaś odmiana przetrwała z poprzednich lat...

wilhelm    401

Napewno stare samosiewy rzepaku, gorczyca ma zupełnie inne liście

Robroy    5

Też wydaje mi sie że to rzepak. trudno uwierzyc w gorczycę...

Koledzy jak amistar xttra sprawdza sie na opadanie płatka? Czy faktycznie po nim rośliny są dłużej zielone?

masa24    55

jaki jest cel dodawac do dursbanu pyretroid? przeciez dursban kontaktowo tez dziala.  co uzyskujemy dajac np fastac do dursbanu?

slonju77    12

Nic nie daje to wyrzucanie pieniedzy w błoto ,dursban zastosowany w odpowiedniej dawce i warunkach wybije w zasadzie wszystkie szkodniki

panRys87    1

Witam,Planuję wyjazd na weekend majowy i nie wiem do końca jaką zastosować ochronę przy rzepaku. 8 kwietnia wykonałem zabieg Pyrifos+Orius do dziś żadnego robaka w polu nie widziałem jednak od niedzieli zapowiadają u nas ocieplenie więc pewnie coś się pokaże. Rzepak powoli zaczyna zakwitać. Czy prysnąć na robaka i na choroby przed wyjazdem czy tylko na robaka a na choroby po powrocie? I jakie skuteczne środki zastosować gdy rzepak zaczyna kwitnac bo trochę przykładów wyczytałem ale trochę się już gubię...

staszek131415    2036

jaki jest cel dodawac do dursbanu pyretroid? przeciez dursban kontaktowo tez dziala.  co uzyskujemy dajac np fastac do dursbanu?

Podobno bardziej gazuje B) B)

gomez181    9

Panowie rok temu na opadanie płatka stosowalem mondatak i tauzer czy jskos tak ta nazwa,duzo mi sie osypalo nasion możliwe ze przez wiatr ktory wtedy byl czy ta kombinacjja środków slaba?bo pictor ma to do siebie ze zapobiega osypywaniu sie luszczyn czy to prawda,?

Radek88    0

Witam

Co to jest gorczyca??

Na jednej działce w rzepaku mam trochę tego.

Na zdjęciach tego nie widać ale wiele z tych roślin jest uszkodzonych słabych może przez mróz a rzepak ma się dobrze więc wskazuje to że może to być gorczyca tylko dlaczego nie zmarzła wcześniej?

JACK36    0

Witam.Gorczyca ma inne liscie.A nie miałes kiedys rzepaku jarego.Zasmieca pole na długo.;)

Radek88    0

Jarego nie miałem, ale ozimy był kilka razy. Skoro to nie gorczyca to pewnie tak jak piszecie rzepak z poprzednich zasiewów.

Daro844    3

Jak był kilka razy wczesniej to już raczej wiadomo że to najpredzej stąd się wziął.

Koledzy jak amistar xttra sprawdza sie na opadanie płatka? Czy faktycznie po nim rośliny są dłużej zielone?

​u mnie po pryskaniu nim już był spokój do żniw. W tym roku też nim pryskam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?