Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Uprawa rzepaku w RSP Sułków

galeria
Rzepak Sherlock
rycho30    0

panowie przy takiej pogodzie nie wykonałem oprysku na zielonego pąka insekcydy jaki zastosować środek jeśli się ociepli i czy będzie sens jeśli rzepaki zaczną kwitnąć

proszę o podpowiedź doświadczonych w tym temacie bo jestem mało doświadczony w uprawie rzepaku

TheBociek1996    515

Sens będzie jak będzie robak.. Chociaż na chowacza o ile był jest już za pozno, bo zrobił co mial zrobić

Wiadomość z agroFakt.pl

konio1011    12

Do kiedy mozna pryskac dursbanem i cyperkillem i wjakiej minimalnej temp?? Na razie pogada nie rozpieszcza.. 10 stopni w dzien starczy?

Roman176    1067

Też trzymamy kciuki że u ciebie wszystko wymroziło to trochę drożej sprzedamy

ładna życzliwość i to w święta ?? 

Roman176    1067

na oko wygląda dobrze ale wyrwij jedną roślinkę z korzeniem i i pstryknij  :P

ejczbio    24

ładna życzliwość i to w święta ?? 

Czytaj ze zrozumieniem...

wilhelm    401

Panowie, po kiego grzyba chcecie pryskać insektycydami teraz w takich temp.? Dla zasady ? Pamiętajcie że w obowiązującej Integrowanej Ochronie Rzepaku ŚOR stosuje się wyłącznie "w uzasadnionej potrzebie" i po przekroczeniu progów ekonomicznej szkodliwości ;)

staszek131415    2020

Bądźmy silni nadzieją ;). Chociaż z druiej strony ten hektar czy 2 staszkoweo rzepaku na piaskach raczej nie zachwieje rynkiem ;)

Tak samo jak i Twój rynkiem może sterować tylko kapitał spekulacyjny B)

B3Agro    85

Panowie, po kiego grzyba chcecie pryskać insektycydami teraz w takich temp.? Dla zasady ? Pamiętajcie że w obowiązującej Integrowanej Ochronie Rzepaku ŚOR stosuje się wyłącznie "w uzasadnionej potrzebie" i po przekroczeniu progów ekonomicznej szkodliwości ;)

Przy takiej pogodzie to absolutnie nie ma potrzeby. A co do czekania na "próg ekonomicznej szkodliwości" to idę o zakład że gdybyś w rzepaku na ten próg czekał to niewiele byś zebrał.

Nie tak dawno (2 tygodnie temu) doradca pewnej dużej firmy śmiał się ze mnie jak mu powiedziałem że lada dzień lecę z grzybem i skrócić karła i półkarła. Mówił że regulacja karła to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Dzisiaj pojeździłem trochę po swoich działkach i widziałem swoje regulowane i po drodze te które reglowane nie były.

Powiem tak:  jak sytuacja wygląda podobnie w całej Polsce to rzepak może mieć bardzo dobrą cenę w tym sezonie po tych przymrozkach. 

szaman1    38

Na Kujawach nie było raczej przymrozków  ale dzisiaj może być

ogar118    62

Przymrozek złapał i już wielki raban. Co ci się stanie z rzepakiem w obecnej fazie? 

major_89    35

Do początku kwitnienia zawsze jest sens odżywić.

Jeśli chodzi o zwalczanie słodyszka to w rozsądnych pieniądzach FYFANON/ PYRINEX na 3 dni przed kwitnieniem lub MAVRIC nawet w czasie kwitnienia po oblocie zapylaczy. 

Albercik99    27

Przymrozek złapał i już wielki raban. Co ci się stanie z rzepakiem w obecnej fazie?

Nie mierz wszystkich swoją miarą. To że na swoim podwórku nie widziałeś mrozu, tylko delikatny przymrozek to nie znaczy że u innych tak było. Całonocny spadek trmperatury nawet do -8 spowoduje znaczące konsekwencje. Już teraz 24 godziny po pierwszym przymrozeniu widać pierwsze oznaki, reszta wyjdzie za kilka dni.

staszek131415    2020

Czy jest jeszcze sens opryskać i zasilić siarczanem magnezu+bor ?

Pewnie że jest ale nie przy tych temperaturach B)

wilhelm    401

Od kiedy Fyfanon ma rej. w rzepaku ? Kiedyś nie było takowej, był przypadek spalenia kilkuset ha. rzepaku opryskiem (dość bogatym mixem) Plantator twierdził że zaszkodził któryś z preparatów stosowanych w mieszaninie.. jak wyszło na jaw, że na słodyszka dodano Fyfanonu, to zakończono procedurę reklamacyjną.

Audi213    3
Napisano (edytowany)

To do jakiej temp. w dzień i w nocy można opryskać na słodyszka i zasilić a drugie pytanie jak niema teraz odpowiedniej temp. to do kiedy mogę to zrobić.
Kolega używa oprysku Decis na słodyszka i pytanie czy pryskacz zapobiegawczo czy czekać na pojawienie się.Marvik działa tylko konaktowo, czy zabezpiecza na określony czas(jaki?)?

Edytowano przez Audi213

Raptus902    30
Napisano (edytowany)

U was przy tej pogodzie jest słodyszek ?
U mnie pierwsze naloty załatwił dursban w czasie oprysku na chowacza.
A za niedługo rzepak bedzie kwitł

Edytowano przez Raptus902

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się