Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

warchest    44

panowie dzis widzialem sporo osob ktore pryskaly rzepak i pytanie od czego mogly pryskac ? u mnie bylo pryskane od robaka i na wyregulowanie czyli caryxem wiec czym mogli pryskac bo jechalem i widzialem . nie moi sasiedzi bo wtedy ich bym spytał

koniu    70

panowie dzis widzialem sporo osob ktore pryskaly rzepak i pytanie od czego mogly pryskac ? u mnie bylo pryskane od robaka i na wyregulowanie czyli caryxem wiec czym mogli pryskac bo jechalem i widzialem . nie moi sasiedzi bo wtedy ich bym spytał

Ale w czym widzisz problem?

warchest    44

nie problem tylko chce sie zapytac mniej wiecej od czego bo moze trzeba jeszcze czyms opryskac ?

Wiadomość z agroFakt.pl

wilhelm    401

No faktycznie trzeba by "czymś" jeszcze opryskać, bo inni pryskali ;)

dziubek    4

Jak sie nudzisz to rozpusc sobie siarczan z mocznikiem i tez sie przejedznie bedziesz gorszy,a tak na powaznie moze maja w innej fazie i robia to co ty juz zrobiles

warchest    44

nudzic sie nie nudze ale chce zeby rzepak dobrze oddal plon itd i pytam po prostu :)

koniu    70

każdy chce żeby jego rzepak czy zboża oddały dobry plon. W zeszłym roku średnią z 30ha rzepaku miałem 3,5t. Dwa, trzy lata do tyłu 5,0t. Pogoda rozdaje karty :P

kamilc017    30

Jednak zrezygnowałem z dzisiajszego zabiegu regulatorem Toprex 0.5l nadają przymrozek do -1 nawet więc wolę pojechać w poniedziałek jak będzie cieplej.

Mareg    1

Zrobiłem oprysk caryxem wieczorem, miało być 4stp w nocy a jest 1 , obawiam się przymrozku, pytanie czy nie zaszkodzi to rzepakowi i czy w ogóle zadziała srodek ?

kamilc017    30

U mnie tak samo miałem pryskać patrzę o godz. 10:00 ma być 4'C patrze już o godzinie 13:00 ma być -1'C. I zrezygnowałem.

Mareg    1

Dobrze zrobiles, ja ze wzgledu na to ze mnie nie ma od pon do środy w domu opryskskalem ale teraz sie obawiam czy jak wroce to nie trzeba będzie jeszcze raz poprawiać

Tomaszeek    3

w moim rzepaku robiłem na jesieni zabieg toprexem 0.5l na 1.5ha zostało mi drugie 0.5l zrobiłem identyczny zabieg tydzień temu i pytanie brzmi czy robić następny zabieg Caryx 1l + 2l tebu ? 

Kula07    137

@kula Nawet "ludzie" z Syngenty zajmujący się prowadzeniem przeróżnych doświadczeń polowych, po cichu odradzają stos. max dawek Toprexa. Rzekomo pomiędzy dawką 0,4 a 0,5 l. nie ma zasadniczo różnicy ani w stopniu regulacji, ani skuteczności grzybobójczej..

Możliwe, chodzi o dawkę Difenokonazolu żeby nie schodzić poniżej 100g/ha. Dlatego 0,4l to minimum.

1964Junak    0

Ja też się wstrzymałem z zabiegiem toprexem, miało być na minusie i rzeczywiście było. Ogólnie i w dzień było wietrznie i zimno. Planuję jutro wjechać, a robi mi się się już powoli za późno.. Jakie są optymalne temperatury do stosowania toprexu?

kamilc017    30

Podobno wystarczy pare godzin z temperaturą powyżej 10'C tak słyszałem ale niech się ktoś wypowie.

Kamilo1888    30

3 godziny okolo temperatury powyzej 12 stopni bo taka minimanlna jest dla toprexu , caryx mozna w nizszej stosowac . Tez sie wstrzymalem z toprexem do poniedzialku bo dzis u mnie w nocy bylo -2 stopnie

bocianov90    13

nie, najpierw Bor potem delux i wszystko szło przez rozwadniacz. Zawsze tak robiliśmy od kilku lat i nie było problemów. W tym roku niestety się zważyło.

Stosuj sherpe zamiast Delcapsu i nie musisz się martwić. Koszt sherpy to 7 zl/ha. Wiem ze chemirol wciska ten delcaps wszędzie, ale jest droższy i problematyczny w mieszkaniu.

STANK    10

u mnie w świętokrzyskim  było na plusie nocą gdzieś tak o 3.00 było 5+ jutro też mam zamiar toprexem prysnąć , mam pytanie bo pokręciło mi się z tymi zabiegami , jesienią pryskałem od chwastu Navigator +Metazanex ,  wiosną dałem na jednym kawałku leoparda chodziło o samosiewy i miotłę tyle że  stanowisko jest po jęczmieniu więc ewentualnie miotła i przypomniałem sobie że był stosowany metazanex i drugiego pola nie pryskałem już leopardem , nie widzę  za bardzo miotły przy granicy więcej i gdzieś pojedyncza pszenica się trafi , a nie mam etykiety z metazanexu  żeby sprawdzić na co działa , wystarczy taki jesienny zabieg czy lepiej zastosować jeszcze leoparda

robert812    51

Leopard jest tylk na jednoliścienne a Metazanex na dwuliścienne z tego co kojarzę.

koniu    70

Stosuj sherpe zamiast Delcapsu i nie musisz się martwić. Koszt sherpy to 7 zl/ha. Wiem ze chemirol wciska ten delcaps wszędzie, ale jest droższy i problematyczny w mieszkaniu.

Sherpa 7zł/ha? U nas Sherpa 1l kosztuje 55zł. Idzie 0,25l/ha. Także wychodzi prawie 14zł/ha. Delux/Delcaps wychodzi 12zł/ha

toomi30    1

No faktycznie trzeba by "czymś" jeszcze opryskać, bo inni pryskali ;)

dobry jesteś ha haha :D :D

w moim rzepaku robiłem na jesieni zabieg toprexem 0.5l na 1.5ha zostało mi drugie 0.5l zrobiłem identyczny zabieg tydzień temu i pytanie brzmi czy robić następny zabieg Caryx 1l + 2l tebu ? 

to zastozowałeś mała dawka ludze czytajcie instrukcje czyli etykiete tam wszystko jest napisane i nie piszcie tutaj takich glupich putań i nię ośmieszajcie sie w ten sposób taka moja rada

lukasz222    2345

Macie jakiegoś sprawdzonego "śmierdziucha" na słodyszka, który podziała te kilka dni? W żółtym naczyniu tylko kilka sztuk, ale w odsłoniętych pąkach buszują w najlepsze. Miał iść Dursban, ale pogoda w tym tygodniu nie rozpieszczała i teraz mam obawy, że po zastosowaniu np. jutro jego wydłużone działanie zaszkodzi pszczołom. Rzepak jest w fazie odsłaniania pąków kwiatowych

arkadian12    0

Witam

Panowie czy czymś jeszcze mogę prysnąć na jednoliścienne - pszenica. Pryskałem i trochę mi przepuściło.

Rzepak w fazie ok BBCH52 faza zielonego pąka

Pozdrawiam

Arek

m3tysek    0

Panowie dlaczego mój rzepak zaczyna miejscami kwitnąć odmiana dk camelot i czy jak pryskałem tydzień temu dursbanem i widać naloty słodyszka to już poprawiać innym środkiem??? i najlepiej jakim??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się