Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maniek20    71

porównaj ine i 1 l spokojnie wystarczy a nawet 0.8 l by mogło wystarczyć bo np. w porównaniu do agilla to  w nim jest zalecana dawka 35g s.c na ha

Adrenalinaa    3

Panowie chce jutro jechać z Odżywkami na Rzepak I planuje dać 300g boru 1 kg NPK 20,20,20 1 l Manganu i 5 kg siarczanu Co myślicie o takiej mieszance ??

Wiadomość z agroFakt.pl

Kula07    137

Dawaj razem.

A co z robakiem? Nie masz chowacza.

Witam

Mam pytanie zostało mi z tamtego roku antyeylegacza 725 czy jest sens dać go na rzepak razem z tebukonazolem żeby rzepak bardziej się rozkrzewil?

panczo1922    68

Dawaj razem.

A co z robakiem? Nie masz chowacza.

Oglądając Twoje vlogi widziałem, że jesteś już po pierwszym zabiegu w rzepaku... 

jak sądzisz mieszanka Tebu+Bor+MgSo4+Mocznik+odżywki+Dursban+pyrytroid zadziała skutecznie?

czy lepiej rozdzielić Tebu+Bor+odżywki  oraz Dursban+pyrytroid+MgSo4+Mocznik?

całe życie ten zabieg jechałem w jednym opryskiwaczu, ale tu na forum naczytałem się o wpływie boru na Ph wody i skuteczności działania insektycydów, stad też moje zawahania w tym temacie teraz....

Kula07    137

Też zawsze jechałem łącznie na raz. Jak masz czas to daj tebu + dursban + pyretrpid + MgSO4 a w następnym zabiegu resztę.

Ja jestem jeszcze przed zabiegiem fungicydowym.

Soulshakin    79

Co proponujecie Toprex czy Caryx stosowałem oba i nie mam zdania. Na Jesień dałem Caryc 0.8l teraz się zastanawiam.

Bor można mieszać z siarczanem magnezu - wiele lat tak stosuje i nic się nie dzieje. Daje nawet do Caryxu taka mieszaninę. Caryx+bor+magnez+"robale" + mącznik 5% żeby złamać PH które bor podwyższa. 

Mocznik nie wpływa na pH.

Między pH 6 a 8 jest duża różnica w rozpadzie chloropiyryfosu w cieczy, co wpływa na jego skuteczność. Dając duże dawki boru możemy skutecznie unieszkodliwić substancje czynne z fosforganicznych insektycydów, które już w opryskiwaczu zostają rozłożone do form które nie działają skutecznie na szkodniki. 

Wiec albo małe dawki boru, albo osobny zabieg, albo kondycjonowanie wody preparatami, kwaskiem lub octem. 

SawekBraczyk    14

Czy jeśli do końca tego tygodnia prysne Dursban na chowacze to nie będzie to za pózno bo pierwszy nalot już jest a tak wyszło że zaplanowalem chowacza razem z regulacją ? 

Yankess    3

Czy jeśli do końca tego tygodnia prysne Dursban na chowacze to nie będzie to za pózno bo pierwszy nalot już jest a tak wyszło że zaplanowalem chowacza razem z regulacją ? 

Nie będzie za późno, spokojnie. Nie wiem dlaczego taki pośpiech wśród niektórych, skoro od nalotu pierwszych chrząszczy do złożenia przez nie jaj, a następnie pojawienia się larw minie ok 10 dni (patrz etykieta Dursban). Jest to środek, który działa kompleksowo- zwalcza chrząszcze, larwy i jaja chowacza, ponadto chroni przez kolejne 10-12 dni więc myślę że obserwować nalot pierwszych szkodników a ok 10 dni później wykonać zabieg.

pawel_rawa    5

koledzy jestem swiezakiem w uprawie rzepaku i mam pytanie na jesieni pryskalem od razu po siewie od chwastów i do zimy było czysciutko na polu a teraz widze ze chwasty wychodzą i z tego co widziałem to tylko jednoliscienne i tu moje pytanie czym najlepiej je zwalczyć?

ejczbio    24

np Labrador lub inny z taką samą substancją czynną, dawkowanie znajdziesz w necie na etykiecie

bools    13

jak tam u was z howaczami ? 

jak tam u was z howaczami ? 

ejczbio    24
maniek20    71

ja dziś nawożenie N zakończyłem teraz czas na opryskiwacza tylko tak wieje codziennie że się niewiem kiedy opryskam te samo siewy

RolnikMati    25

Dzisiaj robiłem pomiar wody z wodociągu i 7,6 pH

Robiłem też teścik z kwaskiem cytrynowym i nieźle zbija pH

RoRo    3

Jaka powinna byc wysokosc roslin zeby wjechac z Caryx + tebu?

panczo1922    68

Wiec albo małe dawki boru, albo osobny zabieg, albo kondycjonowanie wody preparatami, kwaskiem lub octem. 

masz jakieś doświadczenie z tym związane?

jakie dawki na 100l wody przy założeniu, że nie posiadam Phmetru...

Jaka powinna byc wysokosc roslin zeby wjechac z Caryx + tebu?

W jakich proporcjach zamierzasz zastosować te dwa środki. 

Soulshakin    79

@panczo1922

Przy użyciu boru (szczególnie w dużych dawkach około 2l/ha) pH łatwo wzrasta do 8, a przy stosowaniu insektycydów wymagane jest 5,5-6,5. Zastosowanie 100g/100l wody kwasku obniża pH gdzieś z 8 na 5-5,5, więc taka dawka by była odpowiednia.  

Tylko kwasek dodaje się na początku mieszania i dopiero reszta.  Niektóre środki mają w składzie kwasek cytrynowy np Mavrik. 

slonju77    12

Czy jeśli za póżno opryska się na samosiewy zbóż rzepak to można go uszkodzić ?muszę opryskać na jednoliścienne a nie ma warunków tj codziennie wieje wiatr a stożek wzrostu coraz dłuższy

panczo1922    68

@panczo1922

Przy użyciu boru (szczególnie w dużych dawkach około 2l/ha) pH łatwo wzrasta do 8, a przy stosowaniu insektycydów wymagane jest 5,5-6,5. Zastosowanie 100g/100l wody kwasku obniża pH gdzieś z 8 na 5-5,5, więc taka dawka by była odpowiednia.  

Tylko kwasek dodaje się na początku mieszania i dopiero reszta.  Niektóre środki mają w składzie kwasek cytrynowy np Mavrik. 

stosujesz ten kwasek tylko gdy używasz Boru, czy do każdego oprysku celem lepszego wchłaniania?

lonoh    30

@Kula wiesz cos na temat tego ze siarczan mg obniza pH wody? Bo jestem zdecydowany rozdzielic zabiegi w tym roku w rzepaku ale rozmawiałem niedawno z przedstawicielem pewnej firmy i on twierdzi ze siarczan mg zbija ph .....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się