Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daro189    11

co może się stać jeśli za wcześnie zrobię oprysk na grzyba? Póki co jestem daleko od domu, ale z relacji ojca rzepak już troche odbudował rozetę i ma mocny zielony kolor, więc możliwe że troche zapobiegawczo wjechałbym z fungicydem. Planuje dać 0,8 tilmora + 0,5 tebu + 0,3 azoksystrobiny + odżywki. Póki co taki mam plan i nie wiem w jakim stopniu występują na nim choroby i w jakiej dokładnie jest fazie. Dwa tygodnie temu było jeszcze sporo obumarłych liści i dość deszczowa pogoda, rzepak dość rzadki, odmiana półkarłowa, więc nie zależy mi zbyt mocno na skróceniu. Na trzeci zabieg planowane jest 0.8 tilmora + 0,5 tebu + 0,4 strobi, ewentualnie dodatek prochlorazu.
A właśnie - jak skuteczny jest prochloraz w zabiegu t2 i t3? warto go jeszcze dodawać? i w jakich dawkach?
A dodatek strobi w t2 to tak w ramach doświadczenia ;)

piotrb14    187

strobiluryny nie działają przy niskich temperaturach, pomimo ciepła w nocy będzie koło 0, jeden przymrozek po zabiegu i będziesz myślał czy zadziała czy wydałes pieniądze na darmo. Jak będzie stabilna tmp dałbym na Twoim miejscu 0,8 - 1l tilmora a jak chcesz skrocic dodaj caryx 0,2, lub daj 0,5l toprexu lecz to drozszy wariant, strobiluryne zostaw na oprysk na płatka i dodaj coś do niej. np accanto 0,4 + impact 0,8 albo tazer zamiast accanto - nieco inna strobiluryna i tansza

panczo1922    68

Ile gram Boru dajecie w nawożeniu wiosennym? 200g/ha wystarczy? Na jesień poszło również ok 200g...

Wiadomość z agroFakt.pl

skoczmen    2

Chodzi o barmax i siarczan z intermagu

Bormax z Intermagu a siarczan magnezu nie musi byś z Intermagu,

miwigos    84

Ile gram Boru dajecie w nawożeniu wiosennym? 200g/ha wystarczy? Na jesień poszło również ok 200g...

Jesień3 razy po 100 ,wiosna 3 razy po 200

panczo1922    68

Jesień3 razy po 100 ,wiosna 3 razy po 200

Do fazy luźnego pąka,czy później też dajesz?

ursus219    0

Witam, mam zamiar zastosować na rzepak chloropiryfos, sherpa, ekolist mono bor, ekoplon maximus extra S, caryx.

Czy mogę to wszystko zastosować razem czy lepiej rozdzielić na 2 zabiegi?

Na jesień nie było wykonane skracanie ponieważ nie szło wjechać.

ZELKOW    81

Cześć mam do was pytanie bo mam pierwszy raz odmiany rzepaku pamela, taifun, monolit czym warto je skrócić bo są to średniej wielkości rzepaki i ? mam też qartza w zeszłym roku skracałem go na jesieni topsinem albo spekfree bo nie był wyrośnięty a na wiosne caryxem, w tym roku wszystkie rzepaki poleciałem na jesieni caryxem , co radzicie dać na te odmiany wiosną ? i jakie insektycydy proponujecie planuje nurelle zastosować jak Cieplej się zrobi jak waszym zdaniem ?

Tomek254    0

Cześć . Mam pytanie można połączyć Perenal, Galere i nurelle. 

Jednoliścienne dwuliścienne i chowacza za jednym razem ?

ejczbio    24
Napisano (edytowany)

Jakby ktoś potrzebował zwiększyć spektrum na wiosnę to można dać razem Galera 0,3 i FOX 0,6. Może komuś się przyda.

Edytowano przez ejczbio

Kondziu1832    180

Jaką dawkę Pantery zastosować do korekty herbicydowej w większości niedobitki samosiewów zbóż i gdzieś nie gdzie perz właściwy?

szymon91    8

ja wczoraj dokarmiałem rzepak i pszenicę  agravita complete + epso top i dzis chciałem jechać pryskać na pszenice na stokłosę atlantisem 1,2l na hektar  i wlałem ten środek na sitku od opryskiwacza pojawiła się taka galareta jakby się zważył ten środek nie było tego dużo i nie teraz nie wiem czy nie uszkodze pszenicy tym środkiem 

Torridon    1

Mój przedstawiciel zaproponował na skracanie rzepaku Caramba 0.5 + Tebu 0.5 cenowo wychodzi 80zł Stosował ktoś taką mieszankę? I jak rezultaty

Tomek90    196
Napisano (edytowany)

Mieszanina jedna z lepszych.
Chemirol czy Procam?

Edytowano przez Tomek90

miwigos    84

Do fazy luźnego pąka,czy później też dajesz?

Pierwsz dziś poszła druga zadobry tydzień ,trzecia jak będe pryskał na słodyszka lużny pąk

skywalker89    39

stosowane kilka lat temu, zalecają to stosować gdy rzepak ma do 25cm, tak było.. efekt? żaden, rzepak w większości wybujał i leżał jak nigdy dotąd, w tym roku też była o tym rozmowa to niby "nikt im się nigdy na to nie skrażył", nie wiem, może ja coś zjebałem.. ale drugi raz boję się tego zastosować, więc lecę samym toprexem.. (na toprex narzekają, że przestaje działać itp), a inny znajomy doradca powiedział mi że, caramba była jak on jeszcze w pgrze pracował, a później dana firma wykupiła to na własność i sprzedają.. Nie mówię, że jest to zła mieszanka, ale u mnie wtedy ten jeden raz się nie sprawdziło, może kiedyś odważę się spróbować jeszcze chociaż na kawałek.. 

maniek20    71

a co kolega ma do pantery bo ja też ją mam i myślę że 1 l ha wystarczy spokojnie

Kondziu1832    180

@RolnikMati dokładnie zostało mi jeszcze z jesiennych zabiegów i gdzieś coś pszenica ozima łeb wychyliła i perz. Trzeba by było Pantera poszczuć tylko w jakiej dawce tak jak na jesieni czy zmniejszyć?

RolnikMati    25

A ile dawales na jesieni? Ja tez wlasnie od nich wziąłem i tez nie wiem ile dać bo na etykiecie do 2l a to za dużo. Poza tym ona słabsza bo 40g s.c. tyle tylko że ma już w sobie zwilżacz. Boję sie ze 1l może być ciut za mało i pewnie 1,2 l dam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?