Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
waldi76    5

Ostatnio w prasie rolniczej w jednym z artykułów wyczytałem takie ogólne zasady mieszania ŚOR:

Woda najlepiej powyzej 10 st C

1.Najpierw nawozy dolistne

2. kondycjoner

3. ŚOR w kolejności w zależności od formulacji WP>WG>SC>EC>EG>EW>SE>SL>SP>SG

4. Adiuwant

Kolejna zasada: Najpierw zawiesiny potem emulsje nastepnie roztwory.

Ogólnie unikać mieszania zawiesin z emulsjami.

major_89    35

Witam

Pytanie z innej beczki.

Czy żeby zastosować agil w rzepaku musi być średnia dobowa 12 stopni? Czy też można stosować w takiej temp jak jest teraz dzień 9 w nocy 6.

Jak możliwość to wjeżdżaj, zwiększ dawkę do 0,6-0,75. Możesz pokusić się o adiuwant. 2 tygodnie i będzie po sprawie.   

Ostatnio w prasie rolniczej w jednym z artykułów wyczytałem takie ogólne zasady mieszania ŚOR:

Woda najlepiej powyzej 10 st C

1.Najpierw nawozy dolistne

2. kondycjoner

3. ŚOR w kolejności w zależności od formulacji WP>WG>SC>EC>EG>EW>SE>SL>SP>SG

4. Adiuwant

Kolejna zasada: Najpierw zawiesiny potem emulsje nastepnie roztwory.

Ogólnie unikać mieszania zawiesin z emulsjami.

Tak pięknie wygląda ta teoria, ale nawet wprawieni nie trzymają się tej kolejności.

Gdy dodajesz kondycjoner wody który usprawnia dodatkowo mieszalność mieszaniny zbiornikowej, można sobie pozwolić na pewne odstępstwa. 

Wiadomość z agroFakt.pl

miwigos    85
Czym badasz poziom pH po obniżeniu? Ogólnie opisz czym obniżasz jak badasz itp...

Też jestem zdziwiony tym przypaleniem rzepaku mocznikiem, daję około 20 kg na płatek i nic się nie dzieje...

Czym to moja tajemnica...mam ph-metr tylko to jest taka zabawa i doswiadczenie bo samo dodanie srodka tez obniza lub podwyzsza ph.w etykietach jest zapisane pH srodka. Miareczkujesz np w 10l i potem przeliczasz ile trzeba dac zakwaszaczu na opryskiwacz i np jak zakwasisz do 4.5 dodasz fungicydu to skoczy na 5.7 i jak dodasz boru to nie skoczy juz na 9 tylko kolo 7.

Jak tajemnica czym zakwaszasz ,to po co robisz zamieszanie że jesteś takiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mądry

Kula07    139

Według Niemca z TAP najtaniej wychodzi kwasek cytrynowy - 100g na 200l wody to koszt ok 50-60gr/ha. Sam chce zamówić worek na próbę.

ogar118    62

Właśnie też mam zamiar spróbować z tym kwaskiem podobno ocet też się nadaje... ja kupie papierki lakmusowe i się trochę pobawię w małego chemika... 

fezoi    48

Kwasek zmiękcza wodę ? Do zmiękczania twardej wody niby soda oczyszczona  (25kg 40 zł ) tylko ile tego dać i czy się nadaje do oprysków ? Piana  zrobi się z tego ? Ma  Ktoś wiedzę w tej materii ? 

Adrenalinaa    3

Panowie Ja zbieram deszczówke z Placu i budynków w jedno miejsce i robie nia wszystkie opryski Czy to Najlepsza woda do oprysków ? 

SawekBraczyk    14

Zastanawiam się czy jechać jeszcze w tym tygodniu aż zrobi się troche cieplej Galerą czy poczekać aż temperatury bardziej skoczą w przyszłym tygodniu ? 

S-Piotr    48

Panowie Ja zbieram deszczówke z Placu i budynków w jedno miejsce i robie nia wszystkie opryski Czy to Najlepsza woda do oprysków ? 

pH deszczówki do 7-7,3 , też ją stosuję tylko że to jałowa woda , a ze studni mam z żelazem i innymi mikro.

Soulshakin    79

Kwasek zmiękcza wodę ? Do zmiękczania twardej wody niby soda oczyszczona  (25kg 40 zł ) tylko ile tego dać i czy się nadaje do oprysków ? Piana  zrobi się z tego ? Ma  Ktoś wiedzę w tej materii ? 

Kwasek zakwasza wodę - zmniejsza jej pH. 

Kwasowość wody to nie to samo co twardość. Woda do oprysków nie powinna mieć więcej niż 200 mg/l jonów. 

Siarczan amonu bardzo dobrze zmiękcza wodę - stężenie siarczanu to 3-5%, lub jakiś kondycjoner.

m3tysek    0

Witam. Byłem dzisiaj na rzepaku zobaczyć czy poschodziła woda już i czy da się wjechać z druga dawka azotu:) okazało się że tak trochę wymokło, ale już da rade przejechać jak nie spadnie znowu deszcz;/ Chodząc po polu w mokrych miejscach rzucił się chwast, niby nie ma go dużo bo tylko w mokrych miejscach i na poprzeczkach i teraz moje pytanie nie ma tego tyle żeby kupować specjalnie oprysk zostało mi trochę navigatora z wiosny mogę nim popryskać czy lepiej nie ryzykować??

post-188814-0-61594600-1490295832_thumb.jpgpost-188814-0-63588700-1490295858_thumb.jpg

Teraz druga sprawa może mi ktoś wytłumaczyć jak krowie na rowie:) kiedy wjechać z regulatorem wzrostu i grzybówką ?? bo co więcej czytam tym mniej wiem. Pęd głowny co wychodzi z środka rzepaku ma 10-15 cm czy cała roślina od ziemie. Dzięki za wyrozumiałość i Pozdrawiam :)

Kula07    139

Obierz roślinę z liści i wtedy mierz. Wiadomo to nie apteka, ale najlepiej jak pęd główny ma 10-20cm max.

m3tysek    0

Obierz roślinę z liści i wtedy mierz. Wiadomo to nie apteka, ale najlepiej jak pęd główny ma 10-20cm max.

właśnie oglądam na youtube xD

Sunf    9

na forum niemieckim tez poruszono temat boru w kontekscie ph i zbicia go kwasem cytrynowym

Mam małe pytanie będę teraz pryskal agilem rzepak i zastanawiam się razem z nim można dać micro odżywki plus bor czy lepiej dać za tydzień oddzielnie?

Sunf    9
Napisano (edytowany)

I co tam wymyślili?

wymyślili to samo co tutaj ktos o kwasie cytrynowym, najtansze rozwiazanie

ktoś juz zamówił?

Edytowano przez Sunf

Kula07    139

Ja jeszcze nie. Ale sporo jest na Olx i chyba od nich wezmę.

Sunf    9
Napisano (edytowany)

Ja jeszcze nie. Ale sporo jest na Olx i chyba od nich wezmę.

ja narazie i tak daje 100 ml /200l wody kondycjoner bo zostal mi z tamtego roku do boru z trebonem i pozostalych mikro

Edytowano przez Sunf

ejczbio    24

Zastanawiam się czy jechać jeszcze w tym tygodniu aż zrobi się troche cieplej Galerą czy poczekać aż temperatury bardziej skoczą w przyszłym tygodniu ? 

Nie Ty jeden, wiosenny Navigator dał d*py i wsio mam do poprawki, trochę się stresuje, bo pierwszy rzepak w karierze, całkiem ładny, ale i zachwaszczony

Kula07    139
Napisano (edytowany)

Nie Ty jeden, wiosenny Navigator dał d*py i wsio mam do poprawki, trochę się stresuje, bo pierwszy rzepak w karierze, całkiem ładny, ale i zachwaszczony

Stosowałeś Navigator solo?

Edytowano przez Kula07

ejczbio    24
Napisano (edytowany)

Navi + Butisan? Nie pamiętam czy coś jeszcze

Tam miało być jesienny oczywiscie.

Edytowano przez ejczbio

Kula07    139

Ja dawałem Navigator 0,3l/ha + Rego 2l i jest czysto.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?