Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sunf    9

A Oriusa P ile tam w tych doświadczeniach było podane

chyba 1,5 l/ha

Jeśli panuję zastosować adiuwant który min. ma obniżyć ph w zabiegu insektycyd + bor to w którym momencie podać adiuwant? Adiuwant-bor-insektycyd? 

najpierw adiuwant, potem śor na końcu odrzywki

maniek20    71
Napisano (edytowany)

mieszał ktoś na jedno lisciene ze skaracniem lub robakiem

Edytowano przez maniek20

Wiadomość z agroFakt.pl

Zapracowany    22

najpierw adiuwant, potem śor na końcu odrzywki

Jakie odrzywki ? Bor się zgodzę, ale jak daje np mikro rzepak to pierwszy rozrabiam!?

miaszał ktoś najedno lisciene ze skaracniem lub robakiem[/quote

Tak z robakiem ale już bez adiuwalenta

masa24    55

czy 300 kg saletry na rzepak uszkodzony przez sarny  i z dosc mala rozwinieta liczba lisci przed zima , ogolnie dosc maly jest.    bedzie ok czy mozna dac wieksza dawke czy to nie ma sensu

slawek2209    78

Dałbym mniej tak z 200 kg saletry i obserwował co się dzieje z rzepakiem.Jak zacznie się regenerowac to poprawka azotem

masa24    55

znaczy mysle ze sarny go tak bardzo nie uszkodzily.  bardziej martwi mnie to ze on przed zimna nie wyksztalcil 8-11 lisci.  raczej kolo 6 malych

moze dlatego ze dosc gesto posiany zostal i jakos dlugo wschodzil.   i teraz nie wiem czy cos jeszcze moge zrobic zeby go troche zastymulowac to  wytworzenia pedow bocznych wiekszej ilosci.  dlatego myslalem na 300 saletry , potem jak bedzie temp  to toprex i mikro

Ziel    26

Ze ma 6 liści nie znaczy że nie przetrwał, Idź na pole i wykop parę roślin, nożem przekroj wzdłuż łodygi i jak jest tkanka zdrowa to daj 60% dawki azotu ale nie w lutym tylko jak temp troche podskoczy i wegetacja ruszy.

masa24    55

ja mysle ze przetrwal , mysle co zrobic zeby go pobudzic optymalnie do wzrostu i ratowac plon

SawekBraczyk    14
Napisano (edytowany)

Co lepsze do skracania i ochrony fungicydowej caryx  czy caryx+tebu ? Przepraszam ale musze jeszcze raz spytać żeby sie wkońcu zdecydować . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Zenonim    47

A może mieszanina Porter + Caramba . pewnie cenowo tak jak toprex wyjdzie ale zdaję się , że będzie najlepiej. rzepak nie stracił liści więc trzeba na dobrą grzybówkę postawić

miwigos    85

U nas tylko serce zoastało .reszta obmarzła

Artis    14
Napisano (edytowany)

Co lepsze do skracania i ochrony fungicydowej caryx  czy caryx+tebu ? Przepraszam ale musze jeszcze raz spytać żeby sie wkońcu zdecydować . 

ochrona caryx+tebu  efekt skracania caryx, ja używałem 0,7 caryx+ 0,7 tebu i fajnie skróciło, w tym roku planuje może trochę niżej 0,5+0,5 cześć plantacji bo mi zostało caryxu ale na pewno zrobię sam tebu+ccc dawek jeszczę nie ustaliłem ale coś koło 0,5-1l tebu+1lccc

Też ciekawa opcja tebu+prochloraz+ccc

Edytowano przez Artis

MatiRol92    9

Panowie, jaki jest pierwszy oprysk po zimie na rzepak. jesienią był opryskany caryxem i odrzywkami.

maniek20    71

pierszy jak rzepak żyje to na jedno lisciene i nie wiem czy nie wlej do tego odrzau na skurnie albo robaka

Kula07    139

Skąd wiesz, że pierwszy jest na jednoliscienne?

maniek20    71

jestem jasnowidzem a tak serio to raczej z reguły jak nie był opryskany na jedno lisciene to to jest jako pierszy bo potem juz za puzino

Kula07    139

No może jesteś jasnowidzem, bo jeszcze trzeba by było się dowiedzieć czy plantacja była traktowana gramicydem.

daro189    11

I ja zapytam o wasze rekomendacje / uwagi / sugestie dotyczące prowadzenia rzepaku odmiany dk sensei ( http://www.monsanto.pl/nasiona-dekalb/nasiona-rzepaku-ozimego/odmiany-mieszancowe/dk-sensei)

Póki co wygląda to tak:

ziemia lekka
przedplon pszenica, przed pszenicą poszło ok 3 tony radkovitu premium

pod orke 300kg polifoski 6 i 100kg soli potasowej

siew troszke spóźniony, wyszło ok 35 roślin na metr ( siane poznaniakiem ;/ )

4-5 liści poszedł toprex, troche odżywek,

na chwasty navigator 0,35 i peneral 0,5 litra

jako że po pszenicy słabo sobie radził dostał ok 150 kg saletrosanu  na 3-4 liście

na wiosnę jak tylko uda się wjechać

350kg saletrosanu, następnie ok 250kg saletry po 2-3 tygodniach

jak zacznie wypuszczać nowe liscie - 0,5 litra tebukonazolu ( sporo zgnitych liści, obawiam się infekcji )

możliwa poprawka od 1-liściennych

jak osiągnie 15-20 cm - 1 litr tebukonazolu, ewentualnie coś dodam

robak nurelle,cyperkill, proteus

na płatka lub w środku kwitnienia ( z racji cechy odmianowej ) 1 litr tebukonazolu + 0,8-1 litr prochlorazu + 0,6 acanto

dosuszanie i sklejanie raczej odpuszcze, chyba że navigator dużo zieleniny zostawi to będe wypalał

patryk2411    23

Co do oprysku na płatka jakie dawki dajecie tebu + amistar xtra? Czy dawka 1l samego amistaru xtra byla by wystarczająca?

garu    6

Co powiecie o nawozach dolistntch firmy Dr Green. Warte tak wysokiej ceny?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?