Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
loquito    14

Tilmor mocny bardzo jako fungicyd. 

Ja caryx + tebukonazol i pictor początek kwitnienia. 

W jakich dawkach będziesz stosował wymienione środki ?

Tomek90    196

0.5-0.7 caryx + 0.5 tebukonazol

0.5 pictor 

Sunf    9

1. Tebu 250 EW 1,2 l + Horizon 250 EW 0,6

ciekawe jak by podzialało

Wiadomość z agroFakt.pl

losktos    120

Amistarem Xtra? A mi chodzi po głowie Propluse, ale czy warto

tak amistar xtra

Losktos, a jaka dawka strobi wychodzi na ha z acanto i czy desykujesz przed zbiorem? Amistar czy jakiś tańszy zamiennik?

0,6-0,7 l Acanto, desykuje

Czy caryx+tebu nie będzie za mocny na nierówną plantacje (1cm-2cm grubosci szyjki) rzepaku odmiany populacyjnej?

Czy caryx+tebu nie będzie za mocny na nierówną plantacje (1cm-2cm grubosci szyjki) rzepaku odmiany populacyjnej?

nie będzie

1. Tebu 250 EW 1,2 l + Horizon 250 EW 0,6

ciekawe jak by podzialało

to i to tebukonazol

SawekBraczyk    14

No to ja myśle u siebie caryx 0,7 + tebu 0,7 i na płatek acanto 0,5l + tebu 1l . Czy plonvit rzepak + bormax + kristalon zielony? + siarczan magnezu będzie dobre zestawienie do nawożenia dolistnego bo tak też zastanawiam się i nad tym . 

Zapracowany    21

Tebukonazol i Procholaz najlepsza ochrona wg. doświadczeńz 2016r. Nieznacznie ale zostawiają drogą chemię w tyle.

Sunf    9

nie będzie

to i to tebukonazol

ale dwa rozne tebukonazole

crazy29    6

stosowal ktos zamiast CCC Modusa??? mysle np. Caramba 60SL- 0,8-1L + 0,15 modus

Kula07    139

Poprawiłem na próbę Cuadro 0,25l/ha (bo mi zostało z wiosny) rzepak po grochu i powiem szczerze, że szyjka roślin potraktowanych opryskiem wydaje się być grubsza niż roślin nie opryskanych, niestety nie mierzyłem dokładnie.

crazy29    6

ja msle wiosna poleciec. niemiaszki niby maja rejestracje modusa na repak i nim leca. CCC jest dos ryzykowne bo ostro dziala jak mu przypasuje, przewaznie mam rzepak max 1,5m wysoki i nizszy, efekt skracania bardzo dobry tylko czy  nie okroi tez zawiazywania pedow i luszczyn?? czyba zrobie doswiadczenie. sciezke bez skracania nastepna z CCC i kolejna z Modusem. wtedy sie cos zobaczy bo kazda sciezka bedzie miala 2,5ha wiec mozna nawet przewazyc po koszeniu. ot to jest pomysl na doswiadczenie. pol pola bedzie na CCC  a pol Modus bo 2 opryskiwacze tam wychodza. pierwszy przejazd pyknie sie czystym a na nastepne sie doleje do baniaka CCC i wio dalej . a nastepny opryskiwacz z modusem. wtedy nie bedzie dylematu typu czemu opryskalem tym a nie tym bo ten 2 byl lepszy :) 50/50 dla spokoju ducha sie zrobi  i gucio

krychu    43

Jestem ciekaw jakby wyszło to doświadczenie z Modusem na wiosnę.

Gdzie znalazłeś ocenę skuteczności środków na płatek? W jakiej dawce tebu + prochloraz trzeba dawać?

panczo1922    68

Na jesieni stosowane 0,5l Caryx+0,6l Tebu

co lepsze na wiosnę? powtórzyć Caryx z Tebu czy może Toprex a może Toprex+ Tebu?

jakie macie doświadczenia w tym  temacie? Wypada powtarzać zabieg?

ogar118    62

Modus ciekawy tylko wydać 75 zł tylko po to aby skrócić? 

wilhelm    401

Najskuteczniejszy regulator działa zimą, to sarna i jeleń.

losktos    120

Na jesieni stosowane 0,5l Caryx+0,6l Tebu

co lepsze na wiosnę? powtórzyć Caryx z Tebu czy może Toprex a może Toprex+ Tebu?

jakie macie doświadczenia w tym  temacie? Wypada powtarzać zabieg?

Mieszanka Toprex + Tebu nie ma zbytnio sensu.

Ja osobiście jadę toprexem (na jesieni daje caryx + tebu)

panczo1922    68

Wiosenna dawka 0,5l Toprexu wystarczy?

Pierwszy raz będę stosować ten środek - zawsze jechałem Tebu, ale stwierdzam że ciągłe powielanie tej substancji nic dobrego nie przynosi...

Zenonim    47

Albo mieszanka Porter 0,5l + 0,5l tebu i też fajnie wyjdzie.

Kula07    139

Wiosenna dawka 0,5l Toprexu wystarczy?

Pierwszy raz będę stosować ten środek - zawsze jechałem Tebu, ale stwierdzam że ciągłe powielanie tej substancji nic dobrego nie przynosi...

Wystarczy.

wilhelm    401

@zenek Masz rację, 0,5 l Porteru fajnie w(y)chodzi :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?