Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    449

Tak tylko w niektórych przypadkach to tylko zabiegi lotnicze bo woda stoi dziś na polu.

SawekBraczyk    14

A czy ma to sens teraz jeszcze dokarmiać tak pózno ? Po rozcięciu korzenia u mnie to widze lekkie niedobory boru . 

Edytowano przez SawekBraczyk

krychu    43

Inazuma 130 WG już wiadomo coś jak to będzie wyglądać cenowo? Ciekawe jak będzie sobie radził ten środek z szkodnikami.

Wiadomość z agroFakt.pl

kazik8888    2

u mnie również po rozcięciu korzenia widać braki boru, wiec jutro lub po jutrze daje 150g/ha

ma być parę dni ciepło i noce bez przymrozków to myślę, że coś zadziała... 

Edytowano przez kazik8888

Kula07    139

u mnie również po rozcięciu korzenia widać braki boru 

Że po czym?

ogar118    62

Ja ile boru bym na jesień nie podał to i tak występują rynienki w korzeniach. Tak więc nie jestem pewien czy można się tym objawem zawsze sugerować. 

kazik8888    2

Że po czym?

a np po tym, że widoczne są puste przestrzenie na przekroju korzenia (jak kolega wyżej napisał takie rynienki, rowki)

Edytowano przez kazik8888

mrozon07    9

Rzepak wolno pobiera bor przez korzenie a w tym roku rzepak bardzo szybko rósł i jest taka opcja że nie zdążył pobrać wystarczającej ilości boru do zapełnienia tej szpary, jak obserwowałem u mnie to w mniejszych rzepakach tej szpary nie ma a i duży i mały dostał około 600 g boru.

anto    8

Rzepak wolno pobiera bor przez korzenie a w tym roku rzepak bardzo szybko rósł i jest taka opcja że nie zdążył pobrać wystarczającej ilości boru do zapełnienia tej szpary, jak obserwowałem u mnie to w mniejszych rzepakach tej szpary nie ma a i duży i mały dostał około 600 g boru.

w ilu dawkach?

Slomek    184

mam jedno pole mocno przytuliowe i widzę już teraz, że na wiosnę będzie niezbędna poprawka i to pewnie zaraz na wiosnę czym tanio i skutecznie zwalić przytulie ?

ksys    2

w tym roku dałem 0,5 l Galery na ha  przy zalecanej dawce 0,35 i przytulię trochę przytłumiło ale i tak potem powyłaziła nad rzepak

Tomek90    196

0.5 Galery  :wacko:

Na wiosne dobrze to nic nie zwalczy

Zgadza się, mało kiedy jest temp jak trzeba. 

ksys    2

przytulia była miejscami jak szczotka i trzeba było zaryzykować

ogar118    62

W zeszłym roku miałem podobny problem i chłopaki tutaj pisali o opcji z niskimi dawkami fluroksypyru chyba 0,2 l/ha (starane). Podobno ma przytłumić przytulię a rzepakowi nie szkodzi. Ale nie próbowałem...  

major_89    35

W fluoksypyrze ukute jest trochę magi. Stosowanie łącznie z Galerą przynosi sporo korzyści ale dawka 40 g s.a. to graniczna bezpieczna. Ja w mieszaninach zaproponował bym max. 30 g s.a.  + ew. dobrej jakości adiuwant który usprawni wchłanianie. Innym rozwiązaniem dla odważnych jest stosowanie Navigatora + chropyralid + fuloksypyr w obnizonych dawkach. Ale brać należy pod uwagę przede wszystkim  fazę rozwojową rzepaku. 

krychu    43

Ja mam ponownie tobołka i na to również nie ma sposobu wiosną. Chyba że wprowadzili coś nowego, a może macie własne doświadczenie?

major_89    35

Wiosno można próbować z Foxem 0,5- 0,6 litra. Ale dobrze jeśli rzepak zrzuci liście przez zimę w przeciwnym razie był bym wielce ostrożny. 

icek1    178

saletrosan na rzepak wysiany w dawce 300 ka na ha ale martwią mnie te mrozy czy on nie wymażnie

gomez181    9

Teraz siales?

saletrosan na rzepak wysiany w dawce 300 ka na ha ale martwią mnie te mrozy czy on nie wymażnie

icek1    178

Tak na próbę 3,5 ha by porównać z aplikacją w lutym lub marcu

slonju77    12

Pytanie troche wybiegające w przyszłość,mam mało rzepaku i nie mam wilgotnosciomierza czy macie jakieś sprawdzone sposoby aby stwierdzić czy rzepak nadaje sie już do mlocki?Na skupach biorą chyba poniżej 14 procent a jesli wiecej to problem i co wtedy z tym zrobić?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?