Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
losktos    118

Mam bardzo czerwony rzepak,słabo rośnie,jechac jeszcze z borem czy czekac do wiosny?

całe rosliny są czerwone razem ze stożkiem czy tylko liscie?

Wiadomość z agroFakt.pl

m3tysek    0

Elo jak wygląda u was sytuacja z żółtymi naczyniami w rzepaku na dzień dzisiejszy?? Wczoraj miska była pusta a dzisiaj trochę do niej wpadło

post-188814-0-86383400-1478018223_thumb.jpgpost-188814-0-63960100-1478018236_thumb.jpgpost-188814-0-52955000-1478018249_thumb.jpgpost-188814-0-11107500-1478018262_thumb.jpg

Może mi ktoś powiedzieć co za muchy?? Czy nie czasem jest to śmietka??? i czy jest jakiś oprysk na panujące warunki i czy jest sens pryskać??

losktos    118

planuję zaaplikować azot/mocznik/na rzepak w grudniu przed zimą w dawce 200kg/ha czy to dobry pomysł

według mnie to zły pomysł, przede wszystkim mało uzasadniony

No to muszę dokładniej obejść pola bo jest jeszcze komosa rdest
czasami się przytulia trafia czy nie będzie trzeba galerą poprawki robić

Edytowano przez WaldemarNowicki

Ksawery    26

całe rosliny są czerwone razem ze stożkiem czy tylko liscie?

U mnie sa liście zewnętrzne fioletowo-czerwone a liście w stozku te male sa zielone, stozek jest nisko osadzony, sztywny..siany w terminie ale długo wschodził bo susza była teraz jest b.mokro ale przymrozków nie ma

Edytowano przez Ksawery

20CBR12    47

Dzisiaj byłem oglądać nie udane plantacje rzepaku które pójdą pod pług(słabe wschody) na ktorych w zasadzie od siewu nie było nic robione po za opryskiem metazanex + kalif i co ciekawe zauważyłem że mimo że nie było tu żadnego skracania stożek siedzi w zasadzie przy ziemi i nie widzę żadnej różnicy z plantacjami skracanymi. Co jest powodem zbyt mała obsada na metrze i rzepak nie musiał konkurowac czy to zupełny przypadek bo już teraz nie wiem co myśleć o tym skracaniu?

thug    196

No to muszę dokładniej obejść pola bo jest jeszcze komosa rdest

czasami się przytulia trafia czy nie będzie trzeba galerą poprawki robić

jak poprawki to rob navigatorem a nie galerą  galera ani komosy nai przytulii za dobrze nie zwalcza

thug    196

a niby czemu nie navigator to nic innego jak galera z dodatkiem aminopyralidu pozostałe dwie substancje to samo

icek1    178

według mnie to zły pomysł, przede wszystkim mało uzasadniony

ostatnio jest wręcz zalecane zimowe aplokowanie mocznika z u

s17    4

Dzisiaj byłem oglądać nie udane plantacje rzepaku które pójdą pod pług(słabe wschody) na ktorych w zasadzie od siewu nie było nic robione po za opryskiem metazanex + kalif i co ciekawe zauważyłem że mimo że nie było tu żadnego skracania stożek siedzi w zasadzie przy ziemi i nie widzę żadnej różnicy z plantacjami skracanymi. Co jest powodem zbyt mała obsada na metrze i rzepak nie musiał konkurowac czy to zupełny przypadek bo już teraz nie wiem co myśleć o tym skracaniu?

To nie przypadek- czym niższa obsada tym szyjka krótsza :) Rzadki rzepak bez skracania będzie lepiej wyglądał od zbyt gęstego regulowanego nawet kilkakrotnie.

losktos    118

ostatnio jest wręcz zalecane zimowe aplokowanie mocznika z u

gdzie takie zalecenie wynalazłeś?

a niby czemu nie navigator to nic innego jak galera z dodatkiem aminopyralidu pozostałe dwie substancje to samo

A w jakiej dawce tak jak jesienią 0.3 i temp. powyżej 8 stopni i do jakiej fazy rzepaku tak jak galera i przytulie do jakiej fazy weźmie

SawekBraczyk    14

Gdzie idzie znaleść te informacje o nawożeniu mocznikiem w zimie . Bo nie umie znalezć tego a jestem ciekawy . Nie żebym od razu chciał siać hehe . 

fezoi    47

MoNolith46 , albo coś podobnego (mocnik z ureazą) jakaś firma ostatnio reklamuje . Ps.  SuperN46 ( Agrii)

Edytowano przez fezoi

garu    6

Koledzy mogę jeszcze dać odżywke i bor na rzepak bo jakoś wcześniej nie było okazji.

renovoltage    72

Nadchodzący tydzień zapowiada się na najcieplejszy od września, nie patrząc w kalendarz oprysk w takich warunkach ma sens tym bardziej że prawdopodobnie wegetacja znów będzie trwać z jakimiś kilkudniowymi ochłodzeniami do nowego roku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się