Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TOREZ    34

Własnie nie.Fiolet zdarza się na starszych,wielkich lisciach.

To mogą być pierwsze symptomy lekkiego niedoboru azotu w glebie.

Ten rzepak ze zdjęcia jest wyrośnięty i jego apetyt na N jest duży.

Pamiętaj, że każdorazowe dawki N wymagają obliczenia proporcji do potasu K.

Wczesną wiosną albo jeszcze jesienią w zależności jakie gleby posiadasz, sypnij 100 kg soli potasowej albo 150-200 korn kali na hektar.

BENNY82    34

ludzie!!!! po co pryskacie pieniędzy za dużo?  to mnie dajcie chętnie przygarnę. co za matoł was uczy albo podpowiada robic jaki kolwiek zabieg przy minusie w nocy????????????? dzieci ogarnijcie się. poprawki na wiosne zostawcie bor też na wiosne skracanie też nie przy takich temperaturach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! w tym roku to już koniec z opryskami rzepaku. mooooooooooooooże uda się oziminy prysnąć o ile aura będzie łaskawiejsza.

Kula07    137

A Ty co? Przecież dopiero połowa pazdziernika, nie grudnia, (chodź i w zeszłym roku w grudniu było cieplej). Jeszcze będzie pogoda na opryski nie ma co przeżywać.

Wiadomość z agroFakt.pl

m3tysek    0

ludzie!!!! po co pryskacie pieniędzy za dużo? to mnie dajcie chętnie przygarnę. co za matoł was uczy albo podpowiada robic jaki kolwiek zabieg przy minusie w nocy????????????? dzieci ogarnijcie się. poprawki na wiosne zostawcie bor też na wiosne skracanie też nie przy takich temperaturach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! w tym roku to już koniec z opryskami rzepaku. mooooooooooooooże uda się oziminy prysnąć o ile aura będzie łaskawiejsza.

Minus w nocy ?? Chyba u Ciebie 7-9 stopni na plusie w dzień 14-16 to nie tak źle,chyba że się mylę to przepraszam ja musiałem lecieć, żeby zabić ograniczyć atak mszycy smietki :(

Kula07    137

Da się zdziałać,nie w 100% ale da się. A powiedzcie co jej mruz drobi, jak mocny i kiedy?

Edytowano przez Kula07

icek1    178

u nas był w nocy mróz to chyba robale zamroził więc w tym roku już nie będę pryskac

Kula07    137

Zamroził tylko te, które były na powierzchni ziemi/roślin ale nie te w ziemi/korzeniach.

Kula07    137

Środkiem działającym w roślinie systemicznie. Taki oprysk nie jest w 100% skuteczny, ale działa. Widziałem plantacje po zostasowaniu takich oprysków i efekt jest zadowalający. Oczywiście nie jest to metoda do końca zgodna z prawem i nie tania bo dawka środka też musi być odpowiednio większą.

Kula07    137

Nie zdradze Wam tajników moich zabiegów ale jak na razie (odpukać) plantacje mam praktycznie wolną od larw śmietki pomimo, że zaobserwowałem 5 nalotów muchówki.

icek1    178

przecie kazda firma sprzedająca SOR ma doradców a są ta wybitni spece ci doradzą i dowiozą masę srodków do oprysków

Kula07    137

A myślałem że to forum wymiany poglądów i doświadczenie ale jak tam chcesz

Forum Przede wszystkim jest miejscem publicznym a nie wszystkie informacje nadają się do publicznych wiadomości.

Kula07    137

Ani ze mnie czarodziej ani znawca. Ale rzepak uprawiam dłużej niż Ty i jakies swoje doświadczenie mam. Nikogo do niczego nie namawiam.

Anetka1    67

Ale chłopak ma duża wiedze praktyczną i zna się na rolnictwie a nie tak jak tu wielu tylko formułki teoretyczne

mraukot    23

Mój rzepak nie zaprawiany przeciwko szkodnikom, nie pryskany jesienią, a śmietki nie znajdziesz. wczoraj chodziłem, wyrywałem, kroiłem i nic. W koncu stwierdziłem że przez tą lustrację i wyrywanie roślin, spowoduję większe straty niż szkodniki.

SawekBraczyk    14

BENNY82 jakoś ja pryskałem ostatnio i żadnych skutków ubocznych nie zaobserwowałem i oprysk zadziałał i nie było żadnego mrozu w nocy . 

Edytowano przez SawekBraczyk

anto    8

co do larw śmietki w ziemi to mospilan 1 kg na 7/8 ha i efekt widoczny po 2-3 dniach

tzn?  co było widać?

Tomek90    191

BENNY82 dobrze mówi, nikt poważny nie jedzie żadnym zabiegiem jak mają być przymrozki bo to dodatkowy stres. Zabieg zrobiony, przypadkowo przymrozek jednak i brak skutków ubocznych to fajnie, ale trzeba się do tego trzymać z daleka. 

@SawekBraczyk przywal sobie młotkiem w głowę i wyjdź na zewnątrz przy minusie na nocke. Przyjemnie? 

@anetka1 co Ty znowu z rana przy kieliszku byłaś??  :blink:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się