Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rudinho11    23

Ubezpieczenie w PZU z dopłatą państwa dziś się skończyło. Od 10 października rusza Concordia. W tym roku stawki kosmos.

Cały pakiet w PZU tamten rok 120 zł teraz 400 zł

Kula07    137

TZN. JAKIEJ

Najbidniej 1l/ha.

Co do ubezpieczeń to z tego co wiem, dopiero ruszają "wstepne zapisy" a co i ile będzie kosztować to dopiero się okaże.

Edytowano przez Kula07

d4rek    16

Pzu 165 zl stawka stala chybaza 13%, brak kontraktow z dofinansowaniem tylko za zgoda centrali, dzis zdazylem pol godziny przed limitem ubezp. Concordia ruszy od poniedzialku, ale gorsze warunki wieec pzu choc tez nie rewelka

Wiadomość z agroFakt.pl

jacek472    15

Co lepsze na spóźniony zabieg rzepak nierówny od 4-8liści temperatury tak jak widać max 12 stopni. 

-Caryx 0,5 + tebu 0,5

-toprex 0,33

Do tego ma iść jakiś bor i jednoliścienne leopard no i może siarczan z mocznikiem

matiuss    12

jacek472, zdecydowanie lepiej caryx+tebu, ostatnio po toprexie znajomy musiał poprawiać, zresztą to samo było po leopardzie, poprawka.

master20002    151

Z Leopardem coś jest na rzeczy. Opryskałem 2 tygodnie temu samosiewy dawką 1,5 litra na ha i tylko lekko je przypaliło... O co chodzi, warunki do działania miał idealne.

s17    4

U mnie też Leopard nic nie zdziałał, podobnie jak w ubiegłym roku.

d4rek    16

Leopard 3l zrobił robotę z perzem o samosiewach nie wspominając.

Edytowano przez d4rek

mat93    30

co polecacie na samosiewy , pryskałem leopardem ale była susza teraz pada z czwarty dzień więc prawdopodobnie powschodzi trochę samosiewów czym jechać ? i czy można razem ze skracaniem i borem coś dać ?

wilhelm    401

U mnie w zeszłym roku pierwsze przebarwienia na samosiewach pszenicy po Leopardzie wystąpiły ok. dwóch tyg. po oprysku. Po 4 tyg. były zupełnie suche, tak że ja bym sie nie obawiał o skuteczność. Dawka o ile dobrze pamiętam, to chyba 0,75 l/ha.

slonju77    12

leopard tak ma u mnie dzialanie było widać dopiero po 3 tygodniach ,przyczyną była prawdopodobnie susza która panowała po opryskaniu rzepaku

warchest    44

u mnie w rzepak wywala sie opucha teraz jak deszcz pada ale niewiem skad to sie wzielo i jak to zwalczać ?

Arek    113

U mnie też Leopard nic nie zdziałał, podobnie jak w ubiegłym roku.

Leopard chyba nie wszystkie samosiewy równo bierze,jęczmień w dawce 0,95l zatrzymał ładnie a już z owsem i pszenżytem dużo słabiej.

Kula07    137

Na razie cisza. Z rozmowy z agentem wywnioskowalem, że do wczoraj trwały "zapisy" żeby załapać się na ubezpieczenie z dopłatą państwa, a co do stawek to w przyszłym tygodniu ma się wyjaśnić.

MiRol    18

pryskalem rzepak ok 10-12 dni temu TEBU 1l/ha i chyba to malo.. dac teraz jakas poprawke np ccc z 0.5l/ha lub oprex 0.3 l/ha? szkoda ze od razu nie zmieszalem no ale... rzepak jest obecnie w fazie 5-7 lisci, stozek jeszcze nie wysadzony no ale popadalo z tym ze temperatury spadły a rankiem to blisko zera..

post-2106-0-61974800-1475841883_thumb.jpg

wilhelm    401

Gdzie w Polsce są teraz temp. odpowiednie do stosowania regulatorów jakichkolwiek? O triazolach oczywiście nawet nie wspominamy...

kotek12321    0

Witam,

Mam pytanko, niestety dopiero wróciłem z wyjazdu i sprawdziłem rzepak, jwest bardzo nierówny gdzieniegdzie ma 2, 4 a nawet do 6 i 8 liści. mam kupiony z tamtego roku Tebu niestety temperatura w południe u mnie to około 9 stopni, dość mokro w polu po całotygodniowych opadach deszczu, opłaca się pryskać ? czy może zastosować coś innego? Dziękuję za pomoc 

Witam,

Mam pytanko, niestety dopiero wróciłem z wyjazdu i sprawdziłem rzepak, jwest bardzo nierówny gdzieniegdzie ma 2, 4 a nawet do 6 i 8 liści. mam kupiony z tamtego roku Tebu niestety temperatura w południe u mnie to około 9 stopni, dość mokro w polu po całotygodniowych opadach deszczu, opłaca się pryskać ? czy może zastosować coś innego? Dziękuję za po

Czekać aż bedą warunki na pozytywne działanie ŚOR 

kotek12321    0

Czekać aż bedą warunki na pozytywne działanie ŚOR 

Tak chyba też zrobię. Nigdzie nie mogę znaleźć temperatury stosowania Toprexu, czy ktoś zna najniższą? Caryx wiem że jest os 5 stopni, tak przynajmniej wyczytałem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się