Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zenonim    47

matiuss - a komosa jakim chwastem jest??? jarym czy zimowym. 

Raptus- spokojnie mróz ją zetnie nie przejmuj sie , przerabiałem to 2 lata temu i w tym powtórka jest.

milanreal1    290

W rzepaku , pryskane było przedwsochodowo command + butisan.

Był jeden moment że przystopowała, ale znowu ruszyła . Takie cos wystepuje w miejscach gdzie przy oraniu bylo sucho

Kolego kilka stron wcześniej wszystko objaśniałem odpuśc sobie zwalczanie tej komosy.

Po 1 w sumie najlepiej komose bierze metazachlor

po 2 to substancja doglebowa, na suchej glebie komosa jej nie pobiera

po 3 komosa zapewne jest przyhamowana

po 4 komosa ma bardzo silny wosk, nic nie wchłania

po 5 mrozy ją załatwią

po 6 jak Tak strasznie denerwuje Cię ta komosa to daj chwastox ekstra (rzepak też po nim padnie) ale efekt zwalczenia komosy uzyskasz :D

Kriiso1987    0

Witam Panowie może coś mi doradza jak0 znawcy i plantatorzy rzepaku mam pytanie czym zwalczyc gorczyce w rzepaku troche jej sie napleglo załaczam foto i czy bedzie cos z tej plantacji czy zaorac pozdrawiam moim zdaniem chyba za rzadko

A i czym ewentualnie skrócić jeszcze mogę jak widać nie równe wschody dodam ze w sobotę poszły odżywki i spekfre w dawce 0,5l/ha

Wiadomość z agroFakt.pl

sznajdik    131

W pzu tez trzeba zaorac? Slyszalem ze wlasnie nie, w bielu u Piotrowskiego z reguly wszystko ubezpieczam.

Tego nie wiem, pzu jeszcze nie mam ale walczymy żeby zdobyć.Ja miałem kwalifikowane plantacje do wyorania ale zostały i nic się nie stało tyle że jak będzie następna szkoda to lipa bo polisa wygasa. Też robiłem u niego ale postanowiłem sam w to wejść bo podpadł u mnie nie opłacił mojej polisy mimo tego że dałem mu $$ aż wezwanie przyszło a ja mu aferę zrobiłem, w ogóle ma u siebie totalny burdel nie wiem jak się w tym nie gubi

Raptus902    30

Kolego kilka stron wcześniej wszystko objaśniałem odpuśc sobie zwalczanie tej komosy.

Po 1 w sumie najlepiej komose bierze metazachlor

po 2 to substancja doglebowa, na suchej glebie komosa jej nie pobiera

po 3 komosa zapewne jest przyhamowana

po 4 komosa ma bardzo silny wosk, nic nie wchłania

po 5 mrozy ją załatwią

po 6 jak Tak strasznie denerwuje Cię ta komosa to daj chwastox ekstra (rzepak też po nim padnie) ale efekt zwalczenia komosy uzyskasz :D

Dzięki kolego za odpowiedz :D

A te ostatnie to ciekawa propozycja jednak nie skorzystam :P

W sumie kiedyś tata popryskał ziemniaki chwastoxem i komose położyło ładnie, ziemniaki sie pozwijały ale dały rade bo popadało, ale za to jakie czyste były :D

sznajdik    131

Tak, tylko PZu zapłaci Ci w tydzień a Concordia płaci 6 tygodni i jeszcze trzeba  ich upomnieć. Po za tym Concardia posiada 98% kapitału niemieckiego a na powtórną kontrole przyjeżdżają Niemcy. Po za tym:

PZu:wypłata 25% lub 17% sumy ubezpieczenia w tym wkłady własny czyli wyjdzie to samo co w Concordi.

Na pewno tak nie jest wszystko zależy od tego ile szkód było w danym okresie itd bo wtedy dużo papierów do przerzucania i przeliczeń sam w tym roku dzwoniłem pytałem co z moją sprawą o odszkodowanie a w poprzednich latach jak szkód ogólnie było mało w ciągu 14 dni przychodzi$$$

Ambrilo93    0

Witam Panowie,

chciałbym się poradzić w jednej kwestii mianowicie na moim rzepaku zaczynają być widoczne niedobory azotu, jest to widoczne gołym okiem, odznaczają się pasy gdzie poszło mniej nawozu. Niestety wynika to z nierównomiernego wysiewania nawozu, atuty polskich lejków.. Co mogę zrobić by jakoś dokarmić te gorsze "paski". Zastosować oprysk mocznikiem na całość czy może zastosować jakiś nawóz granulowany? Dodam że dzisiaj solidnie popadało.

Proszę o wszelkie opinie!

pozdrawiam :)

Kriiso1987    0

Witam Panowie,

chciałbym się poradzić w jednej kwestii mianowicie na moim rzepaku zaczynają być widoczne niedobory azotu, jest to widoczne gołym okiem, odznaczają się pasy gdzie poszło mniej nawozu. Niestety wynika to z nierównomiernego wysiewania nawozu, atuty polskich lejków.. Co mogę zrobić by jakoś dokarmić te gorsze "paski". Zastosować oprysk mocznikiem na całość czy może zastosować jakiś nawóz granulowany? Dodam że dzisiaj solidnie popadało.

Proszę o wszelkie opinie!

pozdrawiam :)

Witam moim zdaniem nie da się naprawić błędów w wysiewie nawozu, ewentualnie opryskać plantacje dolistnie możne to zredukuje przebarwienia odżywki +mocznik+siarczan magnezu

Orać! Natychmiast! zj***ć, zmieszać z ziemią i po kłopocie.

Bardzo śmieszne no gratuluje porady

proszę o sensowne rozwiązania

milanreal1    290

Dzięki kolego za odpowiedz :D

A te ostatnie to ciekawa propozycja jednak nie skorzystam :P

W sumie kiedyś tata popryskał ziemniaki chwastoxem i komose położyło ładnie, ziemniaki sie pozwijały ale dały rade bo popadało, ale za to jakie czyste były :D

Ziemniaki to ina kwestia, znam niejednego producenta ziemniaka i czasem "muszą" zastosować chwastox bez znacznego uszczerbku na plonie. Rzepak MCPA nie toleruje. Nawet jak nie padnie to nic już nie gwarantuje.

d4rek    16

zapewne Nurelle, ewentualnie chloropiryfos (Pyrinex,Dursban) 0,5-0.6l + deltametryna 0.1l i masz nurelle

d4rek    16

Jeden wzòd ;-) takiego belta robilem w niedziele plus male skracanie, bo kapusta z dk exquisite

rudinho11    24

Po ile u was są składki na ubezpieczenie rzepaku, od jakiej sumy i jaki pakiet?

U mnie za 5 tyś zł ha - pakiet przymrozki zimowe PZU - składka 125 zł.

Arek    113

zapewne Nurelle, ewentualnie chloropiryfos (Pyrinex,Dursban) 0,5-0.6l + deltametryna 0.1l i masz nurelle

Na larwy śmietki też zadziała ?

milanreal1    290

Na larwy śmietki też zadziała ?

Tylko jeżeli będzie wymyty na głębokość żerowania smietki. Chloropyryfos nie działa systemicznie, nie dojdzie do korzenia. Zalega w miejscu aplikacji.

Arek    113

Wymyty w jaki sposób?

Bo chyba nie ma nic lepszego niż proteus lub nurelle ?

milanreal1    290

Wymyty w jaki sposób?

Bo chyba nie ma nic lepszego niż proteus lub nurelle ?

Czyli kiedy dasz ok 2l środka na chloropyryfosie i zlejesz nim glebę, albo opryszczesz przed lekkim deszczem. Gdyby fosforoorganiki działały systemicznie to proteusy czy mospilany nie weszły by na rynek bo i po co.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?