Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafto    29

koledzy mam problem z moim rzepakiem :( dwa tyg temu pryskałem wieczorem na chwasty w fazie 3-4 liści metanaz 1,7l + galera 0.35 l po tyg zauważyłem że młode liście zwijają się a na brzegach robią się suche tzn zwiędnięte :( czy to może jakaś choroba czy może go przypaliłem :/ deszcz nie padał 4 dni po oprysku, ładna pogoda w nocy do najmniej do 7 stopni proszę o wypowiedzi i porady dla początkującego ;)

jerzy    2

Rafto to typ[owe objawy po Metazaneksie, jest goraco i sucho i dla tego masz takie objawy, minie mu będzie OK. pozdro Jerzy

Wiadomość z agroFakt.pl

farmermf    78

Wie ktoś gdzie na można dostać Navigator w okolicach Białegostoku?

Adler Agro na Baranowickiej.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam czy jak rzepak ma juz 6 lisci o tej porze (Podkarpacie) to nalezy go skrocic, jezeli go nie skroce nic sie nie stanie sainy 23.08

ursus1991    8

dołaczam się do pytania kapera, tylko mój siany 25 sierpnia i ma 5 liści, ale go trochę przypaliłem, herbicydem

marek1977    27

Ja dzisiaj pryskałem tebukonazolem 2 litry na 3 ha+Patriot na szkodniki+siarczan magnezu.Jeden rzepak ma 4 liście a drugi już 8 tak więc nie czekałem dłużej.

Edytowano przez marek1977

farmermf    78

sorki, tylko spojżałem nie czytając i wyszło mi że 3l na 2ha co byłoby śmiertelna dawką dla rzepaku.

darolee    3

rzepak ma juz 6 lisci o tej porze to nalezy go skrocic, jezeli go nie skroce nic sie nie stanie sainy 23.08

mój siany 25 sierpnia i ma 5 liści, ale go trochę przypaliłem, herbicydem

Optymal termin to 4-6 liści. Jak nie popryskasz, to teoretycznie nic sie nie stanie, ale ... w moim regionie (Żuławy) dość mocno atakuje jesienią szara pleśni oraz cylindrosporioza. Polecam do grzyba dodać choć bor, znacznie poprawia zimotrwałość!

lukas21    3

@darolee, mówisz "choć bor" a czy można dodać do toprexu jeszcze siarczan magnezu oraz jakiś plonvit ?

proxy8441    72

Dołączam się do pytania lukas21 bo chcę prysnąć Toprexem rzepak ma 4-6 liści nawet 7, mam też siarczan magnezu także prosze o odpowiedz, i jeszcze jedno pryskałem wczoraj Agilem przeciw samosiewom i perzowi jak nic nie zaobserwuje żadnych niekorzystnych zmian to moge wjezdżać z TOPREXEM w tym tygodniu?

Ile kosztuje litr Toprexu?

rafto    29

Ile wychodzi Agil na 1 ha?

samosiewy zbóż dawka o.7 l koszt ok 70 zł mozna też dodać olejan i dawkę zmniejszyć o ok 15 % ;) to wyjdzie troszkę taniej ;]

Edytowano przez rafto

rafto    29

ponownie zamieszczam zdięcie rzepaku gdyz nikt mi ostatnio nie pomógł a ta sprawa mnie martwi :(http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9444417cbabc238c.html proszę o opinie gdyż chciałem pryskać na perz Agilem i nie wiem co robić czy w tej sytuacji podzielić dawkę na dwie czy na raz to opryskać czy poczekać jeszcze trochę bo cały czas sucho nic nie pada

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dołączam się do pytania lukas21 bo chcę prysnąć Toprexem rzepak ma 4-6 liści nawet 7, mam też siarczan magnezu także prosze o odpowiedz, i jeszcze jedno pryskałem wczoraj Agilem przeciw samosiewom i perzowi jak nic nie zaobserwuje żadnych niekorzystnych zmian to moge wjezdżać z TOPREXEM w tym tygodniu?

Ile kosztuje litr Toprexu?

Topreź coś koło 100zł +/- możesz wiezdzać już dziś. Nic się rzepakowi nie stanie.

RAFTO@ To są objawy jakichś szkodników. Aby nie podnosić kosztów zostaw rzepak, zimą i tak liście obumrą.

proxy8441    72

to cos drogo ten Agil Cie wyniósł. Ja płaciłem 105zł/ltr przeciw perzowi dawałem górną dawke czyli 1,5 litra/ha, 3 dni po oprysku i nic na rzepaku nie zauwazyłem.

Dzięki bardzo koledzy, tak mnie powiedzieli 238zł/litr niby ale nie wiadomo jak przyjdzie dostawa bo musze poczekać, pewnie koło 250 jak piszesz a Siarczanu Magnezu dam tyle ile zalecaja na worku może mniej, bo zauwazyłem przebarwienia niektórych liści, bladozielone w środku miedzy nerwami.

Edytowano przez proxy8441

center    8

Kto ma doświadczenie z jesiennym skracaniem rzepaku tzn żeby uzyskać efekt obniżenie się tego stożka wzrostu najlepiej dać tebukonazol, toprex, carambe ? a może antywylegacz płynny ? opłaca się tyle kasy wydawać na toprex?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?