Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
massey2645    0

Pilne, ma z zeszłego roku 6 lirów LABRADOR 05 EC i nic tam nie pisze o jesiennym stosowaniu czy można go stosować jesienią w dawce 1,5l na ha na samosiewy.

Wiadomość z agroFakt.pl

thug    196

zawiera substancję tę samą co popularna targa więc pewnie nie jest tylko zarejestrowana na jesienne opryski i pewnie zadziała w dawce niższej niż podałeś

FisKars    3

Pilne, ma z zeszłego roku 6 lirów LABRADOR 05 EC i nic tam nie pisze o jesiennym stosowaniu czy można go stosować jesienią w dawce 1,5l na ha na samosiewy.

ja w tamtym roku stosowałem labradora na jeśień w dawce 0,75 l/ha

Edytowano przez FisKars

massey2645    0

dzięki tak się domyślałem że po prostu nie zarejestrowana na jesień, a że ta sama substancja aktywna to wiedziałem ale lepiej się upewnić i myślę że 1l/ha to starczy.

rafto    29

mieszanka galera + metaz ? stosował ktoś powschodowo ? jakie dawki, ile wody/ha i w jakiej fazie rzepak ?? Jakie stosujecie fungicydy jesienią ??

tomek73    186

Galery 0.2-0.25 metazachloru 800 gram na /ha.Czyli butisan 400 sc ma 400 to 2 litry/ha. ja dzisiaj się pomyliłem i dałem 1,7 litra butisanu a galery 0,2 na ha ale też będzie dobrze. Rzepak ma 4 liście.Wody 200/ha

koko93    0

Zastosowałem na samosiewy w rzepaku Elegant, po ilu dniach mogę dokarmić dolistnie i czym najlepiej. Dziękuje za podpowiedź.

Edytowano przez koko93

sprite    0

ja mialem dac galery 0,3l/ha + metazu 1l/ha + elegant 0,7l/ha... ale mi sie nie udalo i wyszlo galera 0,25 + metaz 0,85 + elegant 0,6l/ha..wody 200l/ha... bedzie dobrze czy to jakos poprawic?

Edytowano przez sprite

Lukaszjarm    4

witam jest jakis srodek zeby zniszczyc dziki rzepak w uprawie rzepaku . na dzierzawie posialem i okazalo sie ze sa 3 takie male łaty dzikiego rzepaku

ursus1991    8

na etykiecie nic nie pisze że mozna stosować w rzepaku, a w wrażliwych pisze samosiewy rzepaku, więc spali rzepak

wyrebski1    35

A u mnie kurde dostała się do siewu rzepaku gorczyca i na dwóch polach jest może tej gorczycy jakieś 15%. Nie martwię się, że będzie rzepak za rzadki ale co z tą gorczycą?! Pewnie zarznie ale czy nie odbije czasem wiosną?

Dlugi666    0

Witam planuje dokarmić rzepak dolistnie , Mam do Was pytanie czy mógł bym zmieszać wszystko razem ? a planuje to zorbic tak : siarczan magnezu+ mocznik+ Insol 5+ insol PK + AShasi lub Caramba .

FisKars    3

dołączam się do pytania czy mogę zmieszać ekolist wieloskładnik mikro RB i jakąś inną odżywke z borem żeby było boru trochę więcej i to wszystko dać do oprysku tebu i na owada??

ursus1991    8

jeżeli pryskałem foxem, to po jakim czasie powinno być na chwastach efekt działania tego środka. Oraz zastanawiam się czy skracac rzepak jeżeli na tą chwile jest w fazie 4-5 liści?

darolee    3

co to jest za chwast?

Mam taki plac ok 25 arów w rzepaku że tego pełno strasznie geste.

Ta rdest to to jest na pewno tak jak kolega mówił kolankowy lub plamisty

Mczy mógł bym zmieszać wszystko razem ? a planuje to zorbic tak : siarczan magnezu+ mocznik+ Insol 5+ insol PK + AShasi lub Caramba .

czy mogę zmieszać ekolist wieloskładnik mikro RB i jakąś inną odżywke z borem żeby było boru trochę więcej i to wszystko dać do oprysku tebu i na owada??

generalnie można mieszać nawozy dolistne z grzybem i robakiem. Mam tylko wątpliwość z tym mocznikiem jak sie zachowa rzepak, bo dolistnie tylko karmię pszenicę mocznikiem i wiadomo, że trzeba bardzo uważać.

Wersja kolegi @FisKars jak najbardziej poprawna! Śmiało można lecieć z taką mieszaniną.

A kolego @Dlugi666 nie lepiej dać np. Polifoskę 21 , potem dolistnie nawóz uniwersalny +bor, a nie bawić się w cuda wianki?! Dokarmianie makro to generalnie estetyka dla oka a nie podwaliny plonu :)

Edytowano przez darolee

ursus1991    8

A rdest to powinien wyginąć zima chyba. bo widzę że bierze go po oprysku, ale gdzie niegdzie to środek chyba go przepuścił

lukaszbor    0

Witam planuje dokarmić rzepak dolistnie , Mam do Was pytanie czy mógł bym zmieszać wszystko razem ? a planuje to zorbic tak : siarczan magnezu+ mocznik+ Insol 5+ insol PK + AShasi lub Caramba .

Można spokojnie mieszać ja osobiscie dawalem 1kg wieloskladnikowego 1kg boru 4kg siarczanu magnezu 5kg mocznika i do tego na robaki 0,5 bi58 100ml ammosuper i 0,8 tarcza lan rzepak poprawił sie w oczach wszystko to na 1ha i 220l wody

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się