Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

waldeko016    1

Daj na 4 liść Navigator + Metazachlor będziesz mieć czysto. Wiosną tylko Galerra bądź Navigator. Jeśli chodzi o camand nie ryzykuję w tym roku, czekam na wschody.

Nawigator zakupiłem i dawka 0,3 a metazachlor w jakiej dawce dać.

Oczywiście za jednym przejazdem pryskać?

warchest    44

Jaki oprysk polecacie na robale w rzepaku na jesień (głównie śmietke ale też i inne pchełki)

a kiedy pryskjac od tego ? jak ile lisci bedzie mial mniej wiecej ?

d4rek    16

Jakie środki polecacie jeśli jest presja perzu ? Do tej pory metazanex + command przedwschodowo sprawdzał się, ale było pole bez perzu.

Ja leopardem 3l jade bo tez mam dziadostwo.

Wiadomość z agroFakt.pl

miwigos    84

Nawigator zakupiłem i dawka 0,3 a metazachlor w jakiej dawce dać.

Oczywiście za jednym przejazdem pryskać?

1 litr

krychu    43

Ja daje 0,3 Navigatora + 1,3 Metazachloru odrazu coś na robaka przy okazji dorzucam przeważnie dursban. U mnie ten zabieg najczęściej jest wykonywany 20-23 dni po siewie faza 3-4 liścia właściwego.

SawekBraczyk    14

Czym najlepiej skracać rzepak na jesień ? Dotychczas skracałem tebu+stabilan i się zastanawiam czy zostać przy tym czy przeżucić się na droższy caryx bo może on jest lepszy . 

loquito    14

U nas pójdzie najprawdopodobniej Toprex 0,3l/ha, koszt ok. 80 zł/ha, chyba w tej cenie nic lepszego nie znajdę, albo może ktoś coś innego poleci.  

robercikj100    11

Ja daje 0,3 Navigatora + 1,3 Metazachloru odrazu coś na robaka przy okazji dorzucam przeważnie dursban. U mnie ten zabieg najczęściej jest wykonywany 20-23 dni po siewie faza 3-4 liścia właściwego.

ile dajesz durbsana na ha ? tak jak na wiosne 0,6 l czy więcej?

powtarzasz jeszcze zabieg czymś innym czy poprzestajesz na jednym ?

krychu    43

Navigatorem tak jak pisze kolega wyżej można bezpośrednio po siewie, w Anglii chyba tak zalecają jeśli się nie mylę.

krychu    43

Po siewie mieszanka dobra 0,2 l/ha Navigatora + 0,12 l/ha chlomazon + 1 l/ha Metazachlor

STANK    11

pryskałem w 2014 Navigatorem z Comanden po siewie nie było źle

Edytowano przez STANK

grego    218

W takim razie dlaczego producent nie zaleca tak pryskać? Ja zamierzam pryskać w fazie 1-2 liście 0,2 Nawigatora + 1,5 Metazanexu są jakieś wady względem 0,3 w fazie 4 liści?

Poznaniak    3

Myślicie ze bedzie obnizona skutecznosc zabiegu poprzez parowanie  gdy opryskam z rana glebe comandem a w dzien bezchmurnie i 30C?? Czy czekac do wieczora?

marcinus    2

Jak opryskam commandem top rzepak to  czy te nie przykryte ziarna normalnie skiełkują nic się nie stanie ? bo jak pryskałem butisanem to nie było problemu 

Sylu93    1

Panowie mam problem z rzepakiem mianowicie cześc już powschodzila czesc dopiero wychodzi bo sucho ale dla samosiewów pszenicy to nie problem i zeszlo ich bardzo duzo wiec moje pytanie kiedy mozna pryskac zeby zniszczyc samosiewy? Chcial bym to zrobic jak najwczesniej zeby rzepak nie konkurowal z chwastami.

jacek472    15

Czy temp. powietrza i słonko ma jakiś wpływ na oprysk doglebowy? Dzisiaj wieczorem zasiałem 7,5ha i jutro chce dosiać 13,5ha, a w sobotę chciałbym od rana do nocy opryskać to kalifem i metazanexem, są jakieś przeciwwskazania? 

Kula07    139

Kuźwa pomyślcie trochę trzeźwo, chcecie pryskać doglebowo z rana a póxniej w ciągu dnia gorąco i słonecznie...

Co do samosiewów, to w przypadku Fusilade Forte można dzielić dawki, wiem, że i w przypadku innych środków na samosiewy też tak ludzie robią ale Fusilade choć drogie to jest bezpieczne dla rzepaku.

Ziel    26

Najlepiej 3 dni po siewie 2l/ha butisanu. Co do prskania doglebowo to raczej wieczorem a najlepiej w nocy.

Edytowano przez Ziel

Renault9514    49

Czy mogę dać po wschodach w fazie 3-4liści razem Navigator 0,3l + metazanex 2l(nie zaszkodzi aż 2l ? )  + Leopard Extra 1l ? Czy jednak na samosiewy leopard osobno ?  ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?