Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chowacze nie odpuszczają!

galeria
Rzepak Sherlock
Kula07    141

prafesor się znalazł co pyta czym się pryska rzepak po siewie jak to wszyscy wiedzą po co te pytanie jak nie wiesz to weż książkę i poczytaj

Kolego jakbyś zauważył to w żadnej mojej wypowiedzi się nie wymądrzałem tylko zadałem Ci 3 proste pytania: czym pryskałeś, jaki był efekt oraz jaka cena/ha A Ty w dalszym ciągu nie odpowiedziałeś na żadne z nich. Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Jarecki21    17

Jaki macie pomysł na bodziszka w rzepaku? Poproszę o rozwiązania praktyczne, nie te z etykiet.

Wiadomość z agroFakt.pl

Co sądzicie o oprysku Nero 424 i jak wogóle jest koszt tego na ha ?

To 50ml comand plus srodek z kukurydzy petoksamid działanie

DZIAŁANIE NA CHWASTY . Środek pobierany jest poprzez korzenie i hipokotyl kiełkujących chwastów, najskuteczniej zwalcza chwasty do fazy pierwszych liści. Chwasty wrażliwe: blekot pospolity, bodziszek drobny, chwastnica jednostronna, gorczyca polna, jasnota purpurowa, krzywoszyj polny, przetacznik perski, psianka czarna, rdest plamisty, szarłat szorstki, rumian polny, tasznik pospolity, tobołki polne, wilczomlecz obrotny. , Chwasty średnio wrażliwe:, dymnica pospolita, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, komosa biała, przytulia czepna, rdest powojowy.

Nie wiem ile gotowy kosztuje mieszanka samemu ok. 90 zł na ha ciekawe jAK że stutecznoscią

Podstawa to meta ma przytulia we wrażliwych tu w średnio i to nie bierze maków przetacznik bluszczowatego.

Wychodzi ok 50 zł taniej tylko jak przytulie przepusci to lipa

Edytowano przez WaldemarNowicki

sap    3

mam problem z makami w rzepaku. w tym roku chce wprowadzic navigator w ochronie i teraz pytanie do tych co go stosowali. mam 2 propozycje
1)to chlomazon 0,15 i metazachlor 1,6 po siewie a nastepnie po wschodach poprawka navigator 0,2
2)to chlomazon po siewie 0,15 i po wschodach 1,6metazachlor i 0,2 navigator.
ktora kombinacja bedzie lepsza. ewetualnie inne propozycje ze szczegolnym uwzglednieniem maku.

Jarecki21    17

Co sądzicie o produktach firmy Innvigo w rzepaku?

Np Dafne 250SC, Insodex?

Warto się tym interesować? Czy też w związku z niską ceną jest niska jakość?

toorano    12

orientuje się ktoś jaki koszt zestawu Butisan+Iguana, bo jeszcze nie mają w sprzedaży

d4rek    16

Jak sobie radzi Leopard w rzepaku (zamierzam zasiac) z miotla i perzem, bo jest troche a nie ma czasu na roundup. Byc moze macie jakies inne srodki ?

Edytowano przez d4rek

Wojtek987    61

Co polecicie na walkę z przytulią?? Zawsze mam z nią problem, w zbożu przytulie, miotłe i chabra biorę pod uwagę. A w rzepaku przeważnie ona co roku się gdzieś wybije, chyba że są wolne place to chaber też tam rośnie  ale to nie przeszkadza jak przytulia.

AleksanderX    128

Wszyscy sieją rzepak ja też ale czy ktoś pomyślał jaka będzie cena w przyszłym roku  ja przewiduję cenę grubo poniżej 1000

slawek2209    78

Skąd wiesz że akurat rzepak przezimuje.W tym roku 3 dni wietrznej mroźnej pogody wystarczyło aby rzepaki ucierpiały.

Wszyscy sieją rzepak ja też ale czy ktoś pomyślał jaka będzie cena w przyszłym roku ja przewiduję cenę grubo poniżej 1000

Jak przewidujesz taką cenę to po co siejesz przecież to będziesz musiał dopłacić do interesu

Kula07    141

Wszyscy sieją rzepak ja też ale czy ktoś pomyślał jaka będzie cena w przyszłym roku ja przewiduję cenę grubo poniżej 1000

To po co siejesz jak uważasz że cena będzie tak niska? A te przewidywania to w oparciu o co masz? Rzepak jeszcze nie zasiany a Ty już przewidujesz, że będzie grubo poniżej 1000.

Zapraszam na mój Vlog ;)

Kula07    141

Chcesz zasiać rzepak z nadzieją, że innym wymarznie a Twój przetrwa?

Kuźwa takiego toku rozumowania to jeszcze nie słyszałem. Jakby tak zebrał wszystkie Twoje "złote myśli" z forum to by dzieło na skalę Pana Tadeusza stworzył.

Zapraszam na mój Vlog ;)

Sadek    462

Zawsze jest jakaś nadzieja że u innych wymarznie

A swój kocykiem okryjesz przed mrozem i wiatrem jak nie zrobi tego śnieg?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez Adam07
      Witam.
      Zastanawiam się nad jednym,jeśli posieje się rzepak jary czy jego plon będzie znacznie mniejszy od tego ozimego ?
      Jeśli ktoś wie o tym dużo proszę o informacje .
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?