Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

pep14    1

Wracam do tematu oprysku rzepaku po siewie, który za około miesiąc powinien być faktem. Co polecacie ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Kula07    139

Jest to niezwykle ważna informacja!

Kolego gdzie można kupić taki oprysk i ile kosztuje "harbicyd"?

AleksanderX    106

nie harbicyd ale herbicyd to jest ogólna nazwa środków do zwalczania chwastów a herbicydów po siewie rzepaku jest dużo najlepiej jak się nie orientujesz to zapytaj w punkcie sprzedaży oni wszystko wiedzą o produktach które sprzedają i ci doradzą Kto pyta nie błądzi

Kula07    139

To Panie fachowcu to ja wiem i kolega który wcześniej zadał pytanie na pewno też, a Ty jako ekspert piszesz, że stosujesz herbicyd. No świetnie, dobrze, że nie kawę zbożową.

Konkretnie, co?

AleksanderX    106

tamten rok to już historia a w tym to się zobaczy jeszcze nie jestem zdecydowany jaką strategię obrać

Kula07    139

Historia to są Krzyżacy. Co stosowałeś w zeszłym roku? Jaki koszt na ha, jaka skuteczność?

Kula07    139

To co zastosowałeś? Jaki koszt? Jaki efekt i czemu ten a nie inny środek?

wilhelm    401

Co to za pytania, czym kto pryskał.. Każdy dostosowuje herbicyd do zachwaszczenia na danym polu. Ja np. stosuje chlomazon plus metazachlor i u mnie wystarczy, jesli chodzi o dwuliscienne. U sąsiada juz niekoniecznie..

Kula07    139

Chciałem sprawdzić jego wiedzę.

Jednak nie ma co sprawdzać. Ciągle sie mądrzy a guzik wie.

Edytowano przez Kula07

icek1    178

ale ty jesteś inteligentny nadajesz się do pracy nie w rolnictwie a w wywiadzie tak na marginesie ja opryskuje nasparem i nawigatorem plus jedniliścienne jakimś grambicydem

Kula07    139

Ty o co Tobie chodzi?

Jak temat się nazywa? "Oprysk rzepaku i innych oleistych" a ja nie pytałem o to ile ma lat, jaki jest jego stan cywilny i ile zarabia tylko jaki środek stosował i czy był on skuteczny czyli trzymałem się tematyki tego działu więc odpuść sobie złośliwości.

wilhelm    401

Mam kumpla, gospodarzy na ponad 150 ha. a zapytaj go czym pryska, to niczego sie nie dowiesz. Zawsze słysze od niego "musiałbym sprawdzic na fakturze" :D

Kula07    139

Wszystkiego nie da się spamietać to fakt.

Niestety ale jest właśnie wielu takich co się wymądrzają ale jak przychodzi do konkretów to się wymigują od odpowiedzi.

Ja jeżeli czegoś nie wiem to nie mówię, jak nie pamiętam to sprawdzam.

Po to między innymi jest forum żeby dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi ewentualnie pomóc/doradzić. A jaką pomocą jest napisanie "ja stosowałem herbicyd"?

Dlatego nikogo nie powinno dziwić że pytałem o konkrety.

Zenonim    47

Nie dziwcie się koledze może jeszcze do gim. chodzi , a ojciec wszystko robi. na innym dziale pisał o kosztach i to daje do myślenia bo tacy ludzie mają mało wspólnego z rolnictwem. koszty wynoszą ok 3tyś , a koleś mówi o 500zł

koczas    54

W temacie wapnowania już się nie udziela, bo też dostał parę słów prawdy i jest spokój to może i tutaj przestanie brednie pisać.

A co do oprysków. Czy stosował ktoś Navigator BEZPOŚREDNIO PO SIEWIE(w mieszaninach oczywiście), i może podzielić się spostrzeżeniami na temat takiego zabiegu? Czy fiołek został lepiej zniszczony?

piotrb14    187

w tym roku pryskałem po wschodach i mam przytulie w rzepaku i ogolnie nie jestem zadowolony, nie dało pryskać się po siewie bo była susza i 0 wilgoci w glebie, w poprzednich latach pryskałem navigatorem w mieszance po siewie i rzepak był czysty, mam nadzieję że w tym roku uda się opryskać zaraz po siewie

AleksanderX    106

Chciałem sprawdzić jego wiedzę.

Jednak nie ma co sprawdzać. Ciągle sie mądrzy a guzik wie.

prafesor się znalazł co pyta czym się pryska rzepak po siewie jak to wszyscy wiedzą  po co te pytanie jak nie wiesz to weż książkę i poczytaj

mickas092    325

Gimbo kolejny co wpadł na forum i pier%oli kocopoły bez sensu - forum jest do wymiany informacji jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to idź połap pokemony. 

Maniek101    103

ja dawałem navigator'a po wschodach i puścił gwiazdnice, tasznika, przytulie i szarłata

Edytowano przez Maniek101

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?