Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AleksanderX    104

ten mocznik to by skleic rzepak bo go stosuja u nas baeży                               a

kamik90    2

A czy jak opryskalem rzepak na desykacje a było jeszcze sporo zielonego to duże straty będą?

Wiadomość z agroFakt.pl

strzechu    33

Koszt siarczanu amonu do glifosatu to całe 1,6 zł. Jak tecnophyt wyjdzie taniej to super.

Jak dajesz 5kg jak na etykiecie , to koszt raczej 4zl przy siarczanie am. po 800zl/t

Niemniej zawsze wiekszosc z azotu i siarki zostanie na slomie i trafi do gleby o czym nie mozna zapomniec kalkulujac koszt.

masa24    55

juz o to pytalem ale bez odpowiedzi

moze wskazecie ktore odmiany wam najlepiej przezimowaly?   moze mial ktos odmiane minewra?  bo wg badan coboru ta odmiana najlepiej przezimowala w tym roku

loquito    14

U nas teraz jest monolit i na następny sezon też monolit, na niektórych polach prawie nic nie było w jesieni, no między grudkami coś zielonego jakieś roślinki, szyjka korzeniowa ok 3-4 mm, posiany ok 4,5kg/ha i aż sami się dziwimy że rzepak tak potrafi się zregenerować. Może nie jest to "nowoczesna" odmiana, ale polecam.    

ogar118    62

Nie stosuję 5 kg tylko 2 w 100 l/ha wody w zupełności wystarcza. O tym kilogramie azotu czy siarki to nawet nie ma co wspominać.

jaro330    1

panowie mam zostawiony kawałek rzepaku samosiewu no i sa w  nim chwasty głównie na uwrociach  ale i zdarzaja sie placyki  chabru czy przytuli no i rzepak juz prawie sie dojrzewa  i co mam robic czy opryskac tylko uwrocia czy jechac caly ;/ ehh ;/

juz o to pytalem ale bez odpowiedzi

moze wskazecie ktore odmiany wam najlepiej przezimowaly?   moze mial ktos odmiane minewra?  bo wg badan coboru ta odmiana najlepiej przezimowala w tym roku

RICKY bardzo ładnie przezimował

d4rek    16

Jak z przezimowaniem Dk exquisite na podlasiu widzialem cobor i zalecenia na ten rok, chodzi mi kto mial spory mroz bo u nas pizga zima, a w pogodzie pokazuja temperature, ale w sloncu w dzien a nie w nocy ;-).

poderwa    4

panowie mam zostawiony kawałek rzepaku samosiewu no i sa w  nim chwasty głównie na uwrociach  ale i zdarzaja sie placyki  chabru czy przytuli no i rzepak juz prawie sie dojrzewa  i co mam robic czy opryskac tylko uwrocia czy jechac caly ;/ ehh ;/

Jechać cały-bo chwasty występują na całym !

miwigos    80

Lepiej 3 l glifosatu i 150 l wody,lepszy efekt ,mozna jeszcze dodać 5 kg siarcaznu amonu

loquito    14

Ile według Was powinno się dać wody na 3,5-4L glifosatu podczas desykacji rzepaku? 

AleksanderX    104

ja staram się utrzymywać sterzenie ninimum 2 2% i takie stosował flamak u którego swego czsu ja pracował

Edytowano przez AleksanderX

strzechu    33

Ile według Was powinno się dać wody na 3,5-4L glifosatu podczas desykacji rzepaku?

im mniej tym lepiej

oczywiscie do granic rozsadku

loquito    14

No bo normalnie opryski są robione i nas 200l/ha. Wydaje mi się że do desykacji jest to za dużo czy według Was 100-150l/ha jest odpowiednio?   

Artis    14

Mała ilość cieczy tyczy się także randapowania ścierni? Im mniej tym lepiej?

miwigos    80

Tak ,tylko nie rób tego w słoneczny dzień ,najlepiej rychło rano 4-5 godzina

Edytowano przez miwigos

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się