Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

Sunf    9

ciekawe rozwiazanie herbicydowe Butisan + Iquana powschodowo jak zda to egzamin? i jaka bedzie cena tego packu ktory jest na 10 ha/

miwigos    94

Napewno drogo i czemu takie ciekawe uzasadnij ,metazachlor + nawigator zrobi to samo i taniej

Kondzio55    24

Kupiłem srodek na sklejanie i teraz nasuwa się pytanie.Kiedy go zastosować??? Z daleka rzepak widać ze już robi się brązowy,nasiona juz są czarne.

post-154593-0-53933000-1467045769_thumb.jpg

miwigos    94

To ostatni moment na sklejanie

A co powiecie o srodku colzor trio stosowanym po siewie?
Wiem ze drogi ale czy skuteczny.

Jak wymarznie ,to nie mozna siąć zboża ,tylko kuku lub groch ,nie dla mnie taki środek

hardkor113    24

To co polecisz za oprysk po siewie zeby byl dobry i zalatwil mi chwasty dwuliscienne bo z jedno sobie poradzie.

hardkor113    24

Co powiecie na zastosowanie srodka butisan 400sc 2,0l/ha + command 0,2l/ha.?
Nie spowoduje to jakis nadmiernych uszkodzien rzepaku.

Adrenalinaa    3

Panowie Najlepsze i Najtańsze rowzwiązanie to Zastosowanie Comand + Nawigator po siewie i macie czyściutko za 100 zł na ha .W dzien siejecie Rzepak i  w nocy oprysk i Jest Bajka .Ja tak robie co roku i czysto na polu 

SawekBraczyk    14

Panowie Najlepsze i Najtańsze rowzwiązanie to Zastosowanie Comand + Nawigator po siewie i macie czyściutko za 100 zł na ha .W dzien siejecie Rzepak i  w nocy oprysk i Jest Bajka .Ja tak robie co roku i czysto na polu 

Ja ci powiem że ja też co roku tak robie i jest ok . Albo Comand+ Nawigator albo Comand + fym lub Comand + Parsan + graudent adiuwant zaraz po siewie i czysto tylko  jeszcze na jesień na jednoliścienne i jak widze na wiosne przytulie to w tym roku leciałem z Galera na poprawke . No i ani jednego chwastu . 

Edytowano przez SawekBraczyk

hardkor113    24

A mi zalezy na tym zeby wszystkie chwasty dwuliscienne zawalczyc za jednym razem bo w tym roku pryskalem galera na wiosne i jest padaka.

Tomek90    211

Ja ci powiem że ja też co roku tak robie i jest ok . Albo Comand+ Nawigator albo Comand + fym lub Comand + Parsan + graudent adiuwant zaraz po siewie i czysto tylko  jeszcze na jesień na jednoliścienne i jak widze na wiosne przytulie to w tym roku leciałem z Galera na poprawke . No i ani jednego chwastu . 

Skoro robisz poprawki na wiosnę, to nie wiem czy jest ok. Może trzeba pomyśleć nad innym rozwiązaniem. 

Galera wiosną dla rapsu to duży stres, a i jest wymagającym środkiem odpowiednia temp dobowa i zero przymrozków po zabiegu przez parę dni. 

SawekBraczyk    14

A co byś radził żeby nie robić poprawek na przytulie wiosną . No był strach pryskać na wiosne galerą ale nic się złego nie działo . Tylko to mam uwagi co do zwalcznia przytulii po tych środkach a tak to dobre środki tzn.comand+nawigator . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez Adam07
      Witam.
      Zastanawiam się nad jednym,jeśli posieje się rzepak jary czy jego plon będzie znacznie mniejszy od tego ozimego ?
      Jeśli ktoś wie o tym dużo proszę o informacje .
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?