Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaziu1992    0

To mnie trochę podłamałeś.

Wczoraj pryskałem Mospilanem (w poniedziałek był Fastac) bo było strasznie dużo słodyszka a i znalazłem już chowacza.

W sklepie doradził mi, że właśnie Mospilan zadziała na oba szkodniki.

według mnie mospilan jest przereklamowany i nie wart tych pieniędzy raz kupiłem i też zerowały  i powiedziałem ze więcej tego szajstwa nie kupie ja zawsze jadę na chowacza orginał nurella d słodyszek proteus przy opadaniu na łyszczykowe daje trebon i mam święty spokój od tego mospilanu :)

według mnie mospilan jest przereklamowany i nie wart tych pieniędzy raz kupiłem i też zerowały  i powiedziałem ze więcej tego szajstwa nie kupie ja zawsze jadę na chowacza orginał nurella d słodyszek proteus przy opadaniu na łyszczykowe daje trebon i mam święty spokój od tego mospilanu :)

ale ten trebon działa najskuteczniej do temp 20*C tak pisze na stronie http://www.sumiagro.pl/trebon-30-ec/

Wiadomość z agroFakt.pl

Poznaniak    3

Rano o której pryskac mospilanem lub inaczej o której pszczoły pojawiaja sie na polu?

kapec22    26

wato pryskać na kwiat jakimś topsinem czy yamato ? pomoże coś taki środek z niższej półki czy jak juz pryskac to tylko jakiś pictor, amistar a na te tansze szkoda zachodu ?

Poznaniak    3

miwigos - pryskałem dzis mospilanem od 19.30 do 21.30 z powodu awari zjechałem , mam w opryskiwaczu umieszane na 1ha i moge to tylko wczesnie rano wypryskac ale wszedzie tylko inforamcje o orientacyjnych wieczornych godzinach koncu oblotu, a kiedy pszczoły go zaczynaja? 

m_i_c_h_a_l    3

I chyba masz rację bo niby trochę pomogło ale i tak sporo słodyszka i chowacza pozostało.

Już nie wiem co robić ale chyba na kilka dni zostawię i niech się dzieje co chce bo już trzeci raz pryskać w jednym tygodniu to raczej nie będę.

Odnośnie Nurelle piszą, że nie można pryskać w trakcie kwitnienia.

Alio    61

wato pryskać na kwiat jakimś topsinem czy yamato ? pomoże coś taki środek z niższej półki czy jak juz pryskac to tylko jakiś pictor, amistar a na te tansze szkoda zachodu ?

Ja od kilku lat pryskam właśnie Yamato i jestem bardzo zadowolony. Żadnych oznak chorób nawet w mokre  lata. W tym sezonie też Yamato przygotowane. 

ogar118    62

Właśnie co do preparatów z górnej i dolnej półki kiedyś stosowałem 0,8 prochloraz+ 0,8 tebu do tego proteus i plon elegancki był. Pewnie wiele zależy od tego kiedy się poda i czy presja w danym roku jest duża czy nie. 

Napisano (edytowany)

No u mnie dzisiaj pójdzie na cześć acanto 0.5l plus mondatak 0.5l
Druga kombinacja azoksystrobina 0.5 l.plus difenokonazol 0.25l
Trzeci będzie pictor 0.5l do tego na robale proteus 0.5 l

Edytowano przez WaldemarNowicki

Ksawery    26

A co sadzicie o mojej mieszaninie 1,3 l Matador(yamato) + 0,3 starpro + 0,2 Mavrik?

farmervip    78

Według mnie Yamato wcale nie jest z niższej półki, no chyba że sugerujesz się ceną ^^ pryskam tym już 3 raz i jestem zadowolony, dziś zakończone opryski Yamato + proteus

Czy można dorzucić jeszcze jakąś odżywkę czy jest już za póżno .

Ja dałem 10kg mocznika na ha + 1L Plonwit zboże, pierwszy raz więc zobaczymy czy to coś da

mf25    7

Rano o której pryskac mospilanem lub inaczej o której pszczoły pojawiaja sie na polu?

Nie pryskaj nigdy rano kwitnacego rzepaku !!!! , jedynie wieczorem najwczesniej 19-20 zaleznie o ktorej pszczoly odleca

farmervip    78

To zależy od której u ciebie jest rano :rolleyes: bo jeśli 7-8 to za późno ale jak o 5 pojedzie to będzie ok

michalsoft    2

rzepak opryskany:)

pytanie od mojego kolegi cytuje: czy nie szkodzi rzepakowi nic mospilan bo zamiast 120g /ha w jednej beczce z powodu awarii wagi wyszlo jakies po 155 g/ha i co o tym sądzic????

john77    3

Witam czy ktoś pryskal nawigatorem rzepak jary bo zostało mi troche z jesieni

farmervip    78

rzepak opryskany:)

pytanie od mojego kolegi cytuje: czy nie szkodzi rzepakowi nic mospilan bo zamiast 120g /ha w jednej beczce z powodu awarii wagi wyszlo jakies po 155 g/ha i co o tym sądzic????

Na 100% nie zaszkodzi, jedynie zaszkodzi robakom :)

Artis    14

Mam wczesną odmianę es kamillo już w 90% kwitnie już widać na bardziej rozwiniętych roślinach malutkie łuszczyny, płatek opada, co polecacie propulse czy pictor? Czy zakładając opryskam po niedzieli którymś z w/w fungi i dodam do tego proteusa to szkodniki łuszczynowe nie będą aż tak groźne? Chodzi o to czy w jednym zabiegu sobie to poradzi z robakami, bo nie mam zamiaru oddzielnie znowu jechać na szkodniki łuszczynowe

slawek2209    78

Połącz zabieg fungicydowy z Proteusem.O Pictorze mam dobre zdanie .Propulse nie stosowałem

Piotr291179    2

A jaką dawkę dajecie yamato ?

Ja od 4 sezonów stosuje tak jak piszą na etykiecie czyli 1,75 l i jak narazie jestem zadowolony,w tamtym sezonie zrobiłem małe doświadczenie a mianowicie mam taki kawałek 2 ha i połowe zrobiłem Yamato a drugą Amistarem Xtra tego samego dnia efekt do koszenia bez żadnej różnicy połowa wykoszona i zważona i tak samo z drugą połową i plon indentyczny

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?