Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamadam241    20

no dałby bóg bo z ubezpieczenia by cos dali ale dziwne to takie niemialem tak jeszcze.zamiast pęda robi sie krzak i sporo tego jest. plon bedzie marny moze ktos cos mial podobnego? srodek zgniły i wypuszcza bokami

ogar118    62

Dwa tygodnie temu leciałem na chowacza i słodyszka nurell i 2 zabieg myślałem zrobić Plenum albo avant tylko jest problem bo na słabszej ziemi pojawiły się pierwsze wystrzały kwitnących roślin. Aktualnie nie ma go tyle aby opłaciło się go zwalczać, 2 owady w naczyniu po 24h. Do końca tygodnia ma być chłodno i pewnie owady nie będą zbyt aktywne.  Może polecicie coś co skutecznie zwalcza słodyszka (poza proteusem i mospilanem) co mógłbym zastosować na takie rośliny w przypadku masowego nalotu?

Wiadomość z agroFakt.pl

rolnik1986    15

koledzy 3-tygodnie temu pryskałem rzepak galerą 1litr na 3 ha, czy można jeszcze pryskać rzepak w fazie pączka zwartego? bo ta galera nic nie dała zielsko rośnie i jest tego bardzo dużo i już wyrośnięte. rzepak rzadki boje się że zielsko zagłuszy go. jaki oprysk i jaka dawka jeżeli w ogóle coś jest co można jeszcze

A co się stanie jak bym dał na zwarty? Poza tym, że drogo wyjdzie...

Nic się nie stanie chodzi głównie o to że nie dawać jak kwitnie chociaż 3 dni przed kwitnieniem pewnie nic nie będzie

Maniek101    102

tydzien temu leciałem dursbanem na słodyszka i coś na początku zadziałało bo było widać że mniej a dziś znów po 1-3szt w pąkach a niby ma chronić do 2tyg wytrują się jeszcze czy tak słabo te środki działają ? chwasty to samo dużo przepuściło 

slawek2209    78

Proteus nadaje się też na płatek. Zwalcza szkodniki luszczynowe.Stosowany oczywiście musi być po oblocie pszczół jak wszystkie srodki

thug    196

a co niby miałoby być złego w proteusie chyba nie ma lepszego środka na płatek

a co niby miałoby być złego w proteusie chyba nie ma lepszego środka na płatek

Ja nie mam doświadczenia bo mój pierwszy rzepak więc nie wiem sam też kupiłem proteusa

Co to może być coś ala larwy bez odnóży z czułkami dosyć sporo w misce ale tylko w jednej na roślinach nie znalazłem

Przeczytaj etykiete

Przy chowacz jest że w początkowym opadania płatków

post-163701-0-41277200-1461089325_thumb.jpg

Edytowano przez WaldemarNowicki

rolnik1986    15

koledzy 3-tygodnie temu pryskałem rzepak galerą 1litr na 3 ha, czy można jeszcze pryskać rzepak w fazie pączka zwartego? bo ta galera nic nie dała zielsko rośnie i jest tego bardzo dużo i już wyrośnięte. rzepak rzadki boje się że zielsko zagłuszy go. jaki oprysk i jaka dawka jeżeli w ogóle coś jest co można jeszcze

Poznaniak    3

Na słodyszka lepszy mospilan czy mavrik? Czy łaczył ktoś te preparaty?

Warto robic zabieg gdy mam  1 osobnik na rosline a na głownym pedzie są pojedyncze kwiatki? Bo bardziej skłaniałbym się aby poczekac jeszcze troche z  dwa tygodnie i dodac pictor i pryskac przed opadaniem pierwszych płatków ale czy bedzie to dobre rozwiazanie?

ogar118    62

Mam ule na polu i z pszczołami po proteusie nic się nie dzieje.

Jak nie masz doświadczenia to udzielaj porad. 

piotrczem    47

Też dołączam się do pytania Poznaniaka, Mospilan czy Mavrik bo podobno Mavrik najskuteczniejszy z pyretroidów?

Kto z was stosował i ile czasu trzyma? Pilne, bo trzeba coś wybrać i mieć pod ręką.

m_i_c_h_a_l    3

Ja pryskałem 07.04.2016 Galerą i Leopardem i niestety ale nie widzę aby były tego jakieś efekty.

Obecnie mam w niektórych miejscach rzepak strasznie zachwaszczony i pytanie czy mogę jeszcze czymś opryskać bez większej szkody dla rzepaku jeżeli jest już w dwóch fazach tj. paką jeszcze zamkniętego oraz pąka już rozwiniętego ?

post-166920-0-00153000-1461129965_thumb.jpg

post-166920-0-43414300-1461129974_thumb.jpg

post-166920-0-12321000-1461129982_thumb.jpg

post-166920-0-57848100-1461129989_thumb.jpg

strzechu    33

Szalu nie robi ten rzepak , jak postanowiles zostawic to bym sie w koszty nie pchal , roundap przed zniwami .

m_i_c_h_a_l    3

Szalu nie robi ten rzepak , jak postanowiles zostawic to bym sie w koszty nie pchal , roundap przed zniwami .

Rzeczywiście szału nie ma ale to zdjęcie jest zrobione na nie najlepszej części pola.

Po tym jak już podjąłem decyzję o pozostawieniu tego kawałka to jeszcze wypadał rzepak i niestety zostało co zostało :-(

dzięki za odpowiedź

zdzicho    5

witam czy mozna łaczyc mocznik dolistnie z proteusem(owadobójczym środkiem) i jakie stezenie proponujecie:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się