Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

kamils    4

Dziś poleciałem galerą po rzepaku i po opryskaniu połowy pola postanowiłem zajrzeć do żółtych naczyń a tam sporo szkodników ! musiałem dopryskać resztę pola i teraz nie wiem kiedy mogę polecieć mocznik+siarczan+odżywki+skracanie no i coś na robaka !! wiem że powinienem odczekać ze 3 dni ale przez to robactwo chyba muszę się spieszyć ???

Wiadomość z agroFakt.pl

Konario    1

Mam do was takie pytanie  chcę skracać rzepak caryx 0,7 + tebu 0,5.  Dobre będą dawki?

A nie lepiej kolego Toprexem polecieć 0,5l/ha? nie wyjdzie ci taniej?

piotrczem    47

Uważajcie w lubelskim na chowacza, postawiłem 2 michy to w niedzielę było praktycznie pusto a dziś było tyle że nie mogłem policzyć.

Chyba ciepło zrobiło swoje.

Alio    61

Który region lubelskiego? Ja dzis patrzyłem w 4 naczynia i namierzyłem raptem 2 chowacze. Zachodnie lubelskie powiat opolski. 

piotrczem    47

Który region lubelskiego? Ja dzis patrzyłem w 4 naczynia i namierzyłem raptem 2 chowacze. Zachodnie lubelskie powiat opolski. 

Powiat radzyński. Właśnie na roślinach za bardzo go nie widać, ale w naczyniu tak. Chyba że naczynia przyciągnęły cały nalot na pole

i stąd ta "kumulacja", sam już nie wiem jak to zinterpretować

ogar118    62

Interpretacja jest taka,że chowacz jak się coś zbliża zwija się i opada na ziemię. Dlatego ciężko go spotkać na roślinach i trzeba się opierać na naczyniach. 

Yankess    3

Pytanie do doświadczonych farmerów, mam zamiar skrócić swój rzepak ale dylemat co wybrać ? Toprex ? Caryx ?
Mianowicie rzepak jest nieco niższy niż większość plantacji dookoła (później siany) oraz trochę rzadszy niż powinien, dlatego zależy mi na jak największej liczbie rozkrzewień. Poza tym wszystko z nim w porządku, nawożenie i odżywki jak należy  :)  

losktos    120

proponowałbym toprex. Chyba ze zależy CI tylko na skróceniu to caryx. Żeby caryx dorównał toprexowi w działaniu fungicydowym trzeba dołożyć tebukonazol

Yankess    3

proponowałbym toprex. Chyba ze zależy CI tylko na skróceniu to caryx. Żeby caryx dorównał toprexowi w działaniu fungicydowym trzeba dołożyć tebukonazol

A jest jakaś różnica w stymulowaniu rośliny do tworzenia rozkrzewień itp dla Caryxu i Toprexu ? Prawda, że Toprex  stosuje się wcześniej, jak rośliny są niższe 15-20 cm ?

BENNY82    34

Pytanie do doświadczonych farmerów, mam zamiar skrócić swój rzepak ale dylemat co wybrać ? Toprex ? Caryx ?

Mianowicie rzepak jest nieco niższy niż większość plantacji dookoła (później siany) oraz trochę rzadszy niż powinien, dlatego zależy mi na jak największej liczbie rozkrzewień. Poza tym wszystko z nim w porządku, nawożenie i odżywki jak należy  :)  

jak nie chcesz dokładać a mieć ten sam efekt to antywyleacz + tebukonazol eekt ten sam co caryx i toprex.

Konario    1

A jest jakaś różnica w stymulowaniu rośliny do tworzenia rozkrzewień itp dla Caryxu i Toprexu ? Prawda, że Toprex  stosuje się wcześniej, jak rośliny są niższe 15-20 cm ?

Toprex ma najlepsze właściwości regulujące na etapie formowania łodygi max. 15 cm. Reguluje wzrost i stymuluje rozgałęzienia boczne, potem równa kwitnienie i dojrzewanie łuszczyn w całej roślinie.

renovoltage    72

A jaki efekt da się uzyskać stosując wiosną 1 litr tebukonazolu, na rzepak średnio 10 cm wysokości , część roślin mała nawet 5 cm, odmiana karłowa gdzie nie potrzeba silnej regulacji ?

Edytowano przez renovoltage

Ksawery    26

Co dac teraz na slodyszka..mam bardzo nie rowny rzepak przez susze przy wschodach troche spoznilem sie z tebukonazolem I rzepak troche wybil w pedy niektore paki sa lekko zolte I pojawia sie na nich duzo slodyszka co dac dobrego zeby dzialalo dlugo mam troche dursbanu i ammo super oraz cyperkill max. Da sie to wszystko zmieszac i w jakich dawkach? A jesli nie to co polecacie...masakra z tym rzepakiem u mnie teraz znowu nie pozwalaja opady deszczu wjechac a jeszcze druga dawka rsm zostala:( a rzepak rosnie bo cieplo..

waldeko016    1

Panowie zakupiłem takie środki jak byście je połączyli. W ilu zabiegach?

Plonvit rzepak z Itermagu, Florowit bor, Dursban, Caryx. Może jeszcze coś dorzucić?

Lider19    32

Są znaczne różnice we wzorze CCC i chlorkiem mepikwatu zawartym w caryxie

CCC nie dorównuje CARYXowi w skracaniu.

Ja chciałem zapytać czy do caryxu z tebu mogę dodać plonvit opty intermag + mangan bo miał byc oddzielny zabieg najpierw odzywki potem fungi ale rzepak idzie ostro i chciałem dopytać czy moge zmieszać?

szwagierowy    0

Prosze o pilna pomoc.

co to takiego ze u mnie na polu rzepaku jest duzo bardzo podobnej rosliny jak rzepak, i juz kwitnie na zółto? co to moze byc? ma podobne liscie jak rzepak ale bardzie dłuzsze, rzepak ma bardziej okragłe.

post-160392-0-87655400-1460033856_thumb.jpg

Edytowano przez szwagierowy

szwagierowy    0

ale jest tego bardzo dużo. co z tym mozna teraz zrobic? jest na to jakas rada?i

dlaczego tylko na moim polu zaczał kwitnąć? jaki jest tego powód?

Edytowano przez szwagierowy

slawek2209    78

pole masz w dzierżawie czy własne od lat?Nasiona rzepiku mogą zalegać w glebie. Czasem może być w nasionach niewiadomego pochodzenia.Chemicznie tego nie zwalczysz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?