Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek2209    78

Witam, kiedy jest mniej więcej najlepiej stosować caryx ?, nie mam dużego doświadczenia w uprawie rzepaku ( dopiero 2 rok) , rzepak jest trochę nierówny od 15 cm do 25 ( czasem 30)

optymalnie przy wysokości pędu 15 cm ale na tyle jest mocny Caryx że większy rzepak też w pewnym sensie skróci.

ogar118    62

U mnie dzisiaj od rana w naczyniu z 15 słodyszków i 3 chowacze. Po niedzieli zabieg. 

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    189

Jutro chcę  skracać rzepak w Strip Stillu, tak wyglada tak, [galleryimg=636924]    Pierwszy z lewej to siany  na orce, z prawej Strip Sptii i o niego mi chodzi, i zastanawiam sie nad Caryxem w dawce 1 l/ha a może więcej podać, plus fungicyd,.Co sądzicie. Szyjka od 15 do 25 mm wysoki około 30 cm.

Może Toprex, tego akurat mam troche a Caryxu muszę dokupić trochę.

Edytowano przez tomek73

anto    8

Jutro chcę  skracać rzepak w Strip Stillu, tak wyglada tak, [galleryimg=636924]    Pierwszy z lewej to siany  na orce, z prawej Strip Sptii i o niego mi chodzi, i zastanawiam sie nad Caryxem w dawce 1 l/ha a może więcej podać, plus fungicyd,.Co sądzicie. Szyjka od 15 do 25 mm wysoki około 30 cm.

Może Toprex, tego akurat mam troche a Caryxu muszę dokupić trochę.

te zdjęcia z tego samego pola? bo róznica kolosalna

slawek2209    78

jeśli masz te środki to pozostań już przy nich.Wiadomo że Toprex nadaje się na wcześniejsze fazy i wtedy lepiej skraca.Do Caryxu można dodać jeszcze tebukonazolu

roltom12    0

Witam. jestem świezy wiec proszę uprzejmie o pomoc. ile kg siedmiowodnego siarczanu magnezu dołozyc do nurelle na ha? 

Jutro mam zamiar opryskać rzepak odżywkami i chciałem zapytać czy mogę zmieszać: Plonvit Opty intermag 4 kg/ha + mangan 1.5 l/ha + tytanit 0.4 l/ha + asahi 0.6 l/ha. asahi z tego powody że sąsiad przypalił mi troche rzepaku. czy może zrezygnować z asahi?? i w jakiej kolejności dawać ?? i pod koniec tygodnia druga partia odżywek mikrokomplex intermag 5kg/ha + bormax 1.5 l/ha + mocznik 25 kg/ha. co myślicie?

Bratka    0

Panowie, chciałam zapytać czy sprawdzacie, czy macie chowacza w rzepaku, czy rozstawiacie żółte naczynia itd? Piszę w Agrofakcie (to siostrzany portal dla Agrofoto) i potrzebuję informacji jak to wygląda w różnych częściach kraju :)

pawlu    0

Dzisiaj rozlałem Rsm 250l ,jutro chciałbym polecieć durzban+siarczan+mocznik .Chciałem za pytać czy nie ma przeciwwskazań ?

ManiakUrsus    0

Panowie, chciałam zapytać czy sprawdzacie, czy macie chowacza w rzepaku, czy rozstawiacie żółte naczynia itd? Piszę w Agrofakcie (to siostrzany portal dla Agrofoto) i potrzebuję informacji jak to wygląda w różnych częściach kraju :)

Ja nie mam naczyń ale znalazłem dzisiaj 2 chowacze na jednym krzaku i narazie więcej nie widziałem

Maniek101    103

u mnie w rzepaku mialem obgryzione liscie i teraz trochę je odbudował ale już zaczyna do góry iść i czy tebu wystarczy aby go przytrzymać i żeby się lepiej rozrósł ?

Edytowano przez Maniek101

mat22889    11

Stosujesz insektycydy? Zapomnij o nawozach!

Pierwszą i podstawową wskazówką w tym temacie jest to, że w żadnym przypadku nie powinnyśmy łączyć insektycydów z jakimikolwiek nawozami czy odżywkami. Działanie to w połączeniu z tego typu gatunku substancjami aktywnymi, może doprowadzić do obniżenia skuteczności cieczy roboczej. Dlatego pamiętajmy aby insektycydy stosować solo.

takie coś znalazłem w internecie. Ile w tym prawdy? jak to jest u was w praktyce?? myślałem żeby przy oprysku na robaki dodać odżywkę mocznik i siarczan ale teraz sam nie wiem

Poznaniak    3

Dursban na ile dni przed poczatkiem kwitnienia aby było bezpiecznie dla pszczół?

mospilan i proteus potem na płatka bezpieczne?

Konario    1

Do sprawdzenia robaczków bardzo dobrze sprawdza się żółte naczynie na podwyższeniu i trochę płynu do naczyń z wodą w środku :) Ewentualnie żółte lepy ale to trzeba często na nie zaglądać, bo inaczej potrafią inne muchy to zalepić i ciężko obliczyć ile jest faktycznych szkodników.

Dursban na ile dni przed poczatkiem kwitnienia aby było bezpiecznie dla pszczół?

mospilan i proteus potem na płatka bezpieczne?

Jak chcesz bezpiecznie dla pszczół to wybierz się po prostu wieczorową porą na pole, osobiście mam złe doświadczenia z mospilanem, nie dość że tanio nie wychodzi to i efekt mizerny.

kazik8888    2

koledzy jakie stezenie mocznika dajecie na rzepak (wys. 5-10 cm) przy 300l wody / ha? 8% nie przypali?

do tego planuje 5% siarczanu mg + 3.5l/ha yara brassitrel pro

mieto35    2

Mam do was takie pytanie  chcę skracać rzepak caryx 0,7 + tebu 0,5.  Dobre będą dawki ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?