Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Lider19    32

Ktoś mieszał Galere np. z Targą ,ze względu na opóżnioną wiosnę zastanawiam się czy tak nie zrobić.

thug    196

ja mieszałem navigator z targą  nic się nie działo 0.45+0,25

więc galerę też można mieszać w końcu to nic innego jak zubożony navigator

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek2209    78

Na słaby rzepak wystarczy tebukonazol .Plantacje dobrze rokujace Toprex lub Caryx z domieszką tebukonazolu

Konario    1

witam jaki środek zastosować na grzyba w rzepaku na wiosne ?

Jeśli planujesz też regulację to Toprex będzie dobrym wyborem. Dałem na jesieni (jest ok), a po zasięgnięcniu języka na forum zastosuje tez na wiosnę.

thug    196

topsin nie reguluje pokroju musisz o tym pamiętać

szymon91    8

bo na jesieni stosowałem erazmus 250EW ale chciał bym na wiosne poprawic jeszcze jakimś innym srodkiem

major_89    35

Agil lub Fusilade najbezpieczniej. Wszystkie zawierające C-P-E potrafią sprawiać niespodzianki. 

Maniek101    103

topsin nie reguluje pokroju musisz o tym pamiętać

jak już jest osłabiony to właśnie żeby go regulatorem nie przyhamować jeszcze ?

Edytowano przez Maniek101

thug    196

nie ma czegoś takie jak fizjologiczne hamowanie po triazolach regulacja to nie jest żadne hamowanie także dobrze się zastanów

Minkes    1

Chce opryskać rzepak fusilade + galera i pytam czy lepiej teraz wcześniej jak chwasty mniejsze czy czekać na wyższą temperaturę? Ma być teraz kilka cieplejszych dni ale noce chłodne i nie wiem co gorsze, rosnące chwasty czy niska temperatura...

Edytowano przez Minkes

skywalker89    39

chyba logiczne jest, że jak będą temp nocne koło 0, czy też poniżej, to działanie środków będzie ograniczone i pewnie trzeba byłoby robić pózniej poprawkę.. moim zdaniem lepiej poczekać

Renault85-15TX    167

Ja w tamtym roku robiłem poprawkę Galerą 27 marca przed samymi świętami spadł śnieg i temperatura spadła poniżej 0 ale oprysk zadział w 100% nie trzeba było już robić kolejnej poprawki. 

Minkes    1

A czy na na samo fusilade też jest temperatura powyżej 8 stopni potrzebna? Wtedy galerę zostawię na cieplejszy okres...

major_89    35

Ciężki temat na wiosnę. Galera w dawce 0,4l/ ha w pewnym stopniu ograniczy zachwaszczenie, ale i to bez zadowalających efektów. Jeśli zachwaszczenie nie jest zbyt wysokie radze odpuścić sobie temat. Wiecheć z glifosatem  na desykacje łanu. Będzie nauczka na przyszłość by odchwaszczać plantacje na jesieni. Zwykły metazachlor w dawce 1,5-2 litrów problem by rozwiązał. 

Lider19    32

No w tym sezonie to było tak sucho że nie wszyscy podjęli ryzyko oprysku jesiennego.

major_89    35

Wiadomo doglebówka w takich warunkach jakie były to jedna wielka niewiadoma. Ale zabieg nalistny np. Navigator + metazachlor. Na to był czas i możliwości. Chyba że rozumiem, że plantacja wygalała okropnie i z dozą niepewności czy dożyje wiosny ktoś ją trzymał i nie inwestował w nią.  

thug    196

z drugiej strony wyczyszczenie pola rzepaku praktycznie dużo mniej skuteczne niż zabiegi na jesieni a to temperatura a to pogoda , a to faza

Minkes    1

rzepak miał bardzo nierówne wschody jeden miał już 6 liści a drugi dopiero liścienie i tak to rosło w rzadkiej obsadzie do grudnia, dlatego nie ryzykowałem z opryskiem, zresztą wielu w okolicy też nie pryskało.
Ponowie swoje pytanie odnośnie fusilade na ile jest skuteczny w niskich temp i czy ma ktoś doświadczenie we wiosennym stosowaniu?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?