Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chowacze nie odpuszczają!

galeria
Rzepak Sherlock
Zenonim    47

bez mrozu mrozu nie mogłem wyrwać bo siedzi mocno w ziemi. żle to ująłem chciałem sprawdzić czy rozeta tak samo odpada jak u tego kolesia, ale u mnie siedzi. 

Wiadomość z agroFakt.pl

k110    3

W kwietniu będzie wiadome :) a jak chcesz sprawdzić teraz to musisz jakos odkopacć kilka roślin i do domu, wtedy zobaczysz czy rośliny "żyją" czy nie

Napisano (edytowany)

Stosowaliście kombinacje Tebukonazol 125g+Protikonazol 125g proszę o opinia jakie efekty kiedy zastosowany i jak długo działa.

Co stosujecie do wiosennego skracania rzepaku

Edytowano przez WaldemarNowicki

kekaccoaaa    1

Taką kombinacją to rzepaku nie wyregulujesz, dobre na grzyba, ale do regulacji wg mnie bardzo złe. Ja teraz chce wypróbować Toprex, w tamtym roku próbowałem Tebu + CCC. Możesz też zrobić mix Tebu + Caryx, ktoś w tym temacie też wspominał o Tebu + Medax Top (poza ewidencją), ja próbowałem jesienią Tebu + Moddus. Wszystko zależy od tego, ile chcesz przeznaczyć na zabieg.

major_89    35

Traper może nie cenowo ale jeśli chodzi o efektywność w dawce 1 litr dobre rezultaty przynosi.  Stosowałem go swego czasu kiedyś w fazie wzrostu pędu głównego. Efekt fungicydowy super ale jeśli chodzi o regulowanie łanu już słabiej. Więcej się nie wypowiem bo stosowałem tylko raz więc moja opinia jest wyłącznie subiektywna. 

Mieszanica 250 g tebukonazolu + 0,3-0,5 litra Stabilanu da porównywalne efekty. Więc czy jest sens przepłacać? 

thug    196
Napisano (edytowany)

sory major ale mieszanka tebu  z ccc nie da porównywalnych efektów (fungicydowych)  z traperem czy prosaro czy ewentualnie tilmorem chociaż tilmor ma lepszy stosunek subst jeśli chodzi o regulację protiokonazol daje tu petardę na choroby i nie ma go co porównywać z tebukonazolem

jak już masz  kasę na trapera to dodaj  do tego 0.3-0.7 ccc i będziesz miał super ochronę i przyzwoitą regulację a koszt dodatku ccc rzędu kilku złotówek niewielki

Edytowano przez thug

thug    196

można można 0.6 na 0.6 tylko koszt większy

thug    196

w drugim zabiegu ccc zbędne ale sam tebu możesz stosować w 2 zabiegu ale powtorzysz subst to raz  po drugie jest sporo lepszych środków na t2 w rzepaku np pictor(dimoksystrobina,boskalid),amistar xtra(azoksystrobina,cyprokonazol), i różnego rodzaju rzeczy które możesz sam mieszać np prochloraz z strobi itd itp

massei8    24

na t1 toprex z dwa tygodnie po ruszeniu wegetacji na t2 Pictor jak zacznie kwitnąć tak 20-30 %

masa24    55

na t1 toprex 2 tyg po ruszeniu wegetacji nie zawczesnie? 

to moj pierwszy raz z rzepakiem,   czy jak damy toprex w fazie wzrostu pedu glownego,  konieczny bedzie pozniejszy zabieg pictorem ?  zawsze robicie wiosna takie dwa zabiegi?  czy moze pictor tylko interwencyjnie ?

thug    196

nie ma czegoś takiego jak interwencja szczególnie w zgniliźnie twardzikowej tak zawsze się powinno robić t2 w rzepaku połączyć to z insektycydem celem zniszczenia pryszczarka oraz ch. podobnika ja dokładam także mocznik w małym stężeniu i zabieg przed opadaniem pierwszych płatków czyli trochę wcześniej niż zalecane

Michal225    13

pictor na t2 jak tylko pierwsze płatki zaczynają opadać + asahi  + proteus  u mnie się sprawdza ....

massei8    24

może się trochę źle wyraźiłem dwa tygodnie od czasu jak rzepak zregeneruje się po zimie jak zaczyna iść w pęd a zabieg t2 moim zdaniem jest najważniejszy parę lat do tyłu zostawiliśmy parę ha bez t2 i wyszło 2,5 t rużnicy na ha więc warto zainwestować

Napisano (edytowany)

Podałem  substancje z trapera bo widziałem porównanie skuteczności działania w suchej zgniliźnie i czerni z innymi środkami

TRAPER  81 i 90%

IMPACT   56 i 80%

MIRAGE  44 i 70 %

PICTOR  69 i 80 %

Nie było tam tylko porównania co do zgnilizny twardzikowej.

Oczywiste że każdy ma własne doświadczenia

Różnica jet oczywista w cenie gdzie własna mieszanka trapera to około 70 zł/ha orginał 180,najsłabszy mirage 60,impact 67,pictor 180

Edytowano przez WaldemarNowicki

thug    196

a jak chcesz zrobić sam trapera gdzie kupisz protiokonazol solo?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?