Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    101

Nie lepiej opryskać perz po zbiorach glifosatem, Fusilade drogo wychodzi a piszesz jeszcze że słabo działa?

Pryskałem odpowiednikiem supero a nie fusilade. Co do fusilade to będę nim na pewno pryskał bobik na wiosnę i nie wiem czy nie poprawić rzepaku.

Ja jestem z płn warmii i mazur i tutaj nie mam dużo czasu po żniwach na zabawy z glifosatem przed siewem rzepaku ozimego więc ta metoda odpada. Między zbożami mogę jedynie bo opóźniony siew pszenicy ozimej jeszcze przejdzie ale nie rzepaku.

Pryskanie glifosatem na dosuszanie rzepaku i niszczenie perzu też jest o kant 4 liter bo perz jest już za stary a jako samo dosuszanie kończy się tym że i ja i Ci co dosuszali odwożą taki sam rzepak do punktu skupu i w tym samym czasie kosimy.

to zależy w jakim produkcie bo o dziwo to ma znaczenie chodzi o to jakich nośników używa firma do produkcji środka  moim zdaniem najlepiej spisuje się Arysta 

i właśnie tego się obawiam, choć dawka 3,0litra powinna rozwalić samosiewy. Kiedyś daliśmy labradora 05EC w dawce 0,5litra to po 2-3tygodniach wszystkie samosiewy były żółte.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

majes    4

Nie lepiej opryskać perz po zbiorach glifosatem, Fusilade drogo wychodzi a piszesz jeszcze że słabo działa?

Pewnie ze lepiej (o ile mozna) ale jesli jest duzo samosiewow czy perzu to pozniej nie masz problemu ze sprzedaza rzepaku? Raczej przy cieciu kombajn nie odwieje tych nasion.

.

Toru    1

Pierwszy raz posiałem rzepak, z różnych przyczyn nie opryskałem go od jednoliściennych, na razie nie ma tragedii, jedynie na poprzeczkach jest więcej samosiewów. Ciężko będzie zwalczyć je wiosną ??

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

Wiadomość z agroFakt.pl

plapla123    1

Na jednej działce mam miejsce gdzie rzepak bardzo słabo zeszedł czy można tam zasiać wczesną wiosną rzepak jary i czy on dojrzeje razem z ozimym

jan222    0

Opryskałem rzepak Galera 0,3l + Metazanex 1,35l + Elegant 1l, czekałem tak długo bo rzepak jest bardzo słaby, jednak samosiewy owsa zaduszą go całkowicie (a o mrozie nic na dłuższą chwilę nie słychać). Pytanie ile czasu od oprysku musi minąć żeby podziałał. Pryskałem od godziny 13 jak kończyłem pryskać o 17 zaczęła lecieć gęsta mżawka (nic na radarach nie ma i nie wskazuje na deszcz) leci już ponad 3 godziny wszystko bardzo mokre. Czy środki w ogóle podziałają??? Ehh jak nie kiepskie wschody, następnie przymrozki, aż po huraganowy wiatr a teraz to!

Edytowano przez jan222

Tomek90    213

Opryskałem rzepak Galera 0,3l + Metazanex 1,35l + Elegant 1l, czekałem tak długo bo rzepak jest bardzo słaby, jednak samosiewy owsa zaduszą go całkowicie (a o mrozie nic na dłuższą chwilę nie słychać). Pytanie ile czasu od oprysku musi minąć żeby podziałał. Pryskałem od godziny 13 jak kończyłem pryskać o 17 zaczęła lecieć gęsta mżawka (nic na radarach nie ma i nie wskazuje na deszcz) leci już ponad 3 godziny wszystko bardzo mokre. Czy środki w ogóle podziałają??? Ehh jak nie kiepskie wschody, następnie przymrozki, aż po huraganowy wiatr a teraz to!

Galera potrzebuje temp 8 dobowa i w górę to raczej po ptakach.

Nie wiem jaki masz raps ze dopiero zwalczales jednolisciene. 2 liście dopiero?

anx    2

witam

mam do was pytanie 

wczoraj robiłem lustracje na polu i zauważyłem porażone roślny grzybem - szara płeśń ? nie jestem pewien

sa to dobrze wyrośnięte rośliny rzepaku prawdopodobnie połamane przez sarny 

wzałaczniku zdjęcia 

i moje pytanie czy teraz jest ses i czy trzeba by interweniowac ?

post-1384-0-51811000-1449324374_thumb.jpg

post-1384-0-98693900-1449324385_thumb.jpg

Edytowano przez anx

piotrczem    47

U mnie niestety nie ma takich liści bo już dawno sarny zrobiły "podstrzyrzyny"  tam gdzie lepiej rosło. ;)

A wracając do likwidacji samosiewów i dwuliściennych to już myślałem że nie zdechną.

Przez te wcześniejsze zimna to efekt był dopiero po miesiącu, można się było zdenerwować.

anx    2

tyle ze mi bardziej chodzi na tych zdjeciach o tego grzyba który poraża liście ( wydaje mi sie ze to szara plesn )

i rzecz w tym czy ta choroba może zaszkodzic teraz roślina ?

czy jest sęs i warto interweniowac jeszcze chemia  -  jesli by bylo w miare ciepło  ?

Edytowano przez anx

piotrczem    47

Mi się wydaje że już nie ma sensu pryskać na grzyba, no chyba że będzie naprawdę ciepło w nocy i w dzień

przez kilka dni. Sam się już dłuższy czas nad tym zastanawiam, ale jak tu coś robić gdy w nocy chłodno i

ciągle jak się choć trochę rozpogodzi to dzikie wiatry. Albo inne niedogodności.

piotrczem    47

To tylko takie rozważania i gdybania bo raczej każdy wie że już za późno na działania zaczepne.

Życzę wszystkim dobrej zimy.

Ziel    26

Równo tydzien temu pryskałem bizonem na chwasty i dzis zauwazyłem zę wszystko zaczęło schnąć.

losktos    120

za takie posty powinny być punkty od moderatora

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

thug    196

ile  tego mocznika bo o sypaniu w styczniu moglibyśmy pogadać  teraz chyba z miesiąc za wcześnie

Thug

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez Adam07
      Witam.
      Zastanawiam się nad jednym,jeśli posieje się rzepak jary czy jego plon będzie znacznie mniejszy od tego ozimego ?
      Jeśli ktoś wie o tym dużo proszę o informacje .
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?