Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

2 października pryskałem rzepak od chwastów dwuliściennuch (Metazanex 1.2/ha + Navigator 0.3l/ha). Wczoraj robiłem przegląd pola i zauważyłem że nie wszystkie dwuliścienne wzięło. Moje pytanie to co teraz robic - poprawke (teraz czy na wiosne i czym żeby już nie dokładać zbytnio kosztów).  

wojtek554    9

Mam pytanie odnośnie portalu Tebu. Rzepak ma 5-6 liści, ale niezbyt duże. Temperatury w najbliższych dniach 15 w dZień i koło 5 w nocy. Czy oprysk zadziała? czy moŻe nie warto pryskac ?
odnośnie pryskania*

Wiadomość z agroFakt.pl

Jaro55nt    0

Witam. Rzepak mam w fazie od 3 do 7 liści i chciałbym jutro opryskać Caryxem + Tebu, Rooterem, borem, siarczanem, rosasolem i nie wiem czy jeszcze dołożyć moczniku jak tak to ile, i czy mogę tym wszystkim razem opryskać?

Lewy410    3

Witam co to za chwasty w rzepaku oprysk nawigator i metazanex powschodowo czym to zwalczyć

post-70306-0-78418400-1446308333_thumb.jpg

Edytowano przez Lewy410

Lewy410    3

Czym to zwalczyć metazanex i nawigator tego nie bierze czy oprysk nie zadziałał

Bodziszek drobny?

A ten drugi chwast

post-70306-0-46341400-1446329546_thumb.jpg

post-70306-0-48345600-1446329566_thumb.jpg

Edytowano przez Lewy410

thug    196

pierwszy to rzeczywiście któryś z bodziszków ten drugie  to wygląda mi na tasznika pospolitego 

prawdopodobnie środki zawiodły  bo były skoki temp  z tym że bodziszek i tak powinien zostać zwalczony  natomiast tasznik jest wrażliwy na metazachlor przy pełnej dawce stosowanej doglebowo nalistnie robi się nam już wrażliwość średnia

teraz można pomyśleć np o kerbie 2 kg na ha można pryskać nawet podczas spoczynku zimowego ale to nie jest tania zabawa

thug    196

może być to chaber we wczesnych fazach rozwojowych  są podobne do siebie mówię tu o chabrze  taszniku  i maku  trzeba dokładnie lustrować liśćie  w jakiej dawce dawałeś navi  bo jeśli chodzi o chabra powinien go położyć

Lewy410    3

nawigator 0,3 metazanex 1.25

może być to chaber we wczesnych fazach rozwojowych są podobne do siebie mówię tu o chabrze taszniku i maku trzeba dokładnie lustrować liśćie w jakiej dawce dawałeś navi bo jeśli chodzi o chabra powinien go położyć

thug    196

w tej dawce chaber i mak  powinny leżeć na łopatkach  tasznik średnio na jeża stawiam na tasznika

tripad    0

Thug, metazanex + galera można  jeszcze, zważywszy na te temperatury?Jeśli tak jakie dawki poleciłbyś?

slupek90    0

Witam, mam pytanie, mój rzepak jest malutki ma 3-4 listki, dowiedziałem się że można go prysnąć borem tylko czy jest sens jeśli w nocy są przygruntowe przymrozki?

thug    196

Thug, metazanex + galera można  jeszcze, zważywszy na te temperatury?Jeśli tak jakie dawki poleciłbyś

bez przymrozków ma być końcem tygodnia  a dawki  0.3-0.35 galery i co najmniej 1,4 metazanexu chwasty przypuszczam nieżle wyrośnięte temp musi być powyżej 8 st C galera to porzecież nic innego jak zubożony Navigator brak w galerze aminopyralidu czyli tego co dodano do navigatora żeby dobrze walił fiołka galera tego nie robi

Czyli nic nie ruszać czy polecicie mi skuteczny oprysk

jak masz tego bardzo dużo polecam kerb

Edytowano przez thug

Ziel    26

Panowie dzis obszedłem pola z rzepakiem i trafiłem na roje dziwnych muszek z trąbkami jak u chowacza, nie siadają na rzepak lecz nad np. pszenżytem czy pszenicą nie latają

Lewy410    3

bez przymrozków ma być końcem tygodnia  a dawki  0.3-0.35 galery i co najmniej 1,4 metazanexu chwasty przypuszczam nieżle wyrośnięte temp musi być powyżej 8 st C galera to porzecież nic innego jak zubożony Navigator brak w galerze aminopyralidu czyli tego co dodano do navigatora żeby dobrze walił fiołka galera tego nie robi

jak masz tego bardzo dużo polecam kerb

dzisjaj w sklepie polecili mi Butisan star 

tripad    0

Dzięki thug, rzepak srednio koło 6 lisci szalu nie robi, a szkopuł w tym, że praktycznie nie widać chwastów. Nie wiem, a sam butisan star? nie da rady?

thug    196

przede wszystkim Butisan star bardzo dobrze działa ale chwasty wschodzące i chwasty w fazie liścieni  później to już jest coraz słabiej do dwóch liści chwastów można próbować w dawce 3 litry ale moim zdaniem i wiem to z praktyki może być słabo to już wolałbym zastosować butisan star 1.5 litra i navigator 0.25 -0.3 l ha

tripad    0

A wystarczy 3 dni odstępu miedzy opryskiem na jednoliscienne, a navigator + butisan?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się