Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Maniek101    103

mam pytanie czy można do metazanexu dodać agil-s? i jeszcze mocznik do tego ewentualnie, lub samego metazanexu mocznik + ewentualnie jakiś siarczanek etc

luc93    2

Ja mam navigator 1 l i metazanex 500 sc 2 l jaka dawka na hektar i co pierwsze wlewać do zbiornika poczekać jeszcze tydzień ? Navigator o.3 i metazanex 1 l na hektar? I za 3 dni leopart dobrze będzie?

staszek131415    2032

Stosował ktoś Panterę na jednoliścienne chodzi mi o perz zalecana dawka 2 litry na ha ale doradca twierdzi że to prztrzyma rzepak macie jakieś doświadczenia?

Wiadomość z agroFakt.pl

staszek131415    2032

No właśnie ale doradca mówi że hamuje podobnie w bobiku zastosowałem litr na ha i perz przepuściło jakoś nie ufam doradcom wolę popytać praktyków

milanreal1    290

Jak ktoś daje na wschodzący rzepak to może i hamuje. Dawki graminicydów na perz rzędu 1l to żart. 2-3l i będzie spokój.

mam pytanie czy można do metazanexu dodać agil-s? i jeszcze mocznik do tego ewentualnie, lub samego metazanexu mocznik + ewentualnie jakiś siarczanek etc

Mocznik do herbicydów? Nie polecam. W końcu chcesz chwasty zwalczyć a nie wzmocnić. Najpierw zwalcz chwasty a potem odżywki. Chyba że presja chwastów jest mała, a rzepak nie może się pozbierać to podaj odżywki. Mocznik tak, siarczan magnezu tak, lub gotowe odżywki. Albo odżywka oparta na aminokwasach również powinna dać pozytywnego "kopa" roślinom.

Co do mieszanin herbicydów na dwuliścienne+graminicyd, nie odpowiem. Zdania są podzielone.

APT    1

metazachlor z graminicydem typu fusilade czy targa można mieszać np. 1,5 metazanexu i 0,4 targi nie zapomnij dać coś na śmietkę i pchełkę bo jest tego dużo w tym roku polecam jakiś chloropyrifos np. cyren czy chloro-pro z 0,6 l/ha, na 3-4 liście daj navigator 0,3 litra, jak masz dużo samosiewów graminicyd daj w dwóch dawkach, na 1 parę liści  i gdzieś po tygodniu,nie mieszaj graminicydu z navigatorem( inekstycyd można dać)

grego    218

W tym roku samosiewy zwalczę jednak osobno w najbliższych dniach, na pyretroid dawać teraz z herbicydem czy za parę dni z tebukonazolem? W sumie bo bardziej dla świętego spokoju bo nic strasznego się nie dzieje rzepak ma 3-4 liście no część jest mniejsza bo później wzeszła.

Czy Agil w dawce 0,37l na bez adjuwantu wystarczy na samosiewy czy dokupić jakiś olejan choć w większości sklepów robią wielkie oczy na słowo adiuwant... czy może to być np. Adigor 440 bo coś mi go zostało z Axiala?

Edytowano przez grego

thug    196

metazachlor z graminicydem typu fusilade czy targa można mieszać np. 1,5 metazanexu i 0,4 targi nie zapomnij dać coś na śmietkę i pchełkę bo jest tego dużo w tym roku polecam jakiś chloropyrifos np. cyren czy chloro-pro z 0,6 l/ha, na 3-4 liście daj navigator 0,3 litra, jak masz dużo samosiewów graminicyd daj w dwóch dawkach, na 1 parę liści  i gdzieś po tygodniu,nie mieszaj graminicydu z navigatorem( inekstycyd można dać)

możesz podać  przyczynę nie mieszania graminicydu z navigatorem 

Tomek90    195

Możecie napisać wady, zalety takich oprysków:

1. Toprex 0,3L

2. Caryx 1L

3. Caryx 0,5 + Tebu 0,5

4. Toprex 0,2+Rootstar lub Dynamic Cresco 1L

5. Tebu 1L+CCC 0,4+Rootstar lub Dynamic Cresco 0,6L

Znalazłem takie rozwiązania na jesień w rzepaku. Ja skłaniam się w tym roku do 5. do tej pory stosowałem 1.

CCC zbędne, octan cynku wystarczy przy tym tebu, ilość Tebu setka/każdy liść. 

thug    196

Mocznik do herbicydów? Nie polecam. W końcu chcesz chwasty zwalczyć a nie wzmocnić. Najpierw zwalcz chwasty a potem odżywki. Chyba że presja chwastów jest mała, a rzepak nie może się pozbierać to podaj odżywki. Mocznik tak, siarczan magnezu tak, lub gotowe odżywki. Albo odżywka oparta na aminokwasach również powinna dać pozytywnego "kopa" roślinom.

Co do mieszanin herbicydów na dwuliścienne+graminicyd, nie odpowiem. Zdania są podzielone.

pytanie czy koledze chodziło o mocznik jako odżywka czy raczej jako adiuwant

zimonx    0

Witam, czy można łączyć nawigator z salsą + agil na samosiewy, chce zrobić to w jednym zabiegu?

Wojtek987    61

Ja słyszałem że mocznik (azot) przyśpiesza (pobudza rośliny) do pobierania i transportu w roślinie substancji aktywnej. Więc to jest tak jak by ci teściowa zapakowała w schabowego środek na przeczyszczenie :-! Niby zjesz szybko i więcej ale z drugiej strony sam na siebie bicz kręcisz!

Edytowano przez Wojtek987

pytanie czy koledze chodziło o mocznik jako odżywka czy raczej jako adiuwant

No dokładnie, niektórzy  traktują mocznik jako adiuwant, otwierający aparaty szparkowe i przyśpieszający wchłanianie środków. Ja mimo to do herbicydów nalistnych zalecam adiuwanty zmywające kutykule bądź przylepiające, koszt niewielki.

slawek2209    78

dużo jest środków zwalczających samosiewy zbóż w rzepaku.Targa ,leopard,fusilade,agil i jeszcze kilka innych

staszek131415    2032

Mam problem z rzepakiem na sodzie liści pojawił się biały nalot rzepak ma pierwszą parę jest też sporo dziurek w nim wygryzionych co to może być?

Profesor    0

dużo jest środków zwalczających samosiewy zbóż w rzepaku.Targa ,leopard,fusilade,agil i jeszcze kilka innych

co polecasz? na pszenica ozima tanio i skutecznie?

slawek2209    78

jeden ze środków które wymieniłem.Poradzą sobie spokojnie z samosiewami.Stosuję Leopard Extra .Jest tańszy od Targi a skład ten sam w dawce 1-1.2 l

Renault85-15TX    167

Ja w tamtym roku kupiłem na samosiewy stosowałem Supero w dawce 1L/ha. i bardzo dobrze sobie poradził a do tego koszt jest niewielki porównując inne środki na samosiewy. 

krychu    43

Elegant wychodzi chyba najtaniej. 5 litrów kosztuje u mnie z upustem 172 zł brutto także na ha wychodzi 35 zł przy dawce 1 l/ha.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?