Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    46

panowie a mamy oprysk na rzepak leopard od samosiewow kiedys kupilismy kilka alte temu i mielismy pryskac ale rzepak poszedl do likwidacji a to jest srodek produkcji 2011 rok a na tym srodku pisze ze 3 lata data waznosci a wiec w tamtym roku czescia tego srodka pryskalismy i rzepak czysty byl a w tym roku termin waznosci teoretycznie minal ale byl srodek przechowywany w cieplym miejscu to czy mozna prysnac tym sordkiem i teraz rzepak od samosiewow zeby rzepaku nie spalic albo cos ?

krychu    43

Spokojnie zadziała a zarazem nie zaszkodzi. Wielokrotnie praktykowane nawet 4 lata po terminie jeśli oczywiście był przetrzymywany w suchym oraz wolnym od mrozu pomieszczeniu.

Wiadomość z agroFakt.pl

nunu85    82

rzepakowi nic nie bedzie.

najwyżej nieco słabiej zadziałą.

JA dałbym 1,2-1,3 litra na ha i mysle, ze zadziała.

warchest    46

a jak samosiewy sa bardzo duze bo jeczmieniem ostro zarosl rzepak a slabo wschodzil to ile dac trzeba ? i co jelsi rzepak by nie byl do zostawienia mieszancowy to po tym leopardzie ciezka talerzowka zrobci i mozna siac zboze po jakim czasie ?

marcinus    2

Witam czy można zastosować po wschodach rzepaku oprysk sultan top 500sc faza liscienie czy nie zaszkodzi ?

ROLASSS    1

tez mialem silnie zachwaszczony jeczmieniem jarym jakies 3 dni temu opryskalem agil 0,33 litra na ha rzepak w fazie liscieni zobaczymy co bedzie zboze robi sie zolte rzepak jest zielony

qba333    9

w jakiej fazie rzepaku najwczesniej mozna pryskac na samosiewy bo w jednym miejscu niedawno powschodzil a w drugim ma juz 2-3 liscie

waldeko016    1

O 19:00 skończyłem pryskać rzepak Dursbanem i Cyperkill Max. Sąsiad miał rzepak i teraz u niego rosną samosiewy. Myślę że spora cześć robactwa przeszła do mnie.

losktos    120

w jakiej fazie rzepaku najwczesniej mozna pryskac na samosiewy bo w jednym miejscu niedawno powschodzil a w drugim ma juz 2-3 liscie

zwykle etykiety podają żeby robić zabieg od co najmniej pierwszej pary liści rzepaku

Renault9514    49

U mnie też problem z samosiewami, już głuszą rzepak, pryskać będę leopardem tylko piszę że od 1-pary liści właściwych a u mnie jest 1 liść właściwy, gdzie nie gdzie wschodzi...  nie zaszkodzi jak opryskam teraz ?? czy czekać na tą 1 parę liści ? zboże które jeszcze nie zeszło też weźmie oprysk ? ( głównie chodzi o to że z sąsiadem nie mamy miedzy a on dzisiaj posiał pszenicę i nie wiem czy uważać przy pryskaniu czy nie :D )

tomek73    190

Ja dzisiaj pryskałem na samosiewy w rzepaku. Rzepak ledwo wschodzi  część jeszcze wschodzi a trochę ma 2-4 liście.

Dawałem Targi 0,5  0,3 l/ha i patron Gold z  Askorem 2x 0,5 l/ha. Wypraktykowane i teraz tak zalecają  nie ktore firmy, ale podstawa to Amonowy Octan  cynku z  adiuwantem.

mieto35    2

Witam potrzebuję waszej pomocy ,pierwszy problem to samosiewy jęczmienia jarego , rzepak strasznie nierównomiernie wsczodzi, duża część dopiero wsczodzi nie ma 2 liści czy mogę go opryskać i jakim środkiem. Drugi problem  jasne plamy na liściach rzepaku i dziury co to może być, i czy można czymś to opryskać.

grego    218

tez mialem silnie zachwaszczony jeczmieniem jarym jakies 3 dni temu opryskalem agil 0,33 litra na ha rzepak w fazie liscieni zobaczymy co bedzie zboze robi sie zolte rzepak jest zielony

starczy tyle Agila?

ManiakUrsus    0

Doradzcie mi czy moge juz pryskac rzepak od samosiewow pszenicy bo zamiast rzepaku rosnie mi pszenica. Rzepak nie rowno wschodzi i w dodatku jest maly u innych gospodarzy w mojej okolicy jest wiekszy i nie wiem czy jest sens pryskac go teraz czy jeszcze czekac czy wziac agregat i zasiac pszenice? Dolaczam fotke rzepaku jak wyglada ale nie wszedzie jest taki miejscami nie ma wgl nic.
post-68036-0-75486800-1442735301_thumb.jpgpost-68036-0-80301400-1442735389_thumb.jpg

Edytowano przez ManiakUrsus

ROLASSS    1

tak wystarczy tyle agila pole zolte ale i tak bedzie trzeba to powtuzyc bo wyjda inne chwasty jednoliscienne juz w normalej dawce

solek01    30

mam strasznie nierówny rzepak, trochę w fazie 3-4 lisci a trochę dopiero kiełkuje, dopiero w ten weekend trochę lepiej pada i widać że rzepak w oczach rośnie.

Do kiedy można opóźnić oprysk Navigatorem 0,3+ metazanex 1,6l?  jak się trafi 5 liści w rzepaku nie będzie za późno?

warchest    46

ile roslin rzepaku musi byc mieszancowego zeby mogl zostac teraz jak licha plantacja rzepaku to zostawiac go ? czy czekac a jak cos na wiosne jara pszenica przesiac ?

miwigos    85

20 szt,ale miałem już miejsca gdzie było 7-9  szt. Pole 5 ha,tego z mała obsadą 7-9 szt. około 0,6 ha,10 -15 roślin około 2 ha,reszta 20- 30 szt ,średni plon 4,6 t w tym roku

Alio    61

Jak odmiana mieszańcowa to przy 15 sztukach średnio można się spodziewać zadawalającego plonu. Ja dwa lata temu zostawiłem kawałek gdzie jak u przedmówcy bywało i poniżej 10 sztuk na metrze( rzepak wtedy mi powschodził nie dość że  rzadko to jeszcze pasami) Mimo to i tak zebrałe 3900 kg/ha mimo że do połowy kwitnienia wzrokowo  kwalifikował się tylko do zaorania. Mieszańce potrafią się niesamowicie rozkrzewiać jak mają do tego warunki czyli wolną przestrzeń.

losktos    120

nie wiem czy w Twoim przypadku nie było by lepsze solo Tebu niż samo CCC. Przy małym rzepaku CCC może go zbytnio przyhamować

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?