Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

jaro1003    5

Mam pytanie, pierwszy raz sieję rzepak i nie wiem kiedy nalezy pryskać jakimś środkiem do sklejania  łuszczyn i czy jest wogóle ekonomiczny sens stosowania tego zabiegu??

Adrenalinaa    3

Panowie byłem na Polu Rzepaku i w niektórych łuszczynach spotkałem Pryszczarka ktory siedzi w łuszczynach .Czy u Was też jest ? 

Wiadomość z agroFakt.pl

SawekBraczyk    14

Mam problem . Byłem w rzepaku i zauważyłem że w niektórych miejscach wdała mi się przytulia czepna a rzepak już wiadomo wysoki . Nie wiem pryskałem doglebowo command i fym a na wiosne leopard a i tak teraz musialo coś wylezć w postaci przytulii . Teraz się boje jak to przejdzie przez skup czy to wezną narazie całego pola przytulii nie mam . Mial ktoś z was problem kiedyś z przytulią w rzepaku na skupie . 

ogar118    62

Zastanawia mnie jak to się mogło stać że po niemal roku od zabiegu dostrzegłeś niezwalczoną przytulię? Jak będzie tego więcej to będą kręcić nosem. 

koczas    54

Zależy ile tej przytulii, czasem wiadomo gdzieś od miedzy czy między opryskiwaczami jak nie ma ścieżek to się przeoczy i wyjdzie. Ogólnie u mnie w okolicy możesz mieć pół na pół rzepak z przytulią-tylko cenę też Ci wystawią odpowiednią.

Pietras892    192

Mam problem . Byłem w rzepaku i zauważyłem że w niektórych miejscach wdała mi się przytulia czepna a rzepak już wiadomo wysoki . Nie wiem pryskałem doglebowo command i fym a na wiosne leopard a i tak teraz musialo coś wylezć w postaci przytulii . Teraz się boje jak to przejdzie przez skup czy to wezną narazie całego pola przytulii nie mam . Mial ktoś z was problem kiedyś z przytulią w rzepaku na skupie . 

Ja miałem, chociaż nie na skupie. na 3 ha command przepuscił , i było jej od ch...

poradziłem sobie z nią... kupiłem siatkę mniej wiecej o gradacji rzepaku, przytula jest grubsza zrobiłem zjezdżalnie i heja z przyczepy zsypem w zmjike  ładnie się odsiała z 12ton rzepaku było ponad 2 big bagi 

Edytowano przez Pietras892

skywalker89    39

panowie z zachodniej polski - jak tam Wasze rzepaki wyglądają ze względu na brak opadów? coś mi się wydaje, że w tym roku wygrają Ci co przetrzymają trochę rzepak nie sprzedając od razu w żniwa...

BENNY82    34

koszt intensywnej agrotechniki dochodzi do 3000-3500zl a bierny można zamknąc w 2000zl ograniczone nawożenie i ochrona ale plon zamyka sie w 2t/ha .4lub 4,5 tony to trzeba miec dobre ziemie w dobrej kulturze i liczyc na dobry rok. co do odmian to poczytaj sobie w temacie odmiany rzepaku.

Adrenalinaa    3

Panowie czy ktoś z was pryszczarek w rzepaku chodziłem z Brzegu plantacji i widac kilka pozwijanych łuszczyn otwierałem i siedza małe białe larwy które jedza łuszczyne w środku.U mnie na okolicy widać że Pare osób jechało z Opryskiem i zastanawiam sie czy też nie ruszyć ,

BENNY82    34

ile pożytku z tego oprysku w takim stadium rzepaku a ile strat? nie napalaj sie bo inni robią brzegi plantacji zawsze sa najbardziej narażone ale straty są minimalne a wjedz ciągnikiem w takim łan to dopiero szkód narobisz.

Sadek    448

My nie stosujemy dosuszania a tym samym "sklejacza" i jakiś tam dużych strat nie widać. A że schodzi ostatni z pola to już inna sprawa, warunek jeden rzepak musi być czysty.

Sadek    448

Przez kolejne 2 lata rzepakiem kończyliśmy żniwa (oczywiście bez desykacji)..

miwigos    84

Glifosetem pryskam 20 ha ,jak skoszę te pryskane to zaczynam resztę ,następnie pszenice nigdy inna kolejność ,sieje odmiany wczesne

warchest    44

Przez kolejne 2 lata rzepakiem kończyliśmy żniwa (oczywiście bez desykacji)..

to u nas na wsi nikt nie desekuje i tna normalnie i z dobrym procentem nawet 7 % to jak u was jest ? nie boicie sie rzepaku tak zostawic przeciez deszcze i wogole ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?