Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vladoo1    9

od 20 ja zawsze jade ,albo patrz kiedy pszczoły juz nie lataja chyba to kazdy moze dojrzec ja tak robiłem ze wjazd na pole i czekałem srednio o 20 spokojnie mozna zaczynac :)

Wiadomość z agroFakt.pl

lonoh    30

Ktoś coś wie na temat dodawania mocznika do oprysku na platka?Bo swego czasu był artykuł o tym w Top agr ale już nie pamiętam niestety co i jak

Vladoo1    9

mozna dac 10 do 20 kg mocznika/ha tylko dochodzi kwestia jak to rozpuścić :) ja daje na płatek 10 kg i nie szkodzi :)

wyrebski1    35

Można dać mocznik ale na dobrze rokujących plantacjach i na dobrych ziemiach. Na słabszej glebie po azocie może przeciągnąć się kwitnienie rzepaku.

lonoh    30

Ok dzięki, ziemia 1-2 klasa,na stan plantacji nie narzekam

ogar118    62

nie 20 kg mocznika tylko 20 kg N. Ja osobiści pryskałem 20 kg mocznika bo akurat tyle miałem. 

Azotu nie stosuje się jak kwitnie fakt ale chodzi o stosowanie np saletry pogłównie a nie mocznika dolistnie...

RolnikMati    25

właśnie chodzi o mocznik dolistnie. saletra pogłównie to strata czasu i pieniędzy

panczo1922    68
Napisano (edytowany)

Robiłem oprysk na platka i po 40 min spadł dość mocny deszcz... Zadziała oprysk?

Edytowano przez panczo1922

Slawiusz    1

Ja bym zrobił poprawkę połową dawki (rzepak i tak leży na przejazdach), tylko pogoda na zabiegi znów się psuje.

Jutro opady, potem ochłodzenie.

A jakie dajecie zwilżacze/przylepce? Ja stosuję Superam, ale może są jakieś lepsze na nalot woskowy?

Z tego co wiem to mocznik i siarczan też działają jak adiuwanty, no ale przy kwitnącym rzepaku to raczej nie.

Zenonim    47

u mnie ledwo zobaczy , że było pryskane. więc nie u każdego rzepak leży na przejazdach.

karol19920    12
Napisano (edytowany)

U mnie na płatek poszedł proteus + zamir. A co proponujecie na zwalczanie powschodowe chwastów dwuliściennych w gorczycy białej?

Edytowano przez karol19920

Witam :) mam pytanie czy toprex opóźnia kwitnienie rzepaku ? 20 kwietnia wykonałem zabieg toprexem 0.5 l na ha stożek miał jakieś 20-30 cm rzepak zaczął kwitnąc dopiero 3 dni temu gdzie w okolicy kwitną juz od ok 1-2 tyg. I czy to jakoś negatywnie wpływa na plon ?:)
Witam :) mam pytanie czy toprex opóźnia kwitnienie rzepaku ? 20 kwietnia wykonałem zabieg toprexem 0.5 l na ha stożek miał jakieś 20-30 cm rzepak zaczął kwitnąc dopiero 3 dni temu gdzie w okolicy kwitną juz od ok 1-2 tyg. I czy to jakoś negatywnie wpływa na plon ?:)

TOREZ    34

Opóźnia kwitnienie to konkretne papu dostępne w glebie.

Zaczął kwitnąć to i przekwitnie i będziesz miał problem z głowy :P:)

Tak na poważnie, jedyne co możesz zauważyć to, że będzie kwitł że tak powiem w przyspieszonym tempie.

kuba9022    0

Na płatka będę stosował Tazer 250SC + Proteus. Czy ktoś miał do czynienia z tym fungicydem? Podobno to tańszy zamiennik amistaru z tą samą substancją 

witek21    4

240 czystego to bardzo duuuużo i napewno no będzie miało duże znaczenie ale to zależy też od odmiany. Artoga zakwitła kilka dni wcześniej od Exqiusita a w porównaniu do sherlocka to napewno ponad tydzień.

nunu85    82

ja juz w piatek i sobote opryskałem

zawsze czeka az sie pole łądnie zazółci i od razu pryszcze jak rzepak nie jest jeszcze bardzo wysoki. przynajmniej drogi sie nie łamią i w miare dobrze dojrzewają.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się