Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

RolnikMati    25

U mnie poszlo wczoraj yara rzepak siarczan mg,mocznik,molibden, bor, caryx, tarcza łan,pyrinex,buldock i improver. Wszystko na raz

warchest    44

a jak pryskalismy rzepak caryxem i niektory rzepak jest mniejszy niz te 15 cm to co sie moze stac ?? czy to nie grozny srodek jest

i 2 pytanie jak pryskalismy caryxem 1 l na ha i opryskiwaczem dawalismy na zapas czyli lance opryskiwacza zachodzily na siebie tj raz pryskane i ozniej na zaklad czy to moze mu zaszkodzic ? czy co sie stanie

Wiadomość z agroFakt.pl

krychu    43

Ja wczoraj dałem z 0,2 l/ha na 8 ha, reszta Asystent z chemirolu, zobaczymy.

Muszę podpytać kolegę co u nich pryska, ale ciężko bo pryskają po 12 godzin dziennie 1 dni w tygodniu.

http://www.fnagro.pl/download/ulotki/SPODNAM-DC.pdf

http://www.fungichem.pl/agra-stick-550-ec-1l.html

Jest, tylko taniej nie wychodzi, bo Asystent kosztuję 98 zł na 20 ha. Trza tanie znaleść.

Ile dajesz Asystenta na ha? Mówiono mi że 100 ml na 200 litrów przy fungicydzie.

tomek0808    2

Jak ja zmieszałem odżywki mikro-chelaty,bor,w płynie itp.to już ciecz zrobiła sie na tyle gęsta i lepka że fungi i ccc podziała bez tego przyklejacza.

thug    196

tobołki na wiosne sa nieszkodliwe dla plonu rzepaku, lada dzien i rzepak je zagłuszy. galera wiosną na przytulie przedewszystkim.

tak jak piszesz nie przerosną rzepaku ale szkodliwe są jak każdy  chwast pobieranie składników itd

tomek73    188

Asystenta daje do wszystkiego 0,05 l/ha czyli dolną granicę.

Wczoraj drugi raz rzepak pryskałem odżywkami.

nojsze    44

Witam koledzy. Potrzebuje pomocy mam 10 ha rzepaku Da Vinci za mocno idzie  w górę korzeń moim zdaniem jest zbyt słaby czy jeszcze mogę go skrócić i zmusić aby lekko wyhamował zaczyna ostro uderzać w pęd , w piątek poszła Gallera i Leopard .

tomek73    188

Tak, ja  zbyt późno się zastosuję.

Ja chcę jutro prysnąć koledzę z 2 ha rzepaku na perz, i zaczynam się zastanawiać czy jeszcze można. Rzepak ma  z 15 cm, przesiewany.

grego    218

Witam koledzy. Potrzebuje pomocy mam 10 ha rzepaku Da Vinci za mocno idzie  w górę korzeń moim zdaniem jest zbyt słaby czy jeszcze mogę go skrócić i zmusić aby lekko wyhamował zaczyna ostro uderzać w pęd , w piątek poszła Gallera i Leopard .

można skracać ale to, że tak idzie mocno w pęd to się nie przejmuj bo to bardzo wczesna odmiana jeśli chodzi o kwitnienie, u mnie jest to samo juz nawet widać pąki na głównym pędzie, myśle dzisiaj go chyba tez prysne tebu + CCC. Pozatym nie należy do bardzo wysokich odmian więc nawet jeśli nie skrócisz to nic strasznego się nie stanie.

Daros    1

U mnie w czwartek opryskany rzepak został toprex , pyrinex bulldock , bormax , plonvit rzepak , mocznik , siarczan magnezu . Na cześci zamiast toprexu , poszło tebu i ccc nigdy tego nie stosowałem w rzepaku .

master20002    157

Tak, ja  zbyt późno się zastosuję.

Ja chcę jutro prysnąć koledzę z 2 ha rzepaku na perz, i zaczynam się zastanawiać czy jeszcze można. Rzepak ma  z 15 cm, przesiewany.

W piątek pryskałem leopardem przy miedzach na perz, a rzepak miejscami do 20 cm dochodzi. Wczoraj byłem zobaczyć i nic nie zauważyłem złego na rzepaku. Perz zaczyna się skręcać. Robiłem tak już w tamtym roku i nic złego nie zauważyłem.

grzesrol    3

niezla dawke azotuw mu dales master jak juz ma 20cm jaka odmiane masz moze kazda toleruje opryski inaczej 

master20002    157

DK Extorm-mieszaniec. Zobaczymyc o z tego będzie. Na wiosnę poszło 400 kg saletrosanu, teraz ta saletra, a przed siewem 400 polifoski 8.

grzesrol    3

u nas tak samo wichura jutro tez tak ma byc ale siarczanem magnezu jeszcze mozna by dac odchwaszczanie raczej odpuszczam dostaje pedy boczne 

strzechu    33

Dziś to nie szło pryskać tornado było

niby głowę chciało urwać , a u mnie jeden pryskał ,a inni ostro nawozy siali , ech Ci ludzie

caryx i tebu to po pół litra styknie raczej

Edytowano przez strzechu

pawlu    0

Ja w piątek dałem Caryx 0,7+Syrius 0,7+osd bor 2kg+Dursban 0,7+Sumi Alpha 0,25.Co myślicie o tej mieszaninie?

NEWFarmer85    0

Witam. Planowałem dac caryx 0.7l + tebukonazol 0.7l/ha plus odżywki i dursban. pogoda troszkę mi namieszala. z racji tego ze w swojej historii nie używałem caryx , zapytanie brzmi: Jak zareaguje roślina gdy będzie stożek większy niż owe 15cm.

hania1978    2

Ja w piątek dałem Caryx 0,7+Syrius 0,7+osd bor 2kg+Dursban 0,7+Sumi Alpha 0,25.Co myślicie o tej mieszaninie?

Bałabym się, że nie nie dość, że nie zadziała to jeszcze spali... :unsure:

thug    196

Bałabym się, że nie nie dość, że nie zadziała to jeszcze spali... :unsure:

dobry kompot wszystko gra  nic nie spali

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?