Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    44

Pomóżcie czym pryskać na chowacza?, czy sam dursban wystarczy? Jeśli nie to co dodajecie? Czy mogę za jednym razem opryskać insektycydem, toprexem i dodać do tego mikroskładniki plus mocznik ?

no ale jak teraz deszcze sa to keidy pryskac od chowacza a przy deszczach to wiecej jest tych chowaczy ?

Wiadomość z agroFakt.pl

grego    218

w pełnych dawkach, poczytaj sobie instrukcje zwalczania chowacza w Nurelle to będziesz wiedział kiedy pryskać. Co ciekawe dzisiaj niedaleko jakaś spółdzielnie pryskała rzepak i to w deszczu co prawda słaby ale padał :blink:

Tomek90    191

w pełnych dawkach, poczytaj sobie instrukcje zwalczania chowacza w Nurelle to będziesz wiedział kiedy pryskać. Co ciekawe dzisiaj niedaleko jakaś spółdzielnie pryskała rzepak i to w deszczu co prawda słaby ale padał :blink:

Może lali RSM. 

losktos    118

pryskacie już tropexem i odżywkami?

jak będę pryskać tropex to mogę dodać odżywki + mocznik + siarczan magnezu?

dzisiaj poszły odżywki, toprex w przyszłym tygodniu (jeśli temperatura utrzyma się na takim poziomie jak teraz)

Robicie już zabieg na chowacza w lubelskim?

u mnie wczoraj pojawiły się pierwsze owady w naczyniu. Zabieg w przyszłym tygodniu

• Like 1

witek21    4

Kolego Losktos co sądzisz o mieszaniu bor+insektycyd?? bo są mieszane opinie....Jedni piszą że niewskazane drudzy że robią tak od lat i jest oki. Jak to jest tak naprawde z tym borem?

losktos    118

nie widzę powodów dla których by nie można było mieszać. Trzeba tylko zwracać uwagę na formulacje i kolejność mieszania. Czasem piszą ze bor w wyższych dawkach może narobić jakiś problemów podczas mieszania ale nie spotkałem się z tym. A dla pewności radzę wziąć wiaderko zmieszać oba preparaty i jeśli nie wystrąci się osad nie zrobią się gluty lub inne wynalazki to można mieszać

tomek0808    2

U mnie rzepak malutki,ledwo co poodbijał w wy juz o topreksie myslicie to chyba macie juz wielkie.Teraz ochłodzenie zapowiadaja a nawet przymrozki w nocy także radze sie wstrzymac..

mf25    7

Ja czekam do przyszlego tyg z caryxem odrzywkami i robalem , mialem dzis pryskac ale rzepak jeszcze nie ma tej fazy...

matyziak    6

Mogę w jedny przejeździe dać mocznik, siarczan, kristanol, bor, toprex, dursban i perytroid? Czy wskazane by było dac mikro i makro a resztę oddzielnie, ewentualnie dodać tylko mocznik.

skywalker89    39

stanowczo odradzam taką mieszankę, ja w zeszłym sezonie zrobiłem 'zupkę' witaminową z udziałem m.in siarczanu magnezu i kristalonu i skończyło się na męczarni na polu bo pozatykały się wszystkie filtry i filterki... 

milanreal1    290

Dodać adiuwant zakwaszający ciecz roboczą i nic nie powinno się ścinać.

skywalker89    39

nie pamiętam dokładnie, ale na pewno był to siarczan magnezu (większa dawka niż zwykle bo chyba z 12kg/ha), jakis kristalon co mi został, mocznik, saletra wapniowa no i może bor? ale to było na pszenicę, więc nie dam sobie reki uciąć ;) ogólnie to myślę, że gdybym nie dodał kristalonu to pewnie byłoby wszystko ok..

tomek73    186

Ale chyba kiedyś spotkałem się z  saletrą wapniową w płynie, jako odżywka na niedobory wapnia.

Zwykła saletra działa prawie jak glifosat.

skywalker89    39

noo oczywiście, że w płynie, w ekoliście mają... aż taki nieudany nie jestem aby granulowana rozpuszczać :P

tomek0808    2

Fosforowych i wapniowych nie mieszać lepiej ze siarczanem mg,tez kiedyś na polu więcejstałem niz pryskałem..

BENNY82    34

do matyziak  pomiń siarczan i wszystko inne można zmieszac ze sobą siarczan nie lubi sie z borem na\ próbe zmieszaj w wiadrze w mniejszych proporcjach i sprawdz czy nie bedzie bryndzy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się