Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrb14    187

rzepak dobrze nie zszedł a już jest atakowany przez muszki ( dziurki w liściach i nadgryzienia) dziś pryskany był środkiem fastac. skutki wycofania crusera widoczne ..

aro1975    116

masz rację, u mnie kawałek bez cruisera wygląd tragicznie - dzisiaj popryskany prinexm, a kawałek posiany nasionami z tamtego roku wygląda zajefajnie

Wiadomość z agroFakt.pl

ogar118    62

Ja w naczynia złapałem na razie jedną pchełkę i jednego gnatarza. Tylko mam problem bo wschodzący rzepak jest zdecydowanie za gęsty( miało być około 40 roślin) prawdopodobnie samosiewy wyłażą tylko zastanawiam się czemu po ostatnim rzepaku odczekałem 2 tygodnie później poszła talerzówka. W kolejnych latach uprawa pszenicy jęczmienia i owsa. Teraz to już raczej nic z tym nie zrobię ale może wy macie jakieś sposoby radzenia sobie z tym problemem?

glicer    3

sugerujesz ze zasiałeś rzepak po rzepaku?hmmm ,nic złego w tym nie widze,ale sam po rzepaku zawsze robie to samo,tzn po zniwach płytko talerzowka,gdzies np. za 3 tyg drugi raz płytko talerzowka,nastepnie głęboko talerzowka i już sieje to co chce,po prostu 90% rzepaku mam zniszczonego

20CBR12    56

Panowie, czy Metazanex poradzi sobie powschodowo z bylicą pospolitą- bo powschodziło tego trochę a rzepak nie był doglebowo pryskany, bo jedna sahara była.... :( ?

grego    218

u mnie też zawsze jest sporo samosiewów rzepaku mimo uprawek, ja zawsze wcześnie orze z wałem tak przynajmniej z 10-14 dni i dopiero uprawa, która zniszczy to co skiełkowało. Teraz to już raczej nic nie zrobisz

ogar118    62

no to dobry sposób tylko nie w tym roku bo udało mi się zaorać 6 dni przed siewem...

nie    578

ryzykować command piątego dnia po siewie czy dać 2,5L butisanu star (4-7dni po siewie)?

zipo1    1

Witam, mój rzepak strasznie bieleje, na pewno od przed wschodowego oprysku, jest jakis sposób żeby to zniwelować. I mam się martwić czy nie

Tomazi3p    44
\\Jeżeli dawałeś chlomazon to normalka, wg producentów nie powoduje to obniżki plonów, ale będzie potrzebował trochę czasu na zregenerowanie, i odchorowanie-w końcu chlorofil to podstawa życia roślin

losktos    120

zapewne przebarwienie po chlomazonie. Jeśli wszystkie rośliny wzeszły i tylko bieleją to nie ma się czym martwić

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

s17    4

Witam, mój rzepak strasznie bieleje, na pewno od przed wschodowego oprysku, jest jakis sposób żeby to zniwelować. I mam się martwić czy nie

Część roślin, żółknących zaraz po wschodach, obumiera.

milanreal1    290

Navigator z graminicydem nie. A Toprex można mieszać z fusilade forte, również grminicyd, wiec niektórzy mieszają i nic się nie dzieje.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

solek01    31

Caryx kiedyś mieszałem z Grammanen (chyba ta sama substancja czynna co Supero ) i nic się nie działo.

A odstęp jednego dnia między Navigatorem a gramicydem wystarczy?

nie    578

jak to jest z tym butisanem star? można stosować go zaraz po siewie (czyli do 3 dni po siewie), można 4-7 dni po siewie i można gdy rzepak ma dwa liście? czyli można praktycznie cały czas, więc po co takie rozróżnienia na etykiecie?

milanreal1    290

Caryx kiedyś mieszałem z Grammanen (chyba ta sama substancja czynna co Supero ) i nic się nie działo.

A odstęp jednego dnia między Navigatorem a gramicydem wystarczy?

Lepiej żeby ta przerwa była trochę dłuższa.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

colorado    3

Można zrobić mix agil+toprex? Mam troche samosiewów przenicy, chciałbym je zlikwidować w jednym zabiegu z fungicydem

glicer    3

obserwujecie plantacje rzepaku?Mysle o tych ,obsianych tegorocznymi nasionami.Wystepują już u Was szkodniki?

losktos    120

u mnie narazie nic nie ma, tydzień po siewie rzepak na wierzchu

jak to jest z tym butisanem star? można stosować go zaraz po siewie (czyli do 3 dni po siewie), można 4-7 dni po siewie i można gdy rzepak ma dwa liście? czyli można praktycznie cały czas, więc po co takie rozróżnienia na etykiecie?

bo w różnych terminach stosuje się różne dawki

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Sadek    462

obserwujecie plantacje rzepaku?Mysle o tych ,obsianych tegorocznymi nasionami.Wystepują już u Was szkodniki?

Ja swoją obserwuję narazie nic nie widać.

Co niektórzy robią panikę wokół zaprawiania jak i szkodników, zrobiłem sobie taką analizę na 5 siejących rzepak w wiosce 2 może 3 sieje kwalifikat, reszta sieje rzepakiem z własnego zbioru którego nawet nie czyści nie mowa już o zaprawie (kolega przyjechał wziął rzepak zasypał i pojechał siać nie pytając nawet o odmianę a co dopiero o zaprawę) uważam że w skali kraju jest podobnie i patrząc po zbiorach ok. 4t/ha zbierają zależnie oczywiście od roku.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

glicer    3

A ja dziś pryskałem perytroidem jedno pole.Obsiałem je saveo z Syngenty.Ku mojemu zdziwieniu po prostu pojawiła się mszyca.Kilka lat tam rzepaku nie było a pole po groszku zielonym

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez Adam07
      Witam.
      Zastanawiam się nad jednym,jeśli posieje się rzepak jary czy jego plon będzie znacznie mniejszy od tego ozimego ?
      Jeśli ktoś wie o tym dużo proszę o informacje .
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?