Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

Sadek    448

Mezannex lub teridox+command.

Teridox 2l/ha + Command 0,15 l/ha = 178 zł/ha

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    290

To chyba nawet taniej wychodzi teridox niż mezannex. 0,15l commandu wystarcza? Choć w sumie po 0,2l commandu rzepak by trochę cierpiał.

losktos    120

ja w ubiegłym roku dawałem 0,2. Problem był tam gdzie się nałożyło, poza tym ok

koczas    54

Czy Naspar(Metazachlor) 1litr i 2 litry Devrinolu Top to faktycznie takie dobre rozwiązanie na zabieg po siewie? Namówili mnie w Chemirolu zamiast Naspar+ command.

nunu85    82

ja chyba w tym roku jednak zastosuje powschodowo tylko i pojadę Galerą razem z jakimś leopardem zobaczymy jeszcze

ja powschodowo działam juz od dobrych paru lat i pole czyściutkie

z tym, ze sama galera to za mało niestety.

Zostawiała niektóre chwasty.

Edytowano przez nunu85

grego    218

to ile tych przejazdów chcecie robić jesienią? doglebowo, powschodowo, pchełki ze 2 razy, skracanie... Ja tam od nastu lat pryskam zaraz po siewie metazachlor + command owszem jesienią widać fiołka ale to nie jest uciążliwy chwast i podczas zbioru nawet go nie było widać w tym roku. Potem czytam posty, co mam zrobić bo rzepak przerósł, a nie dało sie wjechać nawigatorem bo deszcze bo zimno było itd. Ja jeszcze nie widziałem aby w okolicy ktoś pryskał powschodowo

panczo1922    68

Czy Naspar(Metazachlor) 1litr i 2 litry Devrinolu Top to faktycznie takie dobre rozwiązanie na zabieg po siewie? Namówili mnie w Chemirolu zamiast Naspar+ command.

to samo dzisiaj usłyszałem...:):)

mówili że command przypala rzepaki na słabej ziemi...

ja jednak bedę stosował command przedwschodowo.

mcpenza    3

zakupiłem metazanex i command jakie dawki zmieszać by ładnie zadziałało będę pryskał po siewie, Ktoś może wypowiedzieć się na temat takiego zestawienia

grego    218

Ja w tamtym roku dawałem 1,6 metazanex i 0,18 commandu (właściwie zamiennik Reactor) i było idealnie. 0,15 commandu to minimalna dawka na lekką wilgotną glebę z małym nasileniem przytuli. Ja bym nie ryzykował przynajmniej u siebie bo przytulia to najgorszy chwast i może być problem ze sprzedażą. Nie raz juz dawałem 0,2 i nic się nie działo

Edytowano przez grego

BENNY82    34

a ja mam problem inny. rzepak dopiero sie pokazuje a samosiewy zbóż już mają po dwa listki, czy moża już prysnąc na 1 liscienne czy to za wczesnie bo nasilenie samosiewów bardzo duże?

losktos    120

ja również dawałem 0,2 i nic się nie działo, za wyjątkiem uwroci. Ale na lżejszych glebach trzeba uważać

milanreal1    290

to ile tych przejazdów chcecie robić jesienią? doglebowo, powschodowo, pchełki ze 2 razy, skracanie... Ja tam od nastu lat pryskam zaraz po siewie metazachlor + command owszem jesienią widać fiołka ale to nie jest uciążliwy chwast i podczas zbioru nawet go nie było widać w tym roku. Potem czytam posty, co mam zrobić bo rzepak przerósł, a nie dało sie wjechać nawigatorem bo deszcze bo zimno było itd. Ja jeszcze nie widziałem aby w okolicy ktoś pryskał powschodowo

3-4 przejazdy wystarczą. 1 herbicyd doglebowy, 2 graminicyd, 3 skracanie, 4 odżywka przed zimą. W sumie na robaki może się uda połączyć z 2 lub 3 zabiegiem.

slawek2209    78

a ja mam problem inny. rzepak dopiero sie pokazuje a samosiewy zbóż już mają po dwa listki, czy moża już prysnąc na 1 liscienne czy to za wczesnie bo nasilenie samosiewów bardzo duże?

jeszcze za wczesnie.samosiewy zwalcza sie jak rzepak ma 2 liscie właściwe

warchest    44

a jak sie pryscnie teraz po siewie butisanem star to pozniej zeby nie kolidowalo leopardem od samosiewow prysnąc po jakim czasie ? i rzpek jak zostal zasiany to na wierzchu troche slomy jest ale to hyba mocno nie zaszkodzi ? i pytanie o co chodzi w tym zabiegu graminicyd ? i na jesieni to sie pryska tylko od pchelki a od chowacza to kiedy ?

mikad72    1

Ja w ubiegłym roku na chwasty stosowałem METAZANEX 500SC 2,30 l / h + COMMAND 015ml / h bezpośrednio po siewie i przyznam że skutecznie podziałało pomimo że było bardzo sucho. ( warunek zero gród )

Wiadomo że po takiej dawce rzepak trochę zbieleje,ale do października się pozbiera. Jeśli wyjdą samosiewy zbóż polecam niedrogie SUPERO 05 EC 1 l / h do połowy października bo później mogą wystąpić przygruntowe .............. i na nic te opryski.

Edytowano przez mikad72

mf25    7

Bez przesady takie konskie dawki , ja od 4 lat stosuje 1.5 metazanexu i 0,18 commandu pole czyste , chyba ze jakas naprawde dzialka w zlej kulturze i z duzym nasileniem chwastu to 2l mozna dac , nawet rok temu jak posialem w pyl dalem 1.5 i 0,18 rzepak strasznie i tak zbielal troche grud bylo bo sachara straszna ale chwastu nie

mcpenza    3

rzepak posiany w sobote niestety pogoda nie pozwoliłą ( obfity deszcz) opryskać wszystkiego, wybrałem na opryski doglegowo metazanex + command i tu pytanie dziś nie wjade w pole za dyże straty po przejazdach będą czy jak wykonam zabieg jutro oprysk zadziała ?

Edytowano przez mcpenza

Sadek    448

Środek to zadziała tylko jest obawa o rzepak, ale w sumie jutro to będzie 4 dzień więc ja osobiście bym opryskał.

mcpenza    3

obawa o rzepak tzn ? no nic dziś opryskam zobaczymy co z tego będzie dam dawke 1,6 metazanex i 0,18 command i będzie widać .

lukejro    155

Nie dziwcie się, że wam rzepaki bieleją jak dajecie tyle chlomazonu. Commandu wystarczy dać 0,13-0,15l/ha. Ja w tym roku jadę Devrinolem 2l/ha + Fuego 1l/ha, tylko muszę najpierw posiać rzepak... heheheh

grego    218

zależy od gleby na piachu i lekkich glebach to i przy dawce 0,15 będzie bieleć, ale na co najmniej średniej i cięższej glebie spokojnie mozna dać 0,18, a nawet 0,2. Jak na cięższą glebę damy za mało to bankowo przytulia będzie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?