Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Uprawa rzepaku w RSP Sułków

galeria
Rzepak Sherlock
tomek73    186

No to wykosiłem, ale sąsiadowi, rzepak bez dysekacji, tak sobie dbał, ale dawał, ziemia słaba, żwirek, część po ugorze, wigotność 10,1-10,9 plon przekroczyło 4 tony.

Jutro wjadę w swój 5 dzień po reglone.

proxy8441    72

tomek 73 na tak lekkiej glebie jak piszesz do tego część po ugorze i ponad 4t? dla mnie to szok osobiście.

to nie najgorzej z wilgotnością u Was, my stoimy bo pogoda nie pozwala wjechać co chwilę burza i deszczyk :/

Edytowano przez proxy8441

Wiadomość z agroFakt.pl

thug    196

No to wykosiłem, ale sąsiadowi, rzepak bez dysekacji, tak sobie dbał, ale dawał, ziemia słaba, żwirek, część po ugorze, wigotność 10,1-10,9 plon przekroczyło 4 tony.

Jutro wjadę w swój 5 dzień po reglone.

hej Tomek ale to nie na gumowym hektarze jak to zwykle bywa

Sadek    446

Sąsiad zawsze chwalił się cudownymi plonami, aż pewnego razu go "dopilnowałem" podczas zbioru i okazało się że trzeba ok. -30% z tego co mówił i wtedy plon będzie realny.

knoro93    165

Panowie mam zamiar suszyć rzepak z tego powodu nie dysykowałem. Teraz ptyanie czekać aż osiągnie jak najmniejsza wilgotność czy nie czekać do tego stanu w celu uniknięcia osypywania się rzepaku? Do jakiego stanu wilgotności suszyć? Co robicie z rżyskiem od razu talerzówke zastosować?

RAPSCASE    1

Ale chcesz przechować rzepak czy sprzedać po zbiorze? Jak chcesz sprzedać to możesz kosić rzepak nawet jak ma 9%. Aby przechować wilgotność nie może być wyższa niż 7%. Z doświadczenia bardzo dobrze przechowuje się rzepak który ma ok 6%. A co do upraw są 2 teorie. 1, tuz po zbiorze uprawa i po 2 tygodniach ponowie. 2. po zbiorze czekasz na skiełkowanie samosiewów i wtedy uprawa.

Tomek90    191

Czekać na skiełkowanie tylko wtedy jak jest wilgoć. Najlepiej odrazu zrywać ściernisko najpłyciej jak się da, potem po skiełkowaniu samosiewów glifosat 2l na 100l wody bądz znowu uprawka.

Czekać na skiełkowanie tylko wtedy jak jest wilgoć. Najlepiej odrazu zrywać ściernisko najpłyciej jak się da, potem po skiełkowaniu samosiewów glifosat 2l na 100l wody bądz znowu uprawka.

Konieczna 2 uprawka bądź glifosat, bo jak samosiewy zaczną rosnąć to całą wodę z ziemi wyciągną i później problem to zaorać.

tomek73    186

hej Tomek ale to nie na gumowym hektarze jak to zwykle bywa

On twierdzi że tam jest 3 ha i tak rozlicza, a mi się zdaje ze tam jest 2,8 ha.

Dzisiaj w swój wjechałem odmiana Poznaniak F1 ziemia 3b 4b na 5 dzien po reglone, wilgotnośc do 9% plon ponad 5 t z ha, kombajnem NH TC 5060 z hederem 4,6 jade max 2,5 km-h

Edytowano przez tomek73

knoro93    165

Ale chcesz przechować rzepak czy sprzedać po zbiorze? Jak chcesz sprzedać to możesz kosić rzepak nawet jak ma 9%. Aby przechować wilgotność nie może być wyższa niż 7%. Z doświadczenia bardzo dobrze przechowuje się rzepak który ma ok 6%. A co do upraw są 2 teorie. 1, tuz po zbiorze uprawa i po 2 tygodniach ponowie. 2. po zbiorze czekasz na skiełkowanie samosiewów i wtedy uprawa.

Chcem wysuszyć na suszarni i przechować.

A nie lepiej talerzówka po kombajnie a potem orka koło 25 sierpnia?

Tomek90    191

Wcześniejsza orka też jest jakimś rozwiązaniem ale potem trzeba chwasty likwidować.

On twierdzi że tam jest 3 ha i tak rozlicza, a mi się zdaje ze tam jest 2,8 ha.

Dzisiaj w swój wjechałem odmiana Poznaniak F1 ziemia 3b 4b na 5 dzien po reglone, wilgotnośc do 9% plon ponad 5 t z ha, kombajnem NH TC 5060 z hederem 4,6 jade max 2,5 km-h

Jak to thug powiedział pole nie gumowe. Ważyłeś? Na W10 miałem ~8 i ~10t czyli spora rozbieżność, na przyczepy liczyć można ale plony wachają się nie w kg, a w tonach.

tomek73    186

Część mam sprzedany, na 2 Wieltonkach 12 T miałem 23020 kg, po przeliczeniu wyszło z tego co kombajn pokazał 5,1 t/ha. pszenicy wchodzi na nie 28t.

anto    8

łodyga jest jeszcze zielona ?

nie zapychał się?

u mnie najgorzej jest w ścieżkach , bo są zielone

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

proxy8441    72

cóż mi tu począć nic tylko pogratulować plonu, sam czekam na kombajn rzepak desykowany aż się prosi o kosę, nie desykowany będzie w sam raz a plonu to nawet najstarsi górale nie znają wszystko się okaże na wadze. Ale słyszałem już relacje z okolicy że sypie po 3,5-4t na piaskach osobiście chciałbym tego doświadczyć.

Po jakiej cenie oddajecie? U nas w Komagrze po 1260zł chyba brutto

tomek73    186

Dzisiaj kosiłem na lepszych ziemiach, dał z 4,8, ale i tak sam jestem w szoku. Nie raz tak pszenica mi nie sypie.

Wjechałem też po reglonie 48 godzin po oprysku i też szok miał 6,4%

milanreal1    290

Mam pytanie dotyczące tego jakim opryskiem skrócić rzepak i w jakiej dawce

Wersja tania tebukonazol, wersją średnio droga toprex lub tilmor, wersja droga caryx.

Patryk3802    183

A ja już nieco zmienie temat bo zbliża się już termin siewów rzepaku, co panowie polecanie na chwasty ? Dodam ze mozaika gleb IIIb -V gliniasta i lekka z uprawkami to jest taż ze konkretnego agregatu to nie mam tylko podwójne brony 18tki a za nimi 14tki jadą no i można użyć kultywatora ale nie na cięzkiej ziemi. Wiec zawsze jakaś gruda jest i czy warto stosować doglebowo czy nalistnie? doglebowo zawsze stosowałem ale zdaża się ze przepuszcza na właśnie takich glinach przytulię. np w tamtym roku szedł metazanex 2l/ha +command 0,15 i przepuścił przytulię.

marek1977    27

Czy ktoś stosował po siewie Colzor Trio w ilości 2l i potem poprawka Navigatorem 0,3l przy 4 liściach,takie zestawienie wyczytałem na stronie Syngenty. Z tego co się orientowałem to koszt około 280zł/ha.Do tej pory stosowałem metazachlor i chlomozon i ostatnio przepuszczają mi maki i chabry, więc zmiana musi być.

RAPSCASE    1

Słyszałem same dobre opinie o takim rozwiązaniu. Ja osobiście stosuje sam colzor, 2,5-3l daje czysty rzepak w moich warunkach. Jak u Ciebie chwasty są słabiej zwalczane to warto spróbować innego rozwiązania.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się