Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro330    1

to kiedy planujesz desykowac :P ja do konca tygodnia jak pogoda bedzie to pewnie pocisne go ;)

grego    218

dzisiaj rano część zdesykowałem gdzie najwięcej chwastów, reszte sobię chyba odpuszcze bo jest już mocno dojrzały i się mocno sypie jak tak dalej pójdzie to do tygodnia koszenie na moje oko będzie

Wiadomość z agroFakt.pl

aro1975    113

no ja tez mam monolita i czytałem ze lubi go tak wykiprowac ;/ <_<

w tamtym roku stał do samego konca i dał 4,6t/ha - ile roslin masz na m2?

panczo1922    68

pisałem już wcześniej ale powtórzę.. też mam monolita któryś rok i dopiero pierwszy raz go tak mocniej powaliło...

może taki rok??

grego    218

Może i taki rok ale dobrze to o odmianie nie świadczy, kiedy w tym samym roku inne stoją prosto. Więcej się nie skusze szkoda tylko poniesionych strat bo z pewnością będą

Jak szukacie akcesoriów rolniczych, albo nawozów i innych rzeczy to polecam Wam Hurtownię Rolniczą. Bardzo dobry sklep internetowy. Ogromny wybór wszystkich produktów. Polecam, ja zamawiaż tam środki ochrony roślin i nawozy i jestem zadowolona. Możecie zamówić hurtowo w fajnej cenie, albo detalicznie jak potrzebujecie mniej sztuk. Polecam :)

wyrebski1    35

Ja też mam Monolita w tym roku, ale nie widzę aż tak bardzo, żeby leżał. Na metrze mam ok 40 roślin. Natomiast widzę, że może być bardzo dobry plon.

grego    218

Czyli obniżyłeś normę wysiewu ja wysiałem tak jak zalecał producent czyli ok 60szt (4kg /ha) strat w ziemie nie było. Nie u każdego obniżenie normy wysiewu nie odbije się na plonie może akurat u ciebie będzie dobrze ale u mnie się to raczej nie sprawdzało choć w tym roku było by pewnie dobrze bo warunki pogodowe były dobre. Ale nawet tam gdzie obsada było mniejsza ze względu na glinę lezy tak samo. I z tego co piszą ludzie to mało gdzie monolit stoi, coś z nim jest nie tak.

mat22889    11

ja dzisiaj pryskałem rzepak. roundap + jakiś sklejacz teraz to muszę czekać aż karencja minie :D

Alio    61

Ja wczoraj opryskałem pierwszy kawałek 2 ha na piasku, 5-6 klasa. Rzepak piękny. Reszta co na lepszej glebie może po niedzieli bo jak na razie zieleń....

skywalker89    39

wjechałem dzisiaj w rzepak z glifo+sklejacz, i jeden kawałek co pryskałem to w sumie myślę, że w sam raz bo miejscami taki średni (myślę że w 95% łuszczynach tych najmniej dojrzałych to ziarnko brązowe), a na jednym kawałku to się zdziwiłem bo między ścieżkami praktycznie suchy...

Mam Panowie pytanko odnośnie innego kawałka, któremu widać, że brakuje co najmniej tydzień pogody do tego dojrzałego, jest myślę 30-40% zielonego z czego większość odrostów, bo z tego co patrzyłem w łuszczynach z najniższych partii to zdarzają się ziarnka zielono-brązowe..

Dzisiaj skleiłem ten niedojrzały kawałek, zobaczymy jak będzie później, bo ścieżki w 80% mocno zielone..

Edytowano przez skywalker89

proxy8441    72

co polecacie na chwasty w rzepaku w zbliżającym się nowym sezonie 14/15? Wiecie ile wychodzi na hektar Butisan Star Max, Butisan Star lub jakies sprawdzone mieszaniny?

losktos    118

Ja jak co roku pewnie pojade i w tym Teridox + Command, koszt ok. 170 zł/ha

grego    218

Ja w tamtym roku jechałem Metazenax + Reaktor (gen. Commanda) coś koło 150 zł wyszło i jest czysto. Tylko nie bierze chabra jeśli go masz

Renault85-15TX    167

Na pokazach w Sitnie mówili coś o nowym środku na chwasty jakim jest Nero. Słyszał ktoś coś o nim? Podobno ma być bardzo dobry i bierze prawie wszystkie chwasty.

wyrebski1    35

Ja słyszałem, tzn czytałem w ostatnim TA, że takowy środek pojawi się w sprzedaży, ale czy dobry?

mf25    7

Polecam command 0,15l+metazanex 1,5l na polu czysto 0 chwastu

proxy8441    72

a jaki koszt zabiegu? Piszcie dawki oraz koszt. Ja stosuję sam Command Top i zawsze zostawia fiołka nie jest to zbyt uciążliwy chwast- piętra dolnego ale konkurencja jest i marunę bezwonną która potrafi przerastać rzadszy łan.

Edytowano przez proxy8441

RAPSCASE    1

co polecacie na chwasty w rzepaku w zbliżającym się nowym sezonie 14/15? Wiecie ile wychodzi na hektar Butisan Star Max, Butisan Star lub jakies sprawdzone mieszaniny?

Ja mam sprawdzony colzor trio, na pola w dobrej kulturze 3l spokojnie wystarczają, koszt spory ale od butisanu star max taniej wychodzi. Poza tym już mam wypraktykowany system aby dobrze środek doglebowy działał. W nocy orka, w dzień siew, w nocy oprysk herbicydem i jest ok. Na pola bardziej zachwaszczone słyszałem o dobrych efektach odchwaszczanie w 2 etapach, najpierw doglebowo colzor, potem nalistnie navigator, dawki obu są niższe ale nie pamiętam dokładnie.

mf25    7

Koszt command+metazanex ok 170zl , w tamtym roku bylo tak sucho ze az rzepak pobarwilo na zolto a chwastu nie ma praktycznie

proxy8441    72

i zapałki...

a tak na poważnie to 3l randapu 360 SL + ok 5 kg siarczanu amonu i powinno wystarczyć.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się