Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
proxy8441    72

u mnie na śląsku Sherlock już przekwitł całkowicie, ostatnie płatki opadają a pole nabrało juz koloru zielonego, na płatka szedł proteus i tebukonazol zobaczymy jak sobie proteus poradził z pryszczarkiem i chowaczem na dniach.

krychu    43

U nas juz przekwita powoli lecz pogoda nie dopisała by zrobić zabieg na płatka oraz szkodniki. Proteus i amistar czeka dawać taką kabinacje teraz?

Wiadomość z agroFakt.pl

mcpenza    3

Panowie jak u was pogoda zabiegi na płatka już zakończone. Jestem z woj. Lubelskiego pogoda nie dopisuje pada połowy rzepaków nie opryskałem jedyny fakt pocieszający że rzepak jeszcze ładnie kwitnie.

skywalker89    39

ja późniejszego rzepaczku nie opryskałem na płatka to jest 3,5ha... trochę mi szkoda, ale po tych deszczach to nie wiem czy w przyszłym tygodniu wjedzie w pole więc pewnie zostanie tak i będzie porównanie..

tomek73    190

Wczoraj pryskałem rzepak nawozem dolistnym Multi-N, jest to chyba produkcji Angielskiej. Odżywka posiada Azot 330 g w dwóch formach, trójtlenek siarki 250 g, kwasy i latex.

Dawka 25-35 l/ha, ja dałem 25 l, kosztuje 4,6 zł/l

Niby mówili że może podnieść plon o nawet 500 kg.ha. Zobaczymy. Jest to odżywka stosowana w pszenicy na liść falgowy, zamiast saletry, dla podniesienia białka i niby plonu.

rv40    0

jest sens pryskania już przekwitniętego Sherloka pictor + barsifun + proteus? Szpital pokrzyżował mi plany :(

losktos    120

zamiast picotora daj acanto, będzie krócej trzymać rzepak na zielono

Laver    4

U mnie też rzepak prawie przekwitł i czy jest jeszcze sens stosować proteus? Zabiegu nie zrobiłem bo od ponad tygodnia pada deszcz.

dawid1606    0

Panowie chcialbym znac wasze zdanie na temat dolistnego dokarmiania azotem w rzepaku na płatek zdania sa podzielone ktos zauwazyl roznice? warto nie warto??

losktos    120

U mnie też rzepak prawie przekwitł i czy jest jeszcze sens stosować proteus? Zabiegu nie zrobiłem bo od ponad tygodnia pada deszcz.

obserwuj czy pojawi się szkodnik

Czesc .

Nie moglem sie powstrzymac i musze zadac takie pytanie...

Pryskalem rzepak Yamato+Proteus /pogoda zapowiadala sie dosc ladnie tylko wiatr troszke silniej powiewal (okolo 20 km/h), kiedy konczylem pryskac ostani kawalek to spadl deszcz-tak padalo najpierw kapusniak a po ok. pol godziny troszke lepiej (ale nie ulewa)

Na etykiecie nie moglem znalezc info. na temat opadow po zastosowaniu srodka - jak myslicie kasa poszla z deszczem...

Pozdrawiam

Merkoo    5

Panowie chcialbym znac wasze zdanie na temat dolistnego dokarmiania azotem w rzepaku na płatek zdania sa podzielone ktos zauwazyl roznice? warto nie warto??

Rok temu stosowałem ale w małych ilościach micro+siarczan2%+mocznik 3%+proteus+zamir. Jak odwoziłem do skupu to mówilił, że do tej pory tak ładnego rzepaku nie brał, odmiana Artoga. Może coś w tym jest. W tym roku poszedł sam Proteus+Pictor, niby nigdzie w zaleceniach nawozów dolitnych nie piszą o dokarmianiu w trakcie kwitnienia. Okarze sie w lipcu

Alio    61

Ja stosuję dokarmianie azotem od 3 lat. Naczytałem się w mądrych książkach i czasopismach. Piszą, że to nawożenie wpływa na MTZ. Trudno powiedzieć czy coś to daje, ale uzyskuję plony 42 - 47 dt na glebach 3b-4a więc nawet nie próbuję z tego nawożenia rezygnować żeby czegoś nie zepsuć. Co do dawki to w moich źródłach podają dawkę 10-20 kg czystego N na ha. Ja daję 15 kg czyli ok 30 kg mocznika na ha. Jedyny warunek to pryskanie późno wieczorem bądź w nocy.

CARYX    4

parę postów wyżej było podobne pytanie, rzepak prawie już całkiem przekwitł no i nie opryskałem na opadanie płatka czy opryskanie teraz yamato+ proteus nie opóźni żniw, czy lepiej zrezygnować z yamato i opryskać samym proteusem? tak wyszło bo pogoda niepozwoliła, może jakiś inny środek polecacie

szczepan84    19

ja też planuje jutro oprysk mospilan i yamato bo opady deszczu nie pozwoliły na ten zabieg rzepak jest w fazie 50/50

kiecha-82    0

czy pryszczarek jest szkodliwy tylko w czasie formowania łuszczyn

zrobił swoje czy nadal się wkuwa

mam mospilan pryskać

Sadek    450

Ja stosuję dokarmianie azotem od 3 lat. Naczytałem się w mądrych książkach i czasopismach. Piszą, że to nawożenie wpływa na MTZ. Trudno powiedzieć czy coś to daje, ale uzyskuję plony 42 - 47 dt na glebach 3b-4a więc nawet nie próbuję z tego nawożenia rezygnować żeby czegoś nie zepsuć. Co do dawki to w moich źródłach podają dawkę 10-20 kg czystego N na ha. Ja daję 15 kg czyli ok 30 kg mocznika na ha. Jedyny warunek to pryskanie późno wieczorem bądź w nocy.

Też się nad tym zastanawiam , słyszałem o dawce 5-8 % mocznika na 100 l wody i 300 l/ha co daje nam w przeliczeniu na czysty składnik 7-11 kg/ha azotu lecz gość z doradztwa mówi że tyle to za dużo oczywiście pryskanie na zieloną łuszczynę.

piotr63a    2

witam

w mojej okolicy byl grad dzisiaj rzepak jest troche poobijany czy pryskac go jakims fungicydem?

kiecha-82    0

Witam

mam ten sam problem białe plamy na łuszczynach po gradobiciu

czy sklejanie załatwi sprawę ?

czy musi się wpierw wygoić ?

BENNY82    35

dołaczam sie też miałem gradobicie rzepak uszkodzony czy dawac fungicyd czy czekac i kleic?

milanreal1    290

Koledzy w większości rzepaki już przekwitły a Wy dopiero teraz o fungicydzie myślicie?

Koledzy doradźcie co robić ...

pryskałem rzepak na płatka Pictor + Proteus i myślałem że to już koniec.

Dziś przechodziłem obok pola a tam robaczki i pajęczyna.

I teraz moje pytanie ... Zostawić to i liczyć że bardzo nie zje czy wjechać np mospilanem w to ??

Proszę o szybką odp

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?