Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gomez181    10

stosowałem taką mieszaninę dodając jeszcze 0,2 pictoru + MOCZNIK do zakwaszenia roztworu. Jak spodziewasz się czerni krzyżowych radzę opóźnić zabieg.

ile mocznika stosowales?

atomik    145

Czy ktoś wie dlaczego pąki rzepaku się nie otwierają zmieniają kolor na jasny żółty po czym zasychają i odpadają??? odmiana Rohan

to efekt przymrozku ale przyczyn może być jeszcze kilka. na płatek dzisiaj opryskane 0,9 amistar xtra, pomyje po tebukonazolu i mospilan, nagłónym kwiatostniae pokilka łuszczyn widać, pędy boczne luźne pąki

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

jacek472    16

To już kupiłeś ten inpact? @grego wg mnie dobrze CI radzi, dać jakąś strobilurynę i wyjdzie naprawdę mocny środek, może nie pokroju amistaru xtra czy pictora ale coś zbliżonego.

Tak impact kupiłem miesiąc temu (ukraiński) no i teraz nie wiem na co go dać, z czym go zmieszać może żyto T2?. Pictor kupiłem wczoraj, bo na 100 % nie mam zaufania do tego środka (impactu ukraińskiego), a rzepak mam na prawde ładny i szkoda było by gdyby nie podziałał, więc kupiłem pictor. Prosze milan poradź mi z czym zmieszać na zboże impact czy dać solo? na jare czy ozime? T1 czy T2 czy T3. Szczerze powiem że nie mam zbyt obszernej wiedzy na temat fungicydów, sugeruje się głównie waszymi poradami z forum i top agrar, choć skończyłem UP to na temat fungi wiele nie wiem (nie ten kierunek)

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ile mocznika stosowales?

bardzo mało około 3-5%,chodzi tutaj o poprawienie jakości cieczy roboczej a nie o dokarmienie roślin.

Michalmeer    366

wczoraj jechałem razem mospilan i grzybówka .. .. teraz boje sie bo zapowiadają przymroski na weekend

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

knoro93    171

Jakie max przymrozki wytrzyma rzepak w obecnym stanie? Pryskać przed przymrozkami czy lepiej po?

Derb    2

spryskałem Amistarem i Mospilanem na kwiat, czym pryskacie po opadnięciu ?

losktos    120

o jakich szkoda mowisz? daj przyklad

spalenie kwiatu

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

milanreal1    290

Tak impact kupiłem miesiąc temu (ukraiński) no i teraz nie wiem na co go dać, z czym go zmieszać może żyto T2?. Pictor kupiłem wczoraj, bo na 100 % nie mam zaufania do tego środka (impactu ukraińskiego), a rzepak mam na prawde ładny i szkoda było by gdyby nie podziałał, więc kupiłem pictor. Prosze milan poradź mi z czym zmieszać na zboże impact czy dać solo? na jare czy ozime? T1 czy T2 czy T3. Szczerze powiem że nie mam zbyt obszernej wiedzy na temat fungicydów, sugeruje się głównie waszymi poradami z forum i top agrar, choć skończyłem UP to na temat fungi wiele nie wiem (nie ten kierunek)

Ja tam w żadne środki importowane nie wierze, wole zapłacić więcej a mieć pewność.

W takim razie ten impact puściłbym w życie w fazie początku kłoszenia. Jak żyto jest dobre to sam impact, jak żyto bardzo dobre, lecisz na duży plon to dodaj amistar zwykły.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Tomek90    213

u mnie jeszcze za wcześnie dopiero zaczął w pełni kwitnąć

Pełnia kwitnienia to opadanie pierwszych płatków.

0.5l Pictor + 150g Mospilan + 0.15l Faster.

krychu    43

Na opadanie (robak) chcę dać proteus 0,7 + 0,05 cyperkila max nie zaszkodzi taka mieszanina? Polecił mi gościu oczywiście oprysk nocny. Zawsze szedł sam proteus i dlatego pytam.

nunu85    82

tak apropos tego cyperkilla, to ulotkę tworzył chyba ktoś, któ nie ma rozumu w głowie, bo pisze sprzeczności.

zalecają w rzepaku na szkodniki łuszczynowe w okresie opadania płatków, a potem w uwagach piszą:

nie stosować środka na rośliny uprawne w czasie kwitnienia

nie stosować środka kiedy w uprawie chronionej występują kwitnące chwasty

nie stosować środka w miejscach gdzie pszczoły mają pożytek, a także na roślinach

których kwitnienie może rozpocząć się przed upływem okresu prewencji

mój mózg nie jest w stanie pogodzić jednego z drugim.

kpiotr    16

panowie czy w momencie gdy na rzepaku sa już 2-3cm łuszczynki ale jeszcze intensywnie kwitnie amistar xtra w dawce 1L to nie za duzo strobiluryny??? to jest 200g substancji. Nie będę musiał go kosić mocno późno?? Chcę jutro pryskać ale nie wiem czy nie za późno na taka ilość strobiluryny?? jesli ktoś ma jakieś doświadczenia to proszę o pomoc. pozdrawiam

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

kornik2108    0

Ten rok mamy trochę dziwny przyśpieszenie wegetacji o jakieś 2 tygodnie, to z tym litrem może być dobrze. Chociaż ja bym zmniejszył do 0.8l i powinno sobie poradzić z czernią.

globus512    17

Ja na kawałku który szybciej zaczął kwitnąć o jakieś 3 dni dawkę amistaru zwiększyłem do 0,9 a na drugą poszło 0,8 a wszystko po to aby podobnie dojrzał.

knoro93    171

Panowie szybkie pytanie wieczorem od której do której moge pryskać tak samo rano od której godziny najwcześniej do której. Amistar 1 L + 120 g Mospilan

knoro93    171

z tego co widze po innych to jeszcze główne kwiatostany nie zakwitły a wszyscy już pryskąją.

Ponawiam pytanie musze do jutra wiedzieć do której godziny można pryskać. Rosy nie może już być podczas oprysku? Jak to jest z wchłanianiem substancji w późniejszych godzinach?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez Adam07
      Witam.
      Zastanawiam się nad jednym,jeśli posieje się rzepak jary czy jego plon będzie znacznie mniejszy od tego ozimego ?
      Jeśli ktoś wie o tym dużo proszę o informacje .
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?