Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Szkodniki łuszczynowe atakują

galeria
Opryski
nunu85    82

3 lata pod rząd stosowałem yamato z dobrym skutkiem. 1,75.

W tym roku pewnie też bym zastosował, gdyby nie to, ze za późno sie obudziłem i już u mojego dystrybutora środka zabrakło.

Wziąłem topsin, który jeszcze mieli, zmieszałem z triazolem, który mi został z zeszłego roku od zbóż i mysle tez bedzie ok.

Wiadomość z agroFakt.pl

maniek20    71

a kiedy na tego platak sie pryska bo jeden rzepak ma juz troche łuszczyn a jeden dopiero zaczyna kwiat rozkladać

gomez181    9

tak w czystym składniku.

a masz moze chwile czasu i skaner zeby to wrzucuc na forum albo na maila wyslac?chodzi mi o ten arykuł?

knoro93    165

raczej na odwrót

im więcej azotu rzepak dostał przed kwitnieniem, tym później zakwitnie.

Pomyliłem się chciałem napisać to co Ty. To w sumie mnie uspokoiłeś bo mój rzepak dopiero zaczyna kwitnąć a u innych juz żółto.

knoro93    165

Odmiania wczesna do średni jest. Mam zamiar opryskać mospilanem i pictorem 0,5 litra oprysk wykonać na opadanie pierwszych płatków czy po prostu w pełni kwitnienia jak wszystkie kwiaty zakwitną?

wyrebski1    35

a masz moze chwile czasu i skaner zeby to wrzucuc na forum albo na maila wyslac?chodzi mi o ten arykuł?

podaj maila to Ci wyślę wieczorem.

gomez181    9

simson16@vp.pl czekam i z góry dziekuje :D

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

grego    218

Odmiania wczesna do średni jest. Mam zamiar opryskać mospilanem i pictorem 0,5 litra oprysk wykonać na opadanie pierwszych płatków czy po prostu w pełni kwitnienia jak wszystkie kwiaty zakwitną?

Opadanie pierwszych płatków to jest właśnie pełnia kwitnienia (50% kwiatków otwartych na głównym kwiatostanie), jak się otworzą wszystkie kwiaty to mamy już koniec kwitnienia i z pewnością już będą pierwsze łuszczyny na dole, tyle jeśli chodzi o teorie ;). Zdecydowna większość zaleceń jest na opadanie płatków ale niektórzy przedłużają termin do pojawienia się pierwszych łuszczyn jednak im później pryskamy po pełni kwitnienia tym słabsza jest ochrona na zgnilizne twardzikową. Na większości środków jest taki o to zapis: "W przypadku zagrożenia łuszczyn tylko czernią krzyżowych zabieg można opóźnić do momentu wykształcania pierwszych łuszczyn na roślinach rzepaku", ale wtedy odpada ochrona na zgnilizne. Zabieg na opadanie zwlacza oba patogeny choć jeśli chodzi o sama czerń skuteczniej jest opóźnić zabieg.

Ja połowe już opryskałem jak zaczęły opadać pierwsze płatki reszta siłą rzeczy będzie nieco poźniej zobaczymy efekt

aro1975    114

używał ktoś środka Pollinus w rzepaku? kolega mi polecił - pryska nim sady podczas kwitnienia

losktos    119

Ja zawsze pryskam na opadanie pierwszych płatków i jest ok. Nie można się zbytnio spóźniać bo później rzepak długo będzie stał zielony

grego    218

Po pół godzinie po oprysku zaczął padać leciutki deszczyk, także będzie poprawka. A taka ładna pogoda była cały dzień, jutro i pojutrze deszcze zapowiadali to wieczorem prysnąłem 2 ha. Z tymi portalami pogodowymi to sobie można dać spokój na jednym cały dzień miało u mnie lać i burze ,a na drugim pogodnie skoro była piękna pogoda to uznałem drugi za bardziej wiarygodny. I co teraz poprawić pełną dawką czy powiedzmy 50% dawki bo deszczyk ledwo co ale na bank coś zmyje.

nie    570

czy dobry będzie oprysk na opadanie: pictor 0,33L, proteus 0.33L, jakiś adiuwant i nitrofoska 20-20-20 2kg /ha? dawki zmniejszone ale wspomagane adiuwantem i nitrofoską.

Edytowano przez nie

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja planuje opryskac na platka tebu 1,25l/ha dodac do tego prochlaz czy jest zbedny??

grego    218

też chciałem Acanto z Impactem dać przynajmniej na kawałek, ale kurier odwalił wała i nie dowiózł środka przez to 2 dni nie pryskałem, a jak opryskałem samym Impactem to zmyło zaraz...

Z sąsiadów coś nikt nie pryska jeszcze, a płatki lecą już na dobre

jacek472    15

co lepiej zastosować amistar xtra, pictor, czy może impact 250 0.4L + tebu 0,5-1L (Impakt mam ze wschodu w formulacji 250, a reszte musiałbym kupić)

dodam że rzepak na razie jest piękny celuje w 4 t, a po cichu myślę że da ze 4,5 jak nic się nie wydarzy.

Jest sens coś dodać oprócz fungicydu i proteusa? rok temu na płataka dałem alert i proteus i żniwa bez desykacji (4,04t 9%wilg)

Prosze o odpowiedź

knoro93    165

A jest sens dawać siarczan magnezu i odzywki na płatek? Wogóle czy mozna dawac. Bo mocznika troche sie boje dawać. W tym roku juz zrezygnowałem z dodawania mocznika do oprysku od grzyba wiele osób mi to odradzało.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się