Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Uprawa rzepaku w RSP Sułków

galeria
Rzepak Sherlock
losktos    120

Wiecie może dlaczego nie można stosować Bi 58 na chowacza w rzepaku?

bo ten środek nie ma rejestracji w rzepaku

Edytowano przez losktos

s17    4

Nie ma rejestracji, gdyż jest nieskuteczny, szkodzi rzepakowi czy ze względu na pszczoły?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Wiadomość z agroFakt.pl

proxy8441    72

czyli trzeba mieć sie na baczności, zacząć prowadzić monitoring naczyń powoli każdego dnia co pozwoli na skuteczną i w porę interwencję. Jaki środek preferujecie?

grego    218

Dursban + cyperkill, stosując ten środek nie musisz tak dokładnie monitorować ile chowacza juz jest ponieważ stosuje się go po nalocie nawet do 10 dni (ciepłych) załatwi już złożone jaja i długo działa. Jesli będziesz stosował regulator wzrostu to poczekaj aż pojdzie w pęd co będzie na dniach i zrób wszystko w jednym zabiegu

Arturos21    4

panowie na chowacza bede pryskał dursbanem a pózniej toprex i avaunt czy moge opryskac tymi srodkami razem w 1 zabiegu ???czy można je mieszac bez szkody dla rzepaku ???

grego    218

Ja bym raczej łączył dursban z toprexem bo rzepak będzie lada chwila wybijał w pęd, a z tego co widze to avaunt jest typowo na słodyszka więc do stosowanie później.

Jak powinna być kolejność mieszania oprysków będę stosował: siarczan magnezu, bor, NPK, Dursban, Sirius (tebukonazol)

Edytowano przez grego

losktos    120

Nie ma rejestracji, gdyż jest nieskuteczny, szkodzi rzepakowi czy ze względu na pszczoły?

Skuteczny jest za pewne bardzo, to silny środek, ale ma długi okres prewencji, szkodzi pszczołom

patfilmax    7

u mnie Rohan zaczyna strzelać w pęd, kolo 12.03 na 3 naczynia wpadl jeden brukwiaczek, za to czterozebnych wpadlo srednio 5 sztuk/naczynie. No i do dzisiaj cisza.

Tez mam tą samą odmianę rzepaku i tez zaczyna strzelać w pęd. Chowacza w ciągu ostatnich 3 dni znalazłem 3 szt. Jak się wypogodzi planuje prysnąć Asahi, basfoliar, siarczan magnezu,bor, dursban, i tilmor. Ale chyba podzielę to na 2 zabiegi w zależności od ilości chowacza, bo na raz to trochę za duzo

Edytowano przez patfilmax

Jacekrol    31

jak wczesniej czekalismy na deszcz, tak teraz nie mozemy sie doczekac pogody do pryskania :) i jak tu nam dogodzic :D

Niech pada, miejsca na wode mamy sporo.

globus512    17

Jak pada to nie ma co pryskać, chowacz nie nalatuje, rzepak w pęd strasznie nie pójdzie, a wody potrzeba.

maly00    6

panowie takie pytanie stosujac II dawke N w postaci rsm gdy rzepak ma juz widocznego zielonego pąka moze go uszkodzic? mowię o rozlewaniu dyszami ??

Didi5    0

Dursban + cyperkill, stosując ten środek nie musisz tak dokładnie monitorować ile chowacza juz jest ponieważ stosuje się go po nalocie nawet do 10 dni (ciepłych) załatwi już złożone jaja i długo działa. Jesli będziesz stosował regulator wzrostu to poczekaj aż pojdzie w pęd co będzie na dniach i zrób wszystko w jednym zabiegu

A w jakich dawkach stosujesz te środki? Cyperkill super 250 EC czy cyperkill max 500 EC?

grego    218

o dziwo nigdzie w okolicy nie znalazłem cyperkilla więc wziąłem jakis inny perytroid, a stosujesz tak jak n aulotce od niego, w przypadku 250EC to 0,1l , a 500EC bodaj 0,05l

maly00    6

a na skracanie 0.6 caryxu i 0.6 oriusa bedzie dobrze? mam zamiar taka mieszanke zrobic....

proxy8441    72

ja tam na opady nie narzekam wręcz przeciwnie, u nas spory deficyt wody tej wiosny, rzepak też jej potrzebuje sporo także nie ma co psioczyć.

Witam mam na sprzedaż mospilan20sp 250pln za kilogram, apyros 0133kg 420pln za sztukę oraz inne środki 504788490 pawelkosinski@tlen.pl listę mogę na maila wysłać dostawa do domu. szybka realizacja - do 7 dni.

patfilmax    7

nikt na opady nie narzeka, jest tak sucho ze może jeszcze tydzień padać. Po prostu napisałem że jak się wypogodzi to pojadę pryskać

Jeszcze jedno, znalazłem wczoraj artykuł o mieszaniu ŚOR http://ochronaroslin...lin-z-nawozami/ i jest tam napisane że niemożna mieszać nawozów z insektycydami. Do tej pory zawsze mieszałem w zabiegach na rzepaku jakiś basfoliar czy siarczan magnezu np z dursbanem i nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków. Czy ktoś może ma inne doświadczenia?

Edytowano przez patfilmax

Jacekrol    31

Witam mam na sprzedaż mospilan20sp 250pln za kilogram, apyros 0133kg 420pln za sztukę oraz inne środki 504788490 pawelkosinski@tlen.pl listę mogę na maila wysłać dostawa do domu. szybka realizacja - do 7 dni.

skad taka niska cena?? Pewnie brak faktury

magnum123    47

Dziś cała okolica zaczęł pryskać rzepak, jutro i wsobotę ma być po 20 stopni i jutro trzeba też prysnąć a to dlatego że poszedłem na ogledziny i co się okazało. Trafia się dość dużo roślin gdzie w łodydze liścia jest już larwa długości 2-3 mm. Także można powiedzieć że nie jest ciekawie

lelo22    0

Witam! Kiedy najlepiej stosować mocznik dolistnie i w jakiej ilości na hektar?

milanreal1    290

panowie na chowacza bede pryskał dursbanem a pózniej toprex i avaunt czy moge opryskac tymi srodkami razem w 1 zabiegu ???czy można je mieszac bez szkody dla rzepaku ???

Możesz, nic nie powinno być ;)

magnum123    47

już larwa chowacza?

Też jestem zdziwiony kiedy to się zalęgło. Choć tak naprawdę patrząc wstecz to było dosyć ciepło od dłuższego czasu w okolicach Wrocławia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?