Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

tomek73    189

Może jutro RSM i zastanawiam się czy pszenic też od razu nie jechać.

Dzisiaj koło mnie duża firma wyjechała z opryskiem w rzepak. Sarfun, perytrioid i Bor.

milanreal1    290

To źle. Teraz nie wiem czym pryskać, nie mam zamiaru skracać i tu zaczyna się problem. A co do alerta solo - też go nie ma w cenniku mojego dostawcy. W necie tez niedostępny.

A jak dasz triazole i skrócisz to coś poważnego się stanie? Raczej nie, a ochronę do płatka zapewni.

eMWu    484

Też jutro planuję, dzisiaj widziałem bociana na moim polu i to mnie utwierdziło w decyzji. Ja się waham, czy nie wjeżdżać też w jęczmień ozimy, jest naprawdę ładny, ale okropnie głoduje, jednak jak przyjdą lekkie mrozy to będzie po nim. Dam mu może tak z 40-50kg N w RSM-ie, forma amidowa zaczeka.

Moim zdaniem na walczenie z grzybkiem jeszcze będzie czas, niech rzepak obudzi się na dobre, ale u Ciebie pewnie jest cieplej niz u mnie. Musze coś zamówić jutro na rzepak i rozstawić naczynia jak zdążę.

Wiadomość z agroFakt.pl

czakbar    0

Co bardziej na wiosnę skróci rzepak: Toprex czy Horizon (nie mam na myśli jego odpowiedników typu Sparta, Tarcza itp.)

milanreal1    290

Co bardziej na wiosnę skróci rzepak: Toprex czy Horizon (nie mam na myśli jego odpowiedników typu Sparta, Tarcza itp.)

Toprex to 2 triazole, horizon 1. Oba triazole w toprexie regulują wzrost.

Zenonim    47

toprex gorzej skrócił? i po tebu rzepak zielony bardziej jest i nie widzę sensu pakowania kasy w toprex. tebu dany na 3liść ładnie skraca

globus512    17

Czy jest jakiś zamiennik Galery? Bo muszę zrobić poprawki głównie na chabra, fiołka i rumiany.

losktos    120

w ubiegłym roku ja pryskałem Toprexem a sąsiad Tebu i uzyskał praktycznie taki sam efekt jak ja ale po 2 zabiegach. W jakieś fazie dawałeś toprex?

slawek2209    78

Czy jest jakiś zamiennik Galery? Bo muszę zrobić poprawki głównie na chabra, fiołka i rumiany.

lontrel zwalcza chabra i rumian.fiołka zwalczysz pózniej w pszenicy

Zenonim    47

miał od 2-5liści przez nierówne wschody! toprex zastosowałem na próbę w tym roku. reasumując zobaczymy co będzie na przyczepach po obu środkach.

aro1975    114

dwa lata temu na jesieni pryskałem żepak preparatem Riza, w tamym roku na jesieni jedn kawałek popryskałem caryxem, drugi toprexem - na dzien dzisiejszy nie widzę różnicy pomiędzy tymi trzema preparaami

slawek2209    78

Ja tam widzę rożnicę pomiedzy toprexem ,caryxem i tebu.Sieje mieszance od kilku lat i tebukonazol najsłabiej skraca według mnie

grego    218

ja tam teraz drugi raz dam tebu tak jak na jesieni 0,8l na ha. W tamtym roku w ogóle wiosną nie dawałem i też nie było źle plon najlepszy od lat.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

slawek2209    78

A jaki jest efekt końcowy!! lepiej rzepak sypie

Według mnie lepiej sypie.Mniejsze są straty podczas zbioru.Rzepak jest duzo nizszy niz po zabiegach tebukonazolem.

slawek2209    78

dla mnie lepszy jest toprex .Caryx lepiej skraca jesienią od toprexu ale gorszy jest jak fungicyd.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?