Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Sadek    448

U nas minimalne szkody i sobie odpuściłem (zimno przegnało gada), chyba że zrobi się ciepło i będzie sobie za wiele pozwalać. A zastosować to Bi 58 (nie ma rejestracji w rzepaku ale jest skuteczny), tylko jest jedno ale + 15 C. a dziś było -2C.

Edytowano przez Sadek

rolnik91    0

Witam, wczoraj pryskalem rzepak toprexem (0.3l/ha) + supero (1l/ha) dzis rano zauwazylem ze trawa siwa od przymrozku czy wykonany przeze mnie oprysk zadziała????????

BENNY82    34

rolnik91 lepiej żeby nie zadziałał zle - nie miesza sie herbicydu z fungicydem w jednym oprysku. oddzielnie w odstepie minimum 5dni.

Wiadomość z agroFakt.pl

rolnik91    0

zawsze mieszam i nie widze aby szkodziło, na dodatek w sklepie z opryskami mowili mi ze mozna mieszac toprex z supero. moje pytanie czy po dzisiejszy przymrozku beda dzialac opryski?????

BENNY82    34

rolnik91 w sklepie to wszystko powiedzą żeby tylko sprzedać. Ale zobaczysz w styczniu 2014 czy bedzie taki mądry :) nie zaleca się i nie wolmo stosować herbicydu z fungicydem w 1 oprysku. radze sie oduczać takich metod :) co do pytania słoneczko ładnie dzisiaj grzało nawet na podlasiu i gleba była ciepła około 15 stopni więc napewno zadziałają tylko że ten dzisiiejszy nocny przymrozek na południu ostatni w najbliższym czasie nie potrzebny.

milanreal1    290

Witam, wczoraj pryskalem rzepak toprexem (0.3l/ha) + supero (1l/ha) dzis rano zauwazylem ze trawa siwa od przymrozku czy wykonany przeze mnie oprysk zadziała????????

Jeżeli był przymrozek to skutecznośc może być słaba i herbicydu i przede wszystkim toprexu który potrzebuje ciepła aby odpowiednio podziałał. Ale oby zadziałało.

rolnik91 lepiej żeby nie zadziałał zle - nie miesza sie herbicydu z fungicydem w jednym oprysku. oddzielnie w odstepie minimum 5dni.

Tzn podobno toprex można dawać z fusilade, jeden producent środków więc zalecać mogą jeżeli wg ich badań/obserwacji jest ok. Do poszerzenia tego zalecenia wobec innych graminicydów raczej nie dojdzie.

Pewniak21    0

Witam:) jaki teraz zastosować środek chemiczny aby zwalczyć chwasty w truskawkach?

Edytowano przez Pewniak21

knoro93    167

Panowie mam dylemat można jeszcze zastosować navigator+metazanex? rzepak ma 3 i 4 i 5 bywa i 6 liści właściwych różnie, pogoda słoneczno ciepło brak przymrozków jest jeszcze senes nie zaszkodzi ten oprysk rzepakowi?

krychu    43

Zwalczy, też stosowalem półtora tygodnia temu navigator w dawce 220 ml/ha + metazachlor w dawce 1,4 l/ha był w fazie 4-5 liści niestety był też taki który co dopiero wzszedł i chyba go ścieło. Mam problem z śmietką co polecacie na nią oraz czy można stosować bi58 na ta śmietkę?

krychu    43

Jaką dawkę zastosować bi 58? Muszę dziś szybko zabieg wykonać ponieważ nie za ciekawie to wygląda.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie pryskalem leopardem 1l/ha na samosiewy 2 dni po oprysku bylo ze 3 przymrozki do -4 i tak jakos nie widze zeby zaczelo brac samosiewy a juz minelo z 9 dni od oprysku a mam cala mase tych samosiewow , mial ktos taka sytuacje ? bo musze je zwalczyc bo rzepak ktory powschodzil niedawno prawie go niewidac i nie wiem czy jeszcze razopryskac czy nie

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

luki29    0

Witam

Pytanie nie w temaci ale jestem nowy , a wiec:

Kupiłem działke pod budowe domu nie stety w czasie zakupu Sołtys zasiał sobie na niej zborze , i teraz pytanie czym i jak sie go pozbyc ?? Zasiane 05,10,2013.

Poprosze o odpowiedz jak dla dziecka bo zaden ze mnie rolnik tylko rybak:)

thug    196

Buraka zawsze pryskam danadinem na śmietkę. Więc w rzepaku Bi spokojnie weźmie.

bi i danadim to jedno i to samo zawierają dimetoat moim zdaniem na dimetoat to jest trochę za zimno na dzień dzisijeszy proponuje zwykły perytroid fastac ammo itp

Arek    113

Witam

Pytanie nie w temaci ale jestem nowy , a wiec:

Kupiłem działke pod budowe domu nie stety w czasie zakupu Sołtys zasiał sobie na niej zborze , i teraz pytanie czym i jak sie go pozbyc ?? Zasiane 05,10,2013.

Poprosze o odpowiedz jak dla dziecka bo zaden ze mnie rolnik tylko rybak:)

Trochę w nieodpowiednim temacie napisałeś :P

Ale w Polsce mamy takie prawo, że ten kto zasiał ma prawo zebrać plon i nikt nie może mu w tym przeszkodzić. I najprawdopodobniej nic z tym nie zrobisz.

Witam .Drodzy użytkownicy Forum pomocy.Kupiłem opryskiwacz kuhn nodet kv2 i nie potrafie tego uruchomić.Czy może ktoś ma coś takiego i może podpowiedzieć.Czekam z utęsknieniem,gdyż maszyna plnie potrzebna.Pozdrawiam.Aleksander

luki29    0

Witam

Z sołtysem wszystko załatwione troche sie wkurzył ale coż, trzeba dbac o wyborców:):)

A wiec jeszcze raz to samo pytanie : czym spryskac zeby nic nie wyrosło i naj chetniej po tym posadził bym trawe co by miec to za sobą ???

koczas    54

Nie ma sensu pryskać. Daj komuś na paliwo i zjeździ ci to najprostszym kultywatorem jak zboże powschodzi,będziesz miał puste pole i wyjdzie cię to taniej niż oprysk.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?