Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

d4r4s    3

Rzepak po desykacji poszło 3l/ha glisofatu + 1l/ha flexi. Jak pogoda będzie sprzyjać to za 10 dni wjeżdżam do siebie a pod koniec tygodnia być może zaczną się w moim rejonie słabsze rzepaki bo już parę zamówień mam także oby teraz nie przyszła żadna nawałnica to będzie dobrze.

Wiadomość z agroFakt.pl

maniek20    71

panowie jaki macie sposob zeby w pszenicy zasuszyci chwastnice jednostronaj czy puma poradzi sobie z nia czy tylko randup bo pszenica jeszcze zielona a ona wyszła nad pszenice teraz

Edytowano przez maniek20

metiu20    13

no to aby pogada i cena dopisały, ciekawe czy przez długą zimę będą gorzej sypały.........

ovi    34

Mój jutro jdzie pod kose. Dzisiaj zmierzona wilgotność (stojący 8%, na ścieżkach 9%) a więc nie ma naco czekać zwlaszcza że na weekend zapowiadają deszcze. Kosił będzie Claas dominator 118 sl maxi.

Zenonim    47

Dzisiaj i u mnie w okolicy rzepaki brali i bez desykacji ja swój może w poniedziałek będe brał

emo87    5

panowie jaki macie sposob zeby w pszenicy zasuszyci chwastnice jednostronaj czy puma poradzi sobie z nia czy tylko randup bo pszenica jeszcze zielona a ona wyszła nad pszenice teraz

To temat o oleistych. Wg mnie musisz jeszcze poczekać i glifosat, Pume zalecają do fazy krzewienia chwastów wiec działanie będzie słabe i możesz teraz coś zaburzyć w dojrzewaniu zboża, poza tym cena pumy a cena glifosatu to dużą różnica.

Jakie w tym roku uzyskujecie plony rzepaku?

Edytowano przez emo87

aro1975    114

ile trzeba czekać do zbioru jak rzepak dzisiaj ma 19,5% wilgotności? desykowany 08.07.

ovi    34

właśnie kosze rzepak, jak na razie ponad 5,7 tony z 1,25ha całkiem nieźle jak na pierwszy rzepak.

BARABUS    6

ja wczoraj skosiłem około 5ha Visbiego z działki 10ha, od razu odwiozłem do skupu, 19.440kg przy wilgotności 9,4%, wychodzi na to że sypie w granicach 3.9-4.1, dziś może skończę tą działkę to będę wiedział dokładnie, mam jeszcze jedną 9ga z Visbim i ta zapowiada się jeszcze lepiej

Edytowano przez BARABUS

adrian1978    9

właśnie kosze rzepak, jak na razie ponad 5,7 tony z 1,25ha całkiem nieźle jak na pierwszy rzepak.

Jak by tyle mi sypnął to i tegoroczna cena byłaby dobra.

Czekam na 6 ton :)

ovi    34

rzepak skoszony i sprzedany, średnia wydajnyść 3,8 t/ha na czysto. Cena od 1420 do 1490 bo cena skacze z godziny na godzine.

kissmy...    57

rozważaliście stosowanie butisan star max? kosztuje około 115zł/l netto, co przy dawce 2-2,5l generuje koszt 230-300zł, który jest zbliżony do butisan star (2,5-3l) 250-300zł, ale podobno zwalcza też chabry

Tomek90    195

Zastanawiałem się nad Butisanem, troche poczytałem i popytałem to wychodzi że przepuszcza chabra i rezygnuje z tego. Chyba pójdzie Navigator 0.2l + Metazanex 1-1.5l, gleby od lekkich do średnio-cięzkich mozaika III-V, głównie problem z przytulią i chabrem w 3 miejscach na piachu.

Edytowano przez Tomek90

thug    196

tak jak pisze tomek jak masz problem z fiołkiem chabrem to navigator albo colzor trio

slawek2209    78

Zastanawiałem się nad Butisanem, troche poczytałem i popytałem to wychodzi że przepuszcza chabra i rezygnuje z tego. Chyba pójdzie Navigator 0.2l + Metazanex 1-1.5l, gleby od lekkich do średnio-cięzkich mozaika III-V, głównie problem z przytulią i chabrem w 3 miejscach na piachu.

sprawdzona mieszanina navigator 0.3 l i butisan 400 sc 1.4 l.tanio nie jest ale rzepak czysty

Edytowano przez slawek2209

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?