Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

mariusfm    2

Witam mam pytanko czy ktos stosowal dolistnie na zboza nutrivant

Cereal Grain Quality

10-19-29+2MgO+TE

Jesli tak to napiszcie czy to jest oplacalne i w jakich fazach zboza najlepiej to zastosowac

maly00    6

stosowalem nutrivant w tym roku w pszenicy i rzepaku cos pewnie tam daje moj mial innny sklad fruktus byl najlepszy moim zdaniem i najlepiej cenowo wychodzil;)

kristalon tez dobrze dziala

Joachim    0

a jak wy to robicie skoro rzepak jest oszacowany na 100% szkody to plantacja jest do zlikwidowania (zaorania) i przesiania?

ale ubezpieczalni to nie interesuje czy ty to zaorasz czy zostawisz, porostu oni już za ta uprawę nie odpowiadają, np jak dostałem odszkodowanie za wymarzniecie i zostawiłem ten rzepak to jak by mi później wytłukł grad to już nie dostane odszkodowania bo dla nich tej plantacji już nie ma

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    188

ale ubezpieczalni to nie interesuje czy ty to zaorasz czy zostawisz, porostu oni już za ta uprawę nie odpowiadają, np jak dostałem odszkodowanie za wymarzniecie i zostawiłem ten rzepak to jak by mi później wytłukł grad to już nie dostane odszkodowania bo dla nich tej plantacji już nie ma

aj w tamtym roku dostałem odszkodowanie , niby mówili że mam przeorać. I ubezpieczyłem od gradu w innej firmie.

Napisano (edytowany)

Witam:) odwiedziłem pszenżyto swoje pole obsiane pszenżytem Baltico zauważyłem rozwój grzyba... pszenżyto jest w fazie strzelania w źdźbło proszę o pomoc czy pryskać czy za późno a jeżeli tak to jakim środkiem?? zdj http://www.rolnik-forum.pl/Thread-grzyb-psz%C4%99%C5%BCyto-prosz%C4%99-o-pomoc

Edytowano przez artursniegocki

Merkoo    5
Napisano (edytowany)

Witam:) odwiedziłem pszenżyto swoje pole obsiane pszenżytem Baltico zauważyłem rozwój grzyba... pszenżyto jest w fazie strzelania w źdźbło proszę o pomoc czy pryskać czy za późno a jeżeli tak to jakim środkiem?? zdj http://www.rolnik-fo...-proszę-o-pomoc

Nie ten dział, Widze ze mączniak. Zastosuj cos interwencyjnego. Miałem podobną sytuacje tyle ze u mnie sie juz kłosi, zauwazylem grzyba dosyc juz mocne porażenie miałem tylko Zafir bo miał iść trochę potem. Koszt to jakies 80 zł/h a u Ciebie np. Soligor, Falcon, Tilt Turbo. Ale na zdjęciu tez widac juz kłos wiec jezeli sie juz klosi i chcesz jeden zabieg to Artea.

Edytowano przez Merkoo

magnum123    47

Jaki jest środek na sklejanie łuszczyn taki żeby był dostępny w małych opakowaniach.

ogar118    62

no niby jak butisanem się rzeepak pryśnie to samosiewy zostają to chyba raczej nie...

crisss999    0

Witam!

Mam do was pytanko pryskałem przenżyto na chwasty środkiem starane , i za niecałą godz zaczoł padać deszcz czy on zadziała ???

garu    6

Ja na sklejenie łuszczyn planuje dać Flexi w litrowych opakowaniach i 2 litry glifosatu

atomik    145

czy np. mospilan zadziała na pryszczarka jak już rzepak przekwitł praktycznie ? kwiatu zostało około 10% reszta to strąki, nie bylo możliwości w odpowiedniej fazie i stąd moje pytanie

Roxer    16

Rozumiem, że żaden oprysk już nie pomoże? Tylko czekać i modlić się żeby opsypało się jak najmniej?

malkolm    23

podobno można dursbanem pojechać, ale to trzeba by się dopytywać u przedstawicieli, oni mają różne opcje przetestowane

ZETTI77    1

dziś zauważyłem że pryszczarek i chowacz nie odpuszcza jeszcze i czasem się jakaś sztuka trafi. Czy kotoś planuje jakiś perytroid stosować jeszcze po ostatnich zabiegach na opadanie?

krychu    43

U mnie jeszcze planujemy 15 kg mocznika do tego jakiegoś grzyba oraz coś na robaka. Co będziemy na robaka muszę podpytac różnych znawców, zostawić tak nie mogę ze względu na dużą ilość pryszczarka oraz chowacza.

aro1975    114

z innej beczki: czy mozecie przedstawić argumenty za i przeciw sklejaniu i desykacji? czy jest różnica w plonie? bo słyszałem różne opinie

Zenonim    47

W tygodniku rolniczym pisze że desykacja obniża plon o 10% na polach zachwaszczonych polecają desykację a na nie tylko same sklejanie. Ale jak jest w praktyce to musi ktoś z doświadczeniem na forum się wypowiedzieć

kissmy...    57

desykacja zwiększa poziom zanieczyszczeń oraz straty (przy zbiorze, jeśli nie było sklejacza oraz przy samym zabiegu), za to wyrównuje zachwaszczony i nierówno dojrzewający łan, jeśli poziom rozwoju roślin jest wyrównany i czysty to można zaniechać desykacji, jednak wtedy nie mamy wpływu na termin zbioru, ale za to MTN może być nieznacznie większa niż po desykacji

aro1975    114

czyli jak mam czysty gesty łan wystarczy skleić i obserwowac jak łan dojrzewa, jażeli nie równo - wtedy desykować dobrze zrozumiałem?

a jak długo działa np. flexi? czy ta powłoka się zmywa (zanika z upływem czasu)?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?