Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Adrenalina    10

Umnie kawalek rzepaku sasiad załatwił pryskal na chwasty i mu "Poleciało" Troszke tak powiedział.i Rzepak tam juz nie kwitnie.

To mówicie na płatka Najlepszy jest pictor 0.5l i proteus 0.6 l ?

szarak    11

To nie jest z oprysku bo z jednej strony droga z jednej łąka i zboże jare jeszcze nie pryskane. Kiedyś słyszałem ze to chyba niedobór boru ale dobrze nie pamiętam

Wiadomość z agroFakt.pl

grego    218
Napisano (edytowany)

No to będzie ciekawie z pryskaniem w takim wysokim rzepaku na dwa ciągniki o ile w ogóle będzie bo od wczoraj pada deszcz i to nie mały i do poniedziałku bez przerw ma padać, a przed tym deszczem się jeszcze ciągniki topiły w niektórych miejscach. Ciekawe czy jeszcze jakieś płatki zostaną do tego czasu czy wszystkie oblecą

Edytowano przez grego

BARABUS    6

bez paniki, łuszczyn niewiele, ale wtorek/środa jak będzie pogoda to trzeba pryskać, puki co deszczowo i dobrze bo było sucho że hej :) niby od poniedziałku ma się poprawić

garu    6

Mam pytanie u sąsiadów rzepak pięknie kwitnie żółte całe pole a u mnie zakwitł dopiero ok. 40% co może być przyczyną opóźnienia

thug    196

co myślicie nad sumi alpha albo karate zeon albo fastac na pryszczarka ?

daj sobie spokój z tymi środkami pryskaj mavrick mospilan proteus

Thug

ogar118    62

powodem opóźnienia może być posianie innej odmiany, dobre odżywienie rzepaku. powinieneś się cieszyć z tego stanu rzeczy.

ursus1991    8

Panowie co byscie polecili na chwasty dwuliscienne na gorczyce? Pierwszy raz posiałem i szukam najtanszego rozwiazania.

aro1975    116

garu, ogar ma rację kwestia odmiany i nawozenia - rosliny mające wszystkiego pod dostatkiem przechodza w stadium generatywne później - mój monolit ma tydzień opóźnienia do odmian posianyxh prez sąsiadów

garu    6

A może to być spowodowane dodaniem siarczanu do oprysków na robaki dwa razy po 15 kg ?

Na grzyba dostał Toprex i na płatka Amistar Xtra

napusfarmer    1

Ja na opadanie płatka polecam Acanto 0,6l + 0,5l jakiegoś taniego tebukonazolu no i oczywiście proteus (najlepiej pod wieczór bo ma karencje dla pszczół 7godzin). Czerń krzyżowych, szara pleśń i inne zgnilizny to będzie standart w tym roku

ten siarczan mógł nieco przychamować rzepak. Pytanie czy nie pryskałęś w te silne upały po 26 stopni c, do tego zimna woda z hydrantu i może być kuku

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeju ze kwitnie tobie pozniej to kwestria odmiany u mnie juz kwitnienie za kilka dni sie skonczy a u niektorych np; lg ladoga dopiero zaczyna kwitnac ,kwestia odmiany siewu itp.

napusfarmer    1

Ponadto toprex ma rejestracje na początku ruszenia wegetacji (ale temp powyżej 10-13 stopni)- jeżeli pryskałeś do zwartego zielonego pąka to w porządku

henio2    101

Ja na opadanie płatka polecam Acanto 0,6l + 0,5l jakiegoś taniego tebukonazolu no i oczywiście proteus (najlepiej pod wieczór bo ma karencje dla pszczół 7godzin). Czerń krzyżowych, szara pleśń i inne zgnilizny to będzie standart w tym roku

ten siarczan mógł nieco przychamować rzepak. Pytanie czy nie pryskałęś w te silne upały po 26 stopni c, do tego zimna woda z hydrantu i może być kuku

A nie lepiej dać litr Acanto rzepak ładny może 5 ton złapie B)

garu    6

Starałem się pryskać po zachodzie słońca ale co może spowodować zahamowanie rzepaku przez siarczan

garu    6

Zapraszam do dyskusji na temat mojego probleu

lukas15    0

Co byście polecili na słodyszka, pryskałem już trzy razy: Proteus, Mospilan i Decis Mega, i dalej jest go pełno na polu. Opłaca się pryskać czwarty raz?

Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

tobago    6

U mnie też troche słodyszka ale większośc w kwiatach. Bardziej mnie martwi chowacz. Poczekać do przyszłego tygodnia aż będę pryskał na opadanie czy teraz chowacz też jest groźny?

krychu    43

Na polu zaobserwowałem na niektórych rozgałęzieniach pomarańczowe jakby nie wykształcone płatki. Co może być tego przyczyną?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez Adam07
      Witam.
      Zastanawiam się nad jednym,jeśli posieje się rzepak jary czy jego plon będzie znacznie mniejszy od tego ozimego ?
      Jeśli ktoś wie o tym dużo proszę o informacje .
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?