Polecane posty

Shinigami    0

Witam!!

 

mam dosc powazny problem poniewaz mieszkam na koncu lini energetycznej i zdarza sie ze brakuje dla mnie pradu :angry: a ze mam 20 dojnych krówek to pewnie wiecie jak brak pradu jest uciążliwy...

 

ostatnio (na targu) obiło mi sie o uszy ze taka zwykłą dojarke mozna przerobic... tzn. podłączyć pod WOM od ciagnika...

 

I tutaj moje pytanie: czy ktoś z Was posaida taki wynalazek?!

 

Pozdrawiam

Shinigami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sidrobert    0

kiedyś u nas był , i rzeczywiście się sprawdzał i działało, ale był używany jak uduj odbywał się na polu.

napęd był przekazywany na dojarkę z wom przez dwie przekładnie aby ciągnik mógł pracować na wolnych obrotach.

 

trochę bedziesz miał skomplikowane i trudne do zrobienia to aby ta dojarka pracowała na silniku elektrycznym a przy braku prądu podłączyć ją pod wom to nie tak szybko,

ja w twoim przypadku pomyślał bym o agregacie pradotwórczym, z którego będziesz miał dodatkową korzyść że bedziesz mógł chłodzić mleko itp. w gospodarstwie się przyda jak nie ma prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Oczywiście lepiej agregat kupić wiadomo koszt na pewno wyższy niż przerobienie tej na WOM, Ale napewno będzie to praktyczniejsze rozwiązanie. Jeszcze można dojarkę podłączyć pod kolektor ssący w ciągniku i też jako tako wydoisz krówki, ale to to mało praktyczny sposób, i dość pracochłonne dojenie. Ale do odważnych świat należy :D :D


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to co z tym prądem ? Złóż zażalenie czy coś tam przecierz tak nie może byc że prądu nie ma dla ciebie płacisz i wymagarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shinigami    0

raczej tej co mam to przerabiac nie bede... brat własnie zaklada sobie dojarke przewodowa i ze stara nie ma co zrobic... no oczywiscie agregat by sie przydał... tylko kurcze troche drogi :D

 

kiedyś u nas był , i rzeczywiście się sprawdzał i działało, ale był używany jak uduj odbywał się na polu.

napęd był przekazywany na dojarkę z wom przez dwie przekładnie aby ciągnik mógł pracować na wolnych obrotach.

 

a mógłbyś cos wiecej napisac, albo moze jakies fotki masz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sidrobert    0

zdjęć nie mam, bo to już na złom pojechało.

 

napęd z wałka był przekazywany paskiem klinowym, na osi z wałka przekazywało koło takie jak w kosarce listwowej-te na 3paski, i dawało to napęd na pośredni wałek na którym napęd przyjmowało koło małe co najmniej 1/4 srednicy poprzedniego koła, a po drugiej stronie stojaka było koło te z kosarki i znów przekazywało na koło małe które już było zamontowane na stojaku zamiast silnika elektrycznego i był połączony przekaz napedu sprzęgłem takim samym jak w elektrycznym jest to rozwiazane. do napędzania wystarcza jeden pasek na każdej przekładni. należy pamiętać jeszcze o zaplanowaniu naciągania pasków klinowych - u nas to było poprzez odciąganie tych stojaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

Można także zamiast dojarkę podłączać do rurociągu to do ciągnika.

W ciągniku odłącza się wąż który idzie filtra powietrza do sprężarki o podłącza się wąż od Bońki z dojarki i normalnie chodzi ale jak dwie się banki się założy to już ciągnik przysiada


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Najlepiej było by zakupić agregat, ale równie dobrze możesz podłączyć rurociąg od dojarki do filtru powietrza w ciągniku i krowy można wydoić lub do pompy w beczkowozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumin    0

Jaką hale polecacie na 20-25 sztuk, używana oczywiście. http://allegro.pl/it...a_alfa_2x6.html ja znalazłem coś takiego , 2x6 to znaczy że na 12 sztuk, automaty paszowe wytłumaczcie jak to działa.I czy wejdzie w budynek 6m x 7,7m

Mówcie jaką w polecacie, i najlepiej link z tą halą

A i czy taką hale da się zamatować bez jakiegoś zakładacza, mechanika?


"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Ale wracając do sedna sprawy to co się dzieje niema prądu wcale czy masz takie spadki napięcia? U mnie było tak że na jednej fazie było 160V zresztą na żadnej nie było obiecanych 230V niestety żarówki padały jak muchy, często cewki od schładzalnika mleka nie mówiąc już o delikatniejszych rzeczach takich jak mikrofalówka, tuner TV SAT czy komputer. Pomimo wielu próśb panowie energetycy sprawę delikatnie mówiąc olewali dopiero pisemne zażalenie zmusiło ich do ruszenia czterech liter. Najpierw napuścili kontrole że niby mieszkańcy kradną prąd i mnie jako ostatniemu na lini niestarcza napięcia, potem czyścili śniedz na łączeniach linek, później podkręcali transformator i nic jak nie mogli tak nie mogli dociągnąć 230V. Po prawie roku czasu postawili nowy transformator i moje problemy znikły. Więc zamiast kombinować niestworzone rzeczy ostro zabierz się za energetykę tak jak mówi @sebe1033 ich świętom powinnością jest dostarczenie energi o odpowiednich parametrach a nie tylko kasowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

jak by co to ja mam na sprzedanie taka dojarke, na wósku, że mozesz doic krowy na polu.. nam nie potrzeban a szkoda mi jej na złom wywozic... a dojarka jest alfalaval, druga doam na czesci gratis:) jak cos to pisz na PW lub gg


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzar2112    0

Witam. znam ten problem ja dorobiłem do mojej 330 przystawkę zakładam tam gdzie sprężarka pompę próżniową napęd z dodatkowego kola pasowego prądnicy ciągnik na 1000 obr. i normalnie dojarka śmiga. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj