Kolejorz

Ferma Drobiu

Polecane posty

boosky    4

W planie mam budowę kurniczka około 1500 m2 i przejść z hodowli gęsi na kurczaka. Jaki jest zysk z 20000 szt. kurczaka po 6 tyg. ?

 

W odniesieniu do chowu ściółkowego obowiązuje ściśle określona obsada, na 1 mkw można utrzymywać:

 

 

niosek - 9 sztuk,

brojlerów kurzych:

do 3 tygodnia - 35 sztuk,

od 3 do 5 tygodnia - 22 sztuki,

powyżej 5 tygodnia 17 sztuk.

indyków rzeźnych:

do 3 tygodnia - 32 sztuki,

od 3 do 6 tygodnia - 12 sztuk,

od 6 do 16 tygodni - 4 sztuki ,

powyżej 16 tygodni - 3 sztuki.

 

W celu zapobieżenia nadmiernego zagęszczenia określa się, iż z 1 mkw można wyprodukować nie więcej niż 38 kg żywca.

Gęsi:

do 3 tygodnia - 5 sztuk,

od 3 do 6 tygodnia - 3 sztuki,

od 6 do 28 tygodnia - 2 sztuki,

powyżej 28 tygodnia - 1 sztuka.

Kaczki:

do 10 tygodnia - 10 sztuk,

od 4 do 8 tygodnia - 7 ,

powyżej 28 tygodnia - 5 sztuk.


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty te zasady wyczytałeś?

Do 3 tygodni 35szt brojlera na metrze? Powodzenia kto to wymyślił. Powiedziałbym raczej 30 sztuk do 2 tygodnia.

Przechodzisz na brojlera? Uważaj żebyś nie wpadł z deszczu pod rynnę...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Oto i link do owego artykułu z 2006 roku: http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/standardy_chowy_drobiu,5fd43fafdd7751e44df1.html?sbno=3

 

 

Znasz nowe przepisy? Podziel się z nami :lol:

Zbieram materiały i wiadomości w chwili obecnej abym mógł za około 2 lat przejść do czynu i wybudować kurniczek (PROW,MR,VAT)=zysk, a jak wyjdzie to czas pokaże. Po roku 2008 dużo osób rzuciło się aby hodować drób bo to był opłacalny rok. 2010 ???

 

Poprawka: Jaki jest zysk z 1 szt. kurczaka po 6 tyg. i ile zmieści się na około 1300 mkw? Mówimy tutaj oczywiście o brojlerze kurzym 1,6 kg

 

Cytat: (Każdy człowiek może się mylić, ale tylko głupiec trwa w błędzie)

 

http://www.rp.pl/artykul/264872_Ostrzejsze_przepisy_dla_hodowcow_drobiu.html

 

Znalazłem jeszcze nowszy artykuł z 18-02-2009.


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma wejść norma 33 kg/m2.

Obecnie na rynku jest zapaść.

Racjonalnie wsadzisz jakieś 20 tysięcy.

Jeśli w 6 tygodni będziesz miał kurczaka 1,6 kg to nie będziesz miał żadnych zysków.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Boosky na 6 tygodni to raczej 2,6kg.

Potwierdzam słowa Paktofonikasa - 33 kg/m2 bodajże od czerwca 2010.

Kurczak podobno się powoli odbija od dna, ale to jest taka huśtawka że brak słów. Mnie się udało oddać po nowym roku jeszcze po 2,9 netto,a potem klapało nawet na 2,5.Teraz już ponad 3 zł podobno jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mielosz    0

Jak sądzicie planuje na wiosnę kupić 20 brojlerów i potem je sprzedać mieszczuchom którzy są gotowi zapłacić każdą cenę. Opłaca mi się to czy nie i ile powinienem żądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

@mielosz nie sprzedawaj kurcząt mieszczuchom. Lepiej je chowaj i później zabij dla siebie zaoszczędzisz na sklepowym mięsie. Pieczone udka rarytas ;)


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dams    0

Jestem zainteresowany zainwestowaniem pieniążków w budowę fermy, czy mógłby mi ktoś podać nazwę/link do ustawy/rozporządzenia jakie wymagania musi spełniać budynek, w jakiej odległości musi być od osiedli mieszkalnych itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xXRedBullXx    0

Mam pytanko ile kosztuje budowa kurnka o wymiarach 7x25 2 metry do droga w którą bym wjechał ciagnikiem no iile bym mógł uchodowac brojlerów w takim pomiesczeniu mam 8ha z góry dzieki i prosze o odpowiedz pozdro:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styrciak    8

Powiedzmy ze po odliczeniu wszystkich kosztów (pisklak,lekarstwa,gaz(ogrzewanie),woda ,energia,koszt najmu pracowników do pakowania kurczaków w skrzynki, pasza,po odliczeniu upadków srednio okolo 2% to na sztuce zostaje wszystko tez zalezy od ceny ale gdy cena oscyluje w okolicach (3,7-4 zł netto ) to na sztuce zostaje( 0,72-1,08 zl ) No i tak jak wszesniej koledzy pisali prawdziwa zabawa w brojlery zaczyna sie tak od okolo 15 tys sztuk zeby nam po tych 6 tygodniach zostało chociaz te 11025-14700 zł netto za zycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2
Napisano (edytowany)

Witam mam pytanie . Czy opłacałoby mi się założyć hodowlę drobiu jeszcze nie wiem jaki gatunek ale chciałbym hodować . W tym problem że nie mam gospodarstwa ale mam duży plac i chciałbym postawić kurnik na nim. musiałbym kupować paszę gotową i słomę i kurczaki . Czy to w ogóle by się opłaciło ? Wiem że niektórzy tak hodują . kupują kurczaki pasze słomę a obornik komuś oddają albo wywożą . Proszę o szczere odpowiedzi i pomoc ja zastanawiam się nad kredytem na kurnik ale najpierw chcę się rozeznać czy jest w ogóle sens Pozdrawiam !!!

 

Jaki wy drób najlepiej polecili byście ? Ile sztuk mniej więcej się opłaca ? I ile dany gatunek należy opasać tuczyć do sprzedaży

Edytowano przez barti212121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grafus85    0

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Chce wybudować od podstaw fermie brojlerów na 60 000 - 70 000 sztuk . Chciałbym się dowiedzieć czy kwota w granicach 1 mln złotych na to wystarczy przy założeniu ,że ziemię będę dzierżawił a kurniki pobuduje profesjonalna firma, która się takim czymś zajmuje?? Jeśli ktoś wie to chętnie bym się dowiedział ile potrzebuje terenu pod taką fermę??? Zastanawiam się czy na początek powiedzmy 10 000 m2 wystarczy?? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Chce wybudować od podstaw fermie brojlerów na 60 000 - 70 000 sztuk . Chciałbym się dowiedzieć czy kwota w granicach 1 mln złotych na to wystarczy przy założeniu ,że ziemię będę dzierżawił a kurniki pobuduje profesjonalna firma, która się takim czymś zajmuje?? Jeśli ktoś wie to chętnie bym się dowiedział ile potrzebuje terenu pod taką fermę??? Zastanawiam się czy na początek powiedzmy 10 000 m2 wystarczy?? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Zapomnij, żę się w 1 mln zmieścisz.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grafus85    0

Witam. Dziękuję za odpowiedź. Jeśli mówisz , że w takiej kwocie się nie zmieszcze to jak sądzisz jaka kwota będzie wystarczająca?? Pisząc 1 mln mówie tylko o kosztach budowy , bez zakupu kurcząt i pasz. Czekam na odpowiedź i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działkę masz? Pozwolenie rolnośrodowiskowe masz? Kwota którą podałeś x 1,6-1,8


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Witam mam pytanie . Czy opłacałoby mi się założyć hodowlę drobiu jeszcze nie wiem jaki gatunek ale chciałbym hodować . W tym problem że nie mam gospodarstwa ale mam duży plac i chciałbym postawić kurnik na nim. musiałbym kupować paszę gotową i słomę i kurczaki . Czy to w ogóle by się opłaciło ? Wiem że niektórzy tak hodują . kupują kurczaki pasze słomę a obornik komuś oddają albo wywożą . Proszę o szczere odpowiedzi i pomoc ja zastanawiam się nad kredytem na kurnik ale najpierw chcę się rozeznać czy jest w ogóle sens Pozdrawiam !!!

 

Jaki wy drób najlepiej polecili byście ? Ile sztuk mniej więcej się opłaca ? I ile dany gatunek należy opasać tuczyć do sprzedaży

 

Powiedzcie czy to da radę tak zrobić jak napisałem wyżej czy to w ogóle jest opłacalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grafus85    0

Trochę mi się zmienił plan w momencie kiedy napisałeś , że ta kwota to stanowczo za mało. Działki właśnie szukam. Chcę kupić jakieś 5 hektarów i wybudować jeden kurnik na 40 000 sztuk. Czy kwota 1 200 000 będzie wystarczająca?? Jak sądzisz?? Mówię o woj. pomorskim. Jeśli chodzi o pozwolenie rolnośrodowiskowe to chciałbym ziemie , która już je ma lub taką gdzie nie będzie trzeba na to pozwolenie długo czekać. Czy to pozwolenie coś kosztuje?? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Wiesz może jaka jest sytuacja ze zbytem na te kurczaki?? Ciężko jest sprzedać czy raczej nie ma z tym problemów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się zmienił plan w momencie kiedy napisałeś , że ta kwota to stanowczo za mało. Działki właśnie szukam. Chcę kupić jakieś 5 hektarów i wybudować jeden kurnik na 40 000 sztuk. Czy kwota 1 200 000 będzie wystarczająca?? Jak sądzisz?? Mówię o woj. pomorskim. Jeśli chodzi o pozwolenie rolnośrodowiskowe to chciałbym ziemie , która już je ma lub taką gdzie nie będzie trzeba na to pozwolenie długo czekać. Czy to pozwolenie coś kosztuje?? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Wiesz może jaka jest sytuacja ze zbytem na te kurczaki?? Ciężko jest sprzedać czy raczej nie ma z tym problemów??

 

Po co Ci działka 5 ha na 1 kurnik? Pozwolenie rolnośrodowiskowe nie jest przypisane do gruntu tylko do konkretnej fermy. 40 tys za 1,2 mln sie zmiescisz. Dolicz jeszcze z 300 tys na pasze, 50 na pisklaki, prąd, leki itp Ze zbytem jest rożnie - fortuna kołem się toczy,


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grafus85    0

Mówię o działce 5h dlatego , że nie chce się ogranicać tylko do 1 kurnika myśląc przyszłościowo. Jak kupie hektar i potem będę chciał dokupić kolejną ziemię to cena na pewno będzie wyższa , nie sadzisz??? Nie wiem czy to prawda ale podono za pasze można zapłacić w momencie jak się sprzeda kury i nie muszę wszystkiego wykładać od razu. Dowiedziałęm się , że firma , która buduje kurnik bierze około 330 zł za m2 , to prawda???

Wiesz może ile trzeba czekać na pozwolenie?? Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

 

Aha i jeszcze jedno pytanie. Wiesz może jaka powinna być wielkośc takiego kurnika na 40 000 ??? (wystarczy powiedzmy 2100m2???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Może być trochę ciasno. Jak masz tyle gotówki w ręku to zainwestuj w coś mądrzejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grafus85    0

W coś mądrzejszego??? Co masz na myśli??? Dla mnie ferma drobiu to dobry pomysł z tego co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz to mało wiesz


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj