Kolejorz

Ferma Drobiu

Polecane posty

Kolejorz    3

Czy warto zainwestowac w fermę drobiu ? Jakie są przychody roczne ? I czy ktoś posiada takie ,,gospodarstwo"


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Teraz to strach. Widzieliście co sie działo gdy była ptasia grypa. Nie daj boże na twojej fermie to świństwo wykryją to będziesz miał duże straty :D


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

a masz teraz jakąś hodowlę? budynki żeby mieć w czy mą fermę zrobić? Jeżeli to miałobybyć robione od podstaw to raczej nie... trzeba dużych nakładów finansowych żeby taką produkcje rozpocząć, a ze zbytem, caną itd tez nie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Mój dziadek ma trochę kur i się pytam czy warto w to zainwestowac


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od podstaw to rzeczywiście duże ryzyko, ceny są nie za ciekawe, zboże bardzo drogie i narazie nie będzie tańsze. Sąsiad 3 lata temu postawił kurnik, to go wyniosło prawie milion. Ale z drugiej strony do odważnych świat należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2
Mój dziadek ma trochę kur i się pytam czy warto w to zainwestować

 

trochę czyli ile ? i z tych ,,trochę,, chce zrobić fermę ? - tak jak kolega wyżej napisał to postawić kurnik i wyposażyć go to nie będzie kosztować sporo. Widzę, inną produkcja też ciężko się zająć mając 1,5 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Po tych wszystkich ptasich gryp bałbym sie inwestować w chodowlę drobiu


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Kórnik z podstawowym wyposażeniem jest wybieg też a ile stoi 1 jajo


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

zależy jakiej wielkości. Ale za te średnie to nie weźmiesz raczej więcej jak 30 gr. Jaki kurnik jest - jakie wymiary? Ile tych kur docelowo miałoby być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Kur nie wiem ile by miało byc przyszedł mi taki pomysł przez głowę


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie czy ktos na AF ma kurnik??


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bałbym się porwać na taki interes jak wiemy drób jest wrażliwy na choroby a wiemy co ostatnio się dzieje np:ptasia grypa.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ze jest wrazliwy na choroby to prawda. Trzeba sporo wiedziec jak hodowac kuraki. O ptasiej narazie nie slychac. Za to sa dioksyny z Irlandii ...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maco27    1

Ja mam dwa kurniki razem 40000 szt. Brojlerów zaczynałem od tysiąca chyba wybuduje jeszcze jeden. Kiedyś mieliśmy trochę krówek trochę świnek a teraz tylko kury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce Ci się inwestować w ta branże? Kiedy Ci się to zwróci? Teraz jest dobrze a pamiętasz ceny sprzed miesiąca ??


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

Mój wujek posiada kurnik o obsadzie ponad 21 000 sztuk hoduje brojlery. Ferma zlokalizowana jest w okolicach Żuromina(wielu userów będzie kojarzyć tą miejscowość z telewizji a chodzi tu o ogniska ptasiej grypy jakie wykryto).

 

Czy warto wybudować kurnik? Ciężka decyzja wujek przyznaje że teraz nie zdecydował by się na budowę kolejnego...przyczyny są bardzo proste słaba cena, bardzo droga pasza (dodam, że obecnie bierze z firmy paszowej Raiffpol teraz Hage Polska) cena zależy od rodzaju prestarter dochodzi nawet do ok 1000 zł za tone, finiszer około 700 zł za tonę, wysokie ceny lekarstw a tych idzie sporo (wszystko zależy od jakości pisklaka jakie przywozi wylęgarnia są to rasy Ross i Cobb...ostanie partie były z wylęgarni Hama Bis jednak pisklaki były bardzo słabe, partia która przyszła 3 stycznia 2009 jest juz z innej wylęgarni)wysokie są również ceny węgla a tego idzie też sporo, małe pisklaki wymagają temperatury na hali ok 32 stopni a przy powierzchni 1000 m2 trzeba dobrze palić (w lipcu była wymiana starego pieca na nowy koszt ok 20 000 zł)

 

Odbiorcą brojlerów jest od paru lat ubojnia Ilczak z Mławy, tutaj dodam, że zalegają z jedną wypłata za siegająca 160 000 zł

 

Opłacalność jest różna wszystko zależy od ceny, zurzucia paszy i masy jaka osignie brojler, także czasami trzeba trochę dołożyć do interesu a czasami zostają naprawdę godne pieniądze

 

Jeżeli chcecie coś jeszcze wiedzieć piszcie ;)


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajus    0

Jetem zainteresowany drobiarstwem czas pokaże jak to wyjdzie chciał bym zacząć od hodowli gęsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaglebie drobiarskie. Finiszer za 700 zl? Podejrzanie tanio. Slyszalem ze Ilczak cienko przedzie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

Sory @paktofonikas1987 ale ja dokładnych cen paszy nie znam (swoją wypowiedź poparłem tym, że dla trzody kupuje mieszankę za 750 zł tj od 30 - 110 kg a nabywam ją w firmie paszowej Paszmark z Płośnicyi pomyślałem, że ceny są podobne) może i jest trochę wyższa ale to nie dużo

 

A co do Ilczaka to upadł w tamtym roku, ale znaleźli się nowi inwestorzy którzy przejęli zakład ale nie zmienili nazwy ;)


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Finiszer ok 850-900zl za tonę. A prestarter ok 1300-1400 zależny od firmy. Hodowcy chyba go przejęli za długi jeśli się nie mylę. Albo mi się pomyliło z Zalewem.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Mam pytanie aby założyć hodowle brojlerów co mi jest potrzebne??

Ile kosztuje jeden pisklak??

Jakie warunki są potrzebne do ich hodowli??

Ile paszy zje jedna sztuka??

Ile kosztuje tona paszy??

Jak długo trzeba opasać takiego kurczaka??

I po ile sprzedajecie za KG??

I czy się opłacałoby abym kupował gotowa pasze i kurczaki do hodowli??

 

Proszę o pomoc gdyż rozważam założenie niewielkiego kurnika.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piskak koło 1,3 zl

Sucho, cieplo, w 1 dniach nawet 33 stopnie bez przeciagow pozniej wentlacja

ok 4,5 kg przy wadze 2,5 kg

w zależności od rodzaju paszy (starter, growe, finiszer)1300-1100

6 - 7 tygodni

kolo 3 zl

 

Niewielkiego tzn ile metrow?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Pewnie z 1800m2 hehe.

Paktofonikas taką droga masz paszę? Ja za finiszera teraz płaciłem poniżej tysiąca, ale moim zdaniem to i tak co najmniej o 100zł za dużo na chwilę obecną. Paszarnie chyba najlepiej zarabiają na tej naszej hodowli.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem cenę finiszeru. Ostatnia dostawa 975 netto +3% VAT. Widzę żeś w WLKP, z tego co wiem to na zachodzie Polski pasze są zazwyczaj tańsze niż u nas. Paszarnie to temat rzeka...

 

Myślę ze mniej niż 20 tys szt to szkoda zachodu żeby poważnie nad tym myslec.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj